Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Blokujące amortyzatory :( - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: [Ogar 205] Blokujące amortyzatory :( (/showthread.php?tid=28128)



Blokujące amortyzatory :( - DominiX - 02-08-2014 16:30:44

siemka, w moim ogarze jak się usiadzie to lekko ugną sie tylne amorki, ale dalej nie chcą Sad Skok jakieś 1-2 cm góra, słychać, że coś blokuje jednego, albo oba Sad Tylko co może je blokować? Jak je rozebrać, na co uważać itd? Nigdy amorów nie rozbierałem Smile


RE: Blokujące amortyzatory :( - Likor - 02-08-2014 16:34:34

Masz gazowe czy olejowe?


RE: Blokujące amortyzatory :( - Bartek - 02-08-2014 16:42:57

Jeśli masz oryginalne rometowskie. To weź je rozbierz. Wykręcasz przekręcasz jeden koniec w stronę odwrotną do zakręcania. Ściągasz. Wymywasz środek co wchodzi ten sztyc. Później bierzesz tawotnicę dajesz troszkę smaru i chodzi jak nowy


RE: Blokujące amortyzatory :( - DominiX - 02-08-2014 17:12:55

Tak mam oryginalne sprężynowe Smile Zaraz pójdę je rozebrać Smile Zobaczymy czy bedą chodzić lepiej Wink


RE: Blokujące amortyzatory :( - DominiX - 02-08-2014 19:12:43

Rozlożyłem, wymyłem, wydrapałem cały bród, naebałem smaru złożyłem i to samo Sad Powie ktoś czy amorki od simka będą pasować? Jakie wymiary, jaki skok itd. Głównie czy będą pasować Smile


RE: Blokujące amortyzatory :( - Bartek - 02-08-2014 20:02:49

Podczyść ten sztylc i dokup te gumy. Być może zatarły się i teraz nie będą pracować tak jak kiedyś.
A amorki z simka pasują i masz miększą zawieszkę i chyba minimalnie wyżej będzie stał tył.