Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Spis KOMARów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Informacje, zdjęcia, ciekawostki (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Spis KOMARów (/showthread.php?tid=27821)

Strony: 1 2


Spis KOMARów - Suwmiarka - 22-07-2014 10:05:35

Witam,
jestem nowy na tym forum więc jeśli w złym miejscu umieściłem temat to proszę o przesuniecie...
Postanowiłem zrobić spis KOMARów

Dzięki spisowi będę pomagał innym w ustalaniu rocznika itp.
Na razie proszę o wysyłanie mi na pw: numer ramy, silnika, data 1rej., pierwszy kolor
Informacji rozpowszechniał nie będę
Wszelkie dotychczasowe ustalenia pod adresem http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?p=192463#192463
Z góry dzięki Shy
Pozdrawiam Wink


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 22-07-2014 17:54:38

Niech ktoś coś wyśle,,,
Numerów publicznie publikował nie będę jeśli właściciel nie wyrazi zgody...
Może być nawet sam numer ramy --
jeśli wyrejestrowany


RE: Spis KOMARów - Semmao - 22-07-2014 18:52:31

(22-07-2014 10:05:35)Suwmiarka napisał(a):  Na razie proszę o wysyłanie mi na pw: numer ramy, silnika, data 1rej., pierwszy kolor

Czysto teoretycznie do niczego to nie będzie prowadziło. Jak wszem, oficjalnie wiemy numery ramy były nabijane losowo. do tego dochodzi czynnik ludzki - nie wiadomo jakie, czy i kiedy nr były przebijane, a wiadomo również wszem i wobec, że jest to powszechna praktyka nawet i w obecnych czasach. Po drugie nr silnika to już w ogóle loteria Smile nie wspominając o przekładkach. Data pierwszej rejestracji to tylko domena, chociaż i również może być fałszywa, tylko niektóry egzemplarzy...

Cały spis miałby jedynie 'hobbystyczne' wartości i nie wnosiłby nic innego w świetle tych faktów. Smile Wiele prób już było.


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 22-07-2014 19:55:02

ja mimo wszystko spróbuję,,,
Przepraszam, ale taki już jestem, że nie ustąpię i spróbuję, jedyne co mnie może powstrzymać to właściciele KOMARów, którzy strzegą numerków swych motorowerów jak hasła do konta Wink

Może to i strata czasu, ale wierzę w to, że jest jakiś klucz do tych numerów Wink


RE: Spis KOMARów - Semmao - 22-07-2014 22:32:00

Ale klucza nie ma, co potwierdzili już pracownicy zakładów. Możesz sobie obejrzeć nawet film, który nakręcili użytkownicy tego forum, ze spotkania z panem Podlaskim, konstruktorem z Rometu i autorem wielu książek tematycznych, gdzie sam on się śmieje i potwierdza brak ładu i składu. Smile


RE: Spis KOMARów - nie_mientki - 22-07-2014 22:43:46

Tomek, nie wytłumaczysz. Wspominałem o tym Panu Suwmiarce to mnie jeden z drugim wyśmiali że "co Podlaski może wiedzieć o produkcji Rometów?"(!!!).

Życzę powodzenia w każdym razie, jak będę miał chwilę zerknę na te wujkowe.


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 23-07-2014 08:33:23

Może i macie rację, ale chcę spróbować,,, Smile
Bo ja lubię robić takie rzeczy co nie każdy się podejmieWink
taki już jestem, może i piszecie prawdę, najwyżej sam się o tym przekonam i napiszę w internecie, że to nie ma sensu i tyle...
Mimo to chce zaryzykować Idea


RE: Spis KOMARów - Semmao - 23-07-2014 09:18:19

Powodzenia......


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 23-07-2014 11:51:55

Na numerki twego KOMARa czekam Tongue


RE: Spis KOMARów - Blusik - 29-07-2014 15:01:57

I jak z tym spisem można już coś prosić coś już zorbił


RE: Spis KOMARów - Blusik - 04-08-2014 02:38:51

Sorry za odkop ale podany link w opisie nie istnieje lub został usunięty a jak tam idzie z zbieraniem suwmiarka daj jakis postęp prac

Romet 2375 Remont


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 04-08-2014 12:24:36

To nie taki znowu odkop Wink
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?p=193019#193019 powinien działać
postępy są, można śledzić wszystko w podanym linku Big Grin
Numerki powoli, ale przybywają
Pozdrawiam


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 26-08-2014 14:17:00

Odświeżam temat i przypominam, że wszelkie ustalenia można śledzić w podanym linku........
Dziś jednak napiszę tutaj Tongue
*Ostatnio zauważyłem, że KOMARy 232 (1968) z końca serii miały numery ramy
14XXXX> , a KOMAry 2330 z początku (1969)
79XXXX< [2320 z początku nie posiadam]

Stąd się pojawia pytanie: gdzie się podziały te pośrednie numery?? , dodam, że w przypadku innych modeli wszystko jest normalnie (po kolei i bez przerw)

KOMARów 2321 i 2322 było zbyt mało by wypełnić tę lukę w numerkacji .............może Mofa-25 Condor..................................


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 28-08-2014 12:10:15

Zapraszam na moja stronę poswięconą KOMARom https://sites.google.com/site/spiskomar/


RE: Spis KOMARów - Suwmiarka - 30-12-2014 15:11:47

Witam po sporej przerwi'e
Przypominam, że spis ciągle funkcjonuje, a w nim ponad 200 Komar'ów

Czekam i nikt nie chce by jego Komar wystąpił w mojej galierii https://sites.google.com/site/spiskomar/home/galeria

Kolor'y Komar'ów w trakcie tworzenia Wink
Czekam na wszelkie propozyc'je/sugest'ie - co jeszcze powinno znaleźć sie na mojej stro'nie Wink
Pozdrawiam Rolleyes