Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet 85' by kotson - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Kadet 85' by kotson (/showthread.php?tid=28949)

Strony: 1 2


Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 31-08-2014 17:20:51

Siemanko wszystkim , jestem nowy na forum i chciałbym pokazać wam mojego Kadeta Smile A więc tak , był sobie listopad ubiegłego roku , pracowałem u starszego pana listonosza Big Grin Bardzo sympatyczny człowiekWink Od słów do czynów pokazał mi swoje maszyny. Podczas oglądania rzucił mi się w oczy kadet który był w opłakanym stanie , wszystko w częściach , pokryte rdzą i masą kurzu Undecided Już wtedy wiedziałem że muszę się tą maszyną zaopiekować Big Grin Zapytałem czy nie jest chętny go sprzedać , odpowiedział że bardzo chętnie to zrobi. ;D A cena którą za niego powiedział spowodowała że wybuchnąłem śmiechem :F Oddał go w moje ręce za 50 zł z dwoma silnikami w częściach radocha Po zakupie całą zimę stał w garażu ponieważ nie miałem czasu się nim zająć bezradny Ale w końcu w maju tego roku przyszła na niego pora by postawić go na dwa kółeczka Big Grin
Odrestaurowałem go oprócz remontu silnika bo budżet się wyczerpał a silnik złożyłem na początek na sztukę z tych części które podarował mi z rometem Shy Zdjęć przed remontem niestety nie mam bo po formacie lapka poszły w niepamięć Sad Ale są po metamorfozie którą przeszedł 509
A o to jedna z nich : http://www27.zippyshare.com/v/45494358/file.html


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Damian4570 - 31-08-2014 17:43:57

Witamy! ^^

Bardzo ładny Kadet ok Ale silnik jest sprawny, tak? Smile


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 31-08-2014 17:47:22

Silnik był sprawny , zrobiłem nim kilkadziesiąt kilometrów i na dzień dzisiejszy przechodzi generalny remont Big Grin A mianowicie :
- Nowy wał
-Nowy Cylinder , ori ZMD
-Tłok , pierścienie
-Sprzęgło
-Łożyska + simeringi
-lekka polerka silnika Big Grin


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 31-08-2014 20:51:15

Jutro zaczynam składać silniczek Big Grin Kartery wyczyszczone na błysk , silnik lekko wypolerowany , wszystko gotowe do składania.
Mam tylko nadzieje że jutro odwiedzi mnie kurier z nowym wałem Smile


Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 01-09-2014 21:18:55

Oczekiwałem dzisiaj kuriera z nowym wałem ale niestety nie dotarł , szkoda Undecided Muszę czekać Dodgy Ale zająłem się kilkoma innymi rzeczami a mianowicie :
pomalowałem magneto , tłumik , wyczyściłem gaźnik i doprowadziłem aparat zapłonowy do porządku Big Grin
zdjęcie : http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/62581_oleole.jpg Shy
Opowiem też coś o remoncie na tle wizualnym Tongue
Romek został rozebrany na części pierwsze i po kolei :
Rama podreperowana , było małe pęknięcie uchwytu silnika i złamany błotnik tylny.
Zostało to pospawane i przygotowane pod malowanie Big Grin
Wszystko podkładem wypełniającym + kolor z paletnika RAL o symbolu 1023 (żółty )Tongue
Koła , amortyzatory , teleskopy przednie i kierownica zostały wypiaskowane i pomalowane proszkowo na kolor srebrny metalik Big Grin
Elementy z tworzywa sztucznego takie jak lampa przednia i osłona też zostały pomalowane specjalną farbą do tego typu tworzyw , kolor czarny Cool Osobiście chciałem żeby wyglądał jak oryginał z tamtych lat i tak właśnie zrobiłem , jedynie kolor nie oryginalny. A dlaczego ? Bo ten bardzo mi się podoba okok I jak na mój gust komponuje się wyśmienicie z czarnymi jak i srebrnymi elementami Big Grin
Z modyfikacji jakie zastosowałem to tylną żarówkę w lampie jak i w przedniej wymieniłem na coś lepszego Big Grin Z tyłu Led a z przodu oczko Phillips w oryginalnym kloszu Wink Mi się tam podoba a po drugie o wiele lepszej jakości światło Big Grin Klapka na schowek jest własnej produkcji z nierdzewki Wink Remont wizualny trwał 2 tyg , wszystko robiłem na spokojnie a dokładnie Big Grin Wszystkie graty już są skompletowane oprócz napędu licznika , osłony łańcucha i naklejek na osłonę , ale spokojnie Big Grin
A na dzień dzisiejszy jak już wspomniałem wczoraj przyszedł czas na generalkę silnika Smile I myślę nad przełożeniem. Teraz mam zębatka przód 11 z. Tył 41. I powiem że radzi sobie bardzo dobrze jak na góreczki w mojej okolicy , dwójeczki mu nie brakuje nigdzie Big Grin Więc chyba zostanie tak jak jest Big Grin


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Dawid.xD - 01-09-2014 22:25:30

Śliczny Kadecik i bardzo mało dałeś. Po cenie wnioskuję że jest brz dokumentów :/

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 01-09-2014 22:27:09

Trafiłeś , bez ; / Ale ja dopnę wszystko na ostatni guzik i właśnie papierki niedługo będą Big Grin


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Szofer94 - 01-09-2014 22:40:07

Dobrze, ze go uratowałeś bo pewnie by trafił na złom, a tak to jest super maszyna Wink Bardzo mi się podoba! Powodzenia w remoncie Smile


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Dawid.xD - 01-09-2014 22:55:30

Dokupisz papierki i lux maszyna za grosze xd Powodzenia Wink

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 01-09-2014 23:15:18

Dzięki dzięki Panowie Big Grin Papierki mam do kupna za grosze więc będą Smile


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Dawid.xD - 02-09-2014 09:25:13

No to jeszcze lepiej jak masz okazję Big Grin Kadecik od 1 wlasciciela ? Wpadnij do mojego Big Grin

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 02-09-2014 15:32:12

Tak od pierwszego Smile


RE: Romet Kadet 85' by kotson - Quake96 - 02-09-2014 15:45:50

Już przymykam oko na te czarne lagi, ale ta naklejka na baku to aż mnie razi krejzi Nie dość, że jakaś tragiczna kolorystyka to jeszcze odwrotnie naklejona best


RE: Romet Kadet 85' by kotson - kotson95 - 02-09-2014 16:11:01

Naklejki takie są , z drugiej strony też taka jest ; ) niestety to nie naklejki oryginalne ; ) A co do lagów i kolorystyki to taka mi się podoba ; ) lepiej tak niż cały motor w jednym kolorze.


RE: Romet Kadet 85' by kotson - gregorian2008 - 02-09-2014 17:15:34

fajny kadecik a przebieg duży ma?