Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych (/showthread.php?tid=27948)

Strony: 1 2


Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek - 26-07-2014 19:05:02

Siema.
Tworzę po to ten temat by można było się wypowiedzieć na temat danej marki oleju.
Otóż na rynku jest dość sporo firm produkujących oleje silnikowe.
I takie pytanie się nasuwa. Czy czymś się różnią oprócz ceną, opakowaniem i firmą ?
Może to głupie ale takie pytanie mi chodzi od jakiegoś czasu po głowie Tongue
To więc niech każdy się wypowie o olejach Big Grin
Jakie oleje polecacie itp. Niech to będzie taki temat zbiorowy

Ja do swoich leję Mobila Castrola i do tego padłą co nie dawno tata przywiózł jest zalewany Lotosem.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - krzysiu1505 - 26-07-2014 20:59:56

Ja tak: na początku jeździłem na miksolu, i mimo iż lałem tak jak powinno być, tj. 1 do 50ciu to mi w szwabie co 20km świecę zaklejało, potem zmieniłem na castrola 2t i do świecy nie zaglądałem od roku, tak samo w ogarze, jedyne co robiłem przy świecy to wymiana czeskiej, która tam była jeszcze od nowości na iskrę f80 i jeździ już rok ogar bez wyciągania świecy. Koledzy jeżdżą wszelakimi piździkami na motulach, husqwarnach, stihlach, castrolach syntetykach i nie narzekają, za to na markę "Orlen" narzekają wszyscy Big Grin


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek - 26-07-2014 21:33:38

chodziło mi o oleje silnikowe :F
Ale Krzysiek fajnie, że rozwinąłeś temat więc można pociągnąć o wszystkich olejach do silników Wink


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - mateusz5625 - 26-07-2014 21:46:53

Krąży stereotyp że najlepszym olejem jest Castrol, wszyscy go leją i na wszystkich warsztatach zazwyczaj można go znaleźć. Nie jest najgorszy, aczkolwiek są dużo lepsze oleje. Do gorszych samochodów u nas na warsztacie takich jak matizy, cinquecento i inne leje się olena zazwyczaj bo jest tani i spokojnie starcza. Castrola leje się do nieco lepszych samochodów, do nowszych Castro Edge do starszych magnatec i jakos sie toczą te pojazdy. Ale jeśli się chce coś lepszego to poleca się Motula, Fuchs, Total i to są na dzień dzisiejszy jedne z najlepszych marek oleju.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek - 26-07-2014 21:49:50

O Fuchs nie słyszałem nigdy.. Tak jak podałem u mnie te oleje się leje do silników i jest idealnie. Opel fajnie trawi Mobila i jest lany od nowości. Może w następnym sezonie pokuszę się o Totala ale wg mnie to nie ma co oszczędzać na oleju i filtrach


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - mateusz5625 - 26-07-2014 21:54:09

Najbardziej dziwi mnie głupota dużej części społeczeństwa którzy twierdzą ze wymiany oleju są niepotrzebne i to tylko naciąganie na kase...


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - BigSoft - 26-07-2014 22:00:00

Do Charta XADO 2T Atomic Oil, bo przy okazji regeneruje powierzchnie, które narażone są na tarcie. Pełny syntetyk. Leję 1:40.
Do XMa przyszłościowo (planuję remont silnika, więc po remoncie) raczej będę stosował olej zalecany przez producenta, czyli Total. Choć teraz na dniach wleję mu Mobila, ponieważ mam nowy na stanie do diesla.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek - 26-07-2014 22:00:24

Mam takiego sąsiada który nie wymieniał oleju w maluch przez 10 lat i po tym okresie silnik nadawał się do wywalania. I był zdziwiony, że trzeba doglądać i wymieniać olej. Mnie jak to dziadek opowiedział to mało się nie udławiłem ze śmiechu


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - nie_mientki - 26-07-2014 22:14:50

Do samochodów polecam GM Genuine. Stosunek cena/jakość bezkonkurencyjny.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - krzysiu1505 - 26-07-2014 22:23:20

Jeśli chodzi o olej do samochodów, to dobry jest też shell, ojciec leje do astry f i jakichkolwiek problemów ze smarowaniem nie ma, silnik mimo ok. 200 000km przejechanych chodzi świetnie, i pewnie drugie tyle przejedzie.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek - 26-07-2014 22:24:10

10w/40 ? Taki lejesz czy o innej gęstości ?


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - stqc - 26-07-2014 22:24:12

U nas w warsztacie to do lepszych leci Castrol i Valvoline, a do gorszych TOTAL, MOBIL i platinum Smile Do Charta leję mineralnego Castrola i jestem zadowolony ^^


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - ZaliXon19 - 26-07-2014 22:37:46

Ja leje do komara orlena 2t i mam problem z nagarem co byście polecili najlepiej do 40 zł ?


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - mateusz5625 - 26-07-2014 22:42:22

A jaki olej polecacie do skrzyni w charcie? Żeby cicho chodziła i miała bdb smarowanie. Tylko nie mówcie lux albo hipol.


RE: Ogólny temat o firmach olejów silnikowych - Bartek_ - 26-07-2014 22:53:33

Ja osobiście nie polecam oleju mineralnego Lotosa, miałem go w maluchu i po mocniejszym nagrzaniu silnika olej robił się jak woda i silnik miał bardzo słabe smarowanie. Również nie polecam mixola, bo po ok 50 kilometrach na tłoku zrobiło się grubo nagaru.