Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: [Pony] Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? (/showthread.php?tid=28675)



Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - VireZ - 23-08-2014 14:23:08

Jak w temacie, zna ktoś schemat albo może wytłumaczyć gdzie kupić i jak zamontować stacyjkę do Rometa Pony 50 M-2. Albo jak po prostu gdy idzie się do sklepu zostawić motorynkę bez obawy kradzieży?


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - charper - 23-08-2014 15:04:26

Stacyjka ci niewiele pomoże. Z podłączeniem sobie dasz rade tylko musisz sobie posprawdzać multimetrem i rozpisać na kartce w którym przełożeniu którymi przewodami płynie prąd a potem to już sam pomyśl co i jak chcesz mieć podłączone. Stacyjka np. od Simsona... Lepiej pomyśl o dobrych kłódkach albo znajdź człowieka któremu można zaufać i zostaw u niego na podwórku.


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - VireZ - 23-08-2014 15:44:50

(23-08-2014 15:04:26)charper napisał(a):  Lepiej pomyśl o dobrych kłódkach.

Wytłumaczysz? chodzi ci o blokady np. do rowera? I gdzie ja to podepne pod sklepem Big Grin.

(23-08-2014 15:04:26)charper napisał(a):  znajdź człowieka któremu można zaufać i zostaw u niego na podwórku.

Mam taką osóbkę, ale ja jestem leń i często mi się nie chce na pieszo zapierdykać ;D. Dopiero co kupiłem motorek na dotarciu, muszę jeździć!! Big Grin


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - kamil97 - 23-08-2014 16:02:16

(23-08-2014 15:04:26)charper napisał(a):  Stacyjka ci niewiele pomoże. Z podłączeniem sobie dasz rade tylko musisz sobie posprawdzać multimetrem.

Owszem pomoże jest to odpowiednio się podłączy.

Jeśli wywalisz z iskrownika kondensator i zamontujesz w lampie. Podłaczajac jeden koniec styk stacyjki do kondensatora a drugi do kabla idącego od silnika. Wtedy nawet po wyjęciu kabli z silnika nie odpali. Po drugie, jeśli odchodzisz zabierają ze sobą fajkę od świecy.
Po trzecie zakup sobie mocną dużą kłódke i zapnij np lagi do jakiegoś słupka poręczy itp


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - elektriker - 23-08-2014 16:02:23

Cytat:Wytłumaczysz? chodzi ci o blokady np. do rowera? I gdzie ja to podepne pod sklepem Big Grin.

Dobry płot, latarnia, parking dla rowerów, dobrze przymocowana barierka, możliwości jest wiele. Jedyne w miarę pewne zabezpieczenie przed kradzieżą tak lekkiego moplika to solidna zapinka.


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - bartoszek5k - 23-08-2014 16:09:54

W sensie żeby zablokować koło. Ale żeby ukraść motorynkę to wystarczy ją podnieść. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie przypięcie jej do słupa albo stojaka


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - VireZ - 23-08-2014 16:16:49

Dzięki za pomoc. Wypróbuje ten sposób podpinania do słupa, a z tym iskrownikiem i kondensatorem to pomyślę kiedyś Smile.

//Temat CLOSE (DO ZAMKNIĘCIA)


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - Bartek - 23-08-2014 18:22:15

Hubert z kondkiem w lampie to chwilka roboty. Stacyjkę możesz kupić od Quada na rynku w motozbycie u tego dziadka albo na hali Tongue Chwilka roboty i masz pewność, że Ci nikt nie odpali motorynki Wink


RE: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - dlugiLBN - 23-08-2014 19:04:34

Kup amstafa i wóź ze sobą :F


Odp: Jak zrobić stacyjkę lub zabezpieczyć motorynkę przed kradzieżą? - Latos - 24-08-2014 01:11:48

Motorynka wazy z paliwem max 50 kg takze nie jest problemem wziac ja w rece i wrzucic do golfa. Ja bym myslal o zapieciu (lancuch i klodka minimum)

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2