Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet BMX American Rider by chart80 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet BMX American Rider by chart80 (/showthread.php?tid=28218)

Strony: 1 2


Romet BMX American Rider by chart80 - chart80 - 05-08-2014 20:07:52

Przestawiam wam moje marzenie z młodości czyli BMX American Rider z 1991 roku w biało czerwonych barwach narodowych.

Rower nie jest kompletny. Brakuje ma hamulców. Nie wiem czy powinien być wyposażony w przednie i tylne. Potrzebuję także osłon na ramę, kierownicę i mostek oraz jednego odblasku ale to w swoim czasie. Mam już co na oku.

Wiele bym dał za nowe opony. Najlepiej czerwone.






RE: Romet BMX American Rider - xsaman - 05-08-2014 20:17:59

zajefajny ... mam podobnego tylko inny kolor a czerwone opony są mega sam mam ładnie się prezentują


RE: Romet BMX American Rider - chart80 - 05-08-2014 20:31:53

Masz o ile pamiętam czarnego na czerwonych oponkach. Tyż fajny.

Ciekawe czy takie opony są jeszcze gdzieś do dostania.

I jeszcze jedna fotka.



Swoją drogą trochę na nim pojeździłem i tyłek zapomniał co to jazda na takim siedzisku ale frajda jest.


RE: Romet BMX American Rider - pit - 05-08-2014 20:32:49

Ustaw sobie prosto korby Big Grin w sobotę na złomie migły mi się koła z czerwonymi oponami


RE: Romet BMX American Rider - wnusiu94 - 05-08-2014 20:37:02

Nowe opony tego typu (Stomil Motylek) były ostatnio do dostania na znanym serwisie aukcyjnym. Poszukaj, może jeszcze będą.
Hamulca nie ma w tylnej piaście?


RE: Romet BMX American Rider - PawełBike - 05-08-2014 20:37:48

Źle klin m aprawdopodobnie włożony i przez to krzywe. Z tego co wiem (i z doswiadczenia z moim AR [*]) tynlny hamulec w torpedzie, przedni czasem był, ale bez lepiej raczej wygląda. One nie miały przynajmniej z tego jak pamietam tych gąbkowych osłon na ramę, ale ręki za to sobie nie utnę


RE: Romet BMX American Rider - Wigrus - 05-08-2014 22:19:15

Świetny!Big Grin
To stoi na szesnastkach?


RE: Romet BMX American Rider - Odrestaurator - 05-08-2014 22:27:44

Jeździłem kiedyś taki jakby, był czerwono-biało-niebieski. Nie zapomnę tego
jak odpadła kierownica i przeleciałem przez choinki do sąsiada Big Grin


RE: Romet BMX American Rider - PawełBike - 05-08-2014 22:50:25

Ja miałem całego czerwonego, z białą kierownicą i rzułkaninymi rączkami, więcej części nie pamietam bo wszystko prawie od niego sprzedałem, kierownicę pożyczyłem i kolega złamał, a rama leży pomalowana na czarno za oponami (fantazja dawnych lat)
Wigruś stoi to na dwódziestkach Big Grin


RE: Romet BMX American Rider - bartoszek5k - 05-08-2014 22:55:34

No aż mi się dziecięce lata przypomniały. Miałem takiego tylko był przerobiony bo miał górną rurkę przespawaną jak w damce żeby dziecku lepiej się jeździło.
Mój był niebieski, ale ten bardzo fajnie wygląda w tych barwach


RE: Romet BMX American Rider - wnusiu94 - 05-08-2014 23:05:01

(05-08-2014 22:55:34)bartoszek5k napisał(a):  Miałem takiego tylko był przerobiony bo miał górną rurkę przespawaną jak w damce żeby dziecku lepiej się jeździło.

I takie bywały oryginalnie. Smile
Ja miałem czechosłowackiego BMX'a, odratowanego z pamiętnej powodzi tysiąclecia. To był świetny rower! Do czasu aż nie wyprzedziło mnie moje własne przednie koło ...


RE: Romet BMX American Rider - Semmao - 05-08-2014 23:13:27

Nie masz przypadkiem siostry? Tongue kiedyś widziałem zdjęcie dziewczyny na takim rowerze, na podobnum trawniku! Big Grin


RE: Romet BMX American Rider - chart80 - 06-08-2014 09:17:08

(05-08-2014 20:32:49)pit napisał(a):  Ustaw sobie prosto korby Big Grin w sobotę na złomie migły mi się koła z czerwonymi oponami

Ano dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że są nie równo. Dzisiaj to sprawdzę.

Jakbyś znalazł takie czerwone lub białe oponki w dobrym stanie to wiesz gdzie uderzać Smile


(05-08-2014 20:37:48)PawełBike napisał(a):  Źle klin m aprawdopodobnie włożony i przez to krzywe. Z tego co wiem (i z doswiadczenia z moim AR [*]) tynlny hamulec w torpedzie, przedni czasem był, ale bez lepiej raczej wygląda. One nie miały przynajmniej z tego jak pamietam tych gąbkowych osłon na ramę, ale ręki za to sobie nie utnę

Mówisz, że lepiej wygląda bez hamulców wygląda? Może i masz rację.

Gąbeczki były na 100% tylko pamiętam, że szybko się niszczyły lub sami je zdejmowaliśmy tak dla tuningu Smile







SUPER OLD SCHOOLOWY BMX ! AMERICAN RIDER ! DO 1 ZŁ

Zajebisty American Rder Wink

Komentarz Pozytywny: wszystko ok. Rower zapier**** jak wściekły a do tego zajebiście wygląda polecam wszystkim Smile

Big Grin


RE: Romet BMX American Rider - pit - 07-08-2014 18:22:16

Dziś widziałem że na czerwonych stoi jakiś meteor, ale są już prawie łyse obie. A luzem leżały koła z białymi i tam przednia była jeszcze ok, trochę jeżdżona ale bieżnik niezdarty.


RE: Romet BMX American Rider - Kostian - 07-08-2014 19:38:57

U mnie na podwórku 2 stoją
1 Ma zólte opony 2 czarne a
w moich zapasach leżą białe gdyby coś moge sprzedać Smile