Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[50-T-1] sprawdzanie silnika przed zakupem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet 50-T-1/50-TS-1/50-T-3 (/forumdisplay.php?fid=141)
+---- Wątek: [50-T-1] sprawdzanie silnika przed zakupem (/showthread.php?tid=28043)



sprawdzanie silnika przed zakupem - ananas - 29-07-2014 22:34:33

Witam, jutro jadę oglądać silnik 019, chcę znaleźć silnik w dobrym stanie, który zrobi jeszcze ze mną trochę kilometrów bez remontu. I teraz nasuwa się główne pytanie - co sprawdzić przed zakupem? jakie luzy i dźwięki są dopuszczalne a jakie nie? Jak sprawdzić skrzynię i automat, które są bolączką tych silników? Ewentualne opiłki w oleju są dopuszczalne? co jeszcze sprawdzić? Pozdrawiam, za sensowne odpowiedzi piwa.


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - bartoszek5k - 29-07-2014 23:10:28

Na pewno sprawdź czy biegi dobrze wchodzą i czy nie wypadają.
Minimalne luzy na automacie to nic gorzej jak się telepie wszystko
Opiłki jak najbardziej się pojawią, ale również nie może być ich zbyt dużo
Sprawdź stan gwintu na wydech
No i takie inne standardowe rzeczy


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - ananas - 29-07-2014 23:19:19

Nie mam możliwości sprawdzenia biegów bo silnik leży na stole już Sad Głównie chodzi mi jakie luzy i dźwięki są dopuszczalne w silniku, bo bardzo mi zależy żeby kupić dobry.


Odp: sprawdzanie silnika przed zakupem - Raflik - 29-07-2014 23:50:01

Jak jest z gaźnikiem to niech go sprzedawca odpali.
Kupujesz kota w worku może być super a może tłok puchnąć , najlepiej podjechać i powiedzieć aby odkręcił glowice i ściągnoł cylinder to jest 3 minuty roboty , a bedziesz pewniejszy

Mnie to jara że mam Ogara Big Grin


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - ananas - 29-07-2014 23:58:05

Tłok to tam w ostateczności mogę podmienić, ważne żeby nie trzeba było rozpoławiać.


Odp: sprawdzanie silnika przed zakupem - Raflik - 30-07-2014 07:51:35

No to 100% pewnosci nie ma .
Pod obciążeniem (czyli w ramie )
dopiero się okaże czy np nie wyskakują biegi , nie ma luzu na wale

Mnie to jara że mam Ogara Big Grin


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - Kanilox - 30-07-2014 10:01:31

Jeśli nie masz możliwości się nim przejechać to prawdopodobnie będą biegi wypadać.
Mam nadzieje że nie masz zamiaru dać więcej niż 100zł bo więcej taki silnik z niewiadomym stanie nie jest warty.

No a jak będą biegi wypadać to cała reszta i tak już nie ma znaczenia.

Jeśli montaż tego silnika ma być prowadzeniem do oryginalności to ok ale jeśli ma być formą tuningu to stanowczo go odradzam, ten silnik jest poporstu słaby, wolny, awaryjny i delikatny.
Sam bardzo żałuje że się dałem na niego nabrać, dużo bardziej polecam silnik 027 który też można bardzo tanio kupić.


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - Matinek - 30-07-2014 12:40:03

kanilox ty jestes delikatny xd 019 jest sto razy lepszy niż 023 i padaka 223 najlepszy kompromis. Jak nie umisz zlożyc i wyregulowac biegow w silniku od komarka z lat 80 ątych to spoko. w 019 biegIIII nie wypadaja tylko 2 jeżeli coś a jezeli się ją przytrzyma i wrzucisz 3 to nic nie wyskoczy wypadajaca 2 to wina tych takich wypustów na trybach i automatu jak maa luz. A ty kolego czemu sie tak boisz rozpoławiania? to jest 30min roboty. Tego sie nie sprawdzi jak ty nyslisz sprawdzisz jedynie to co widzisz i juz. KUp sb najlepiej silnik z przebiegiem 100km na plombach to będzieszz mial pewnośc. A jak nie kup sb jakis inny, sam poskładaj i bedziesz wiedzial co masz, a nie ze w kazdej chwili moze sie cos zepsuc bo poprzednik zle poskladał silnik Wink


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - ananas - 30-07-2014 15:28:08

Boje się rozpoławiania bo już raz zwaliłem sprawę z zakładaniem wału na ciepło i nie mam chwilowo cierpliwości na to. Silnik nie będzie na razie tuningowany, a co do skrzyni to facet mówi że miał go w komarze i nie było problemów z biegami. Głównie chodzi mi czy są dopuszczalne jakieś minimalne luzy wału czy bicie magneta itp.


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - ananas - 30-07-2014 22:13:41

ok, jednak facet powiedział że może go wsadzić do swojego komara żebym się przejechał, więc będę mógł sobie sprawdzić go w jeździe. na jakie dźwięki zwrócić uwagę?


RE: sprawdzanie silnika przed zakupem - Kanilox - 31-07-2014 01:57:46

A to spoko