Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z passatem b5 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Problem z passatem b5 (/showthread.php?tid=27183)



Problem z passatem b5 - Bartek - 04-07-2014 16:33:09

Witam.
Od paru dni borykam się z malutkim problemikiem.
Otóż na desce rozdzielczej po zapaleniu silnika słyszę 3 razy sygnał dźwiękowy czerwoną kontrolkę (!) oraz kontrolkę ABS'u.
Okej fajnie też zmieniłem akumulator w styczniu i po półroku padł i okazało się, że to z mojej winy..
Sprawdziłem wiązkę czy gdzieś nie ma zwarcia lub przetartych kabelków. Okazało się, że w lewych tylnych drzwiach były ułamane 3 kabelki wszystko polutowałem odpaliłem okej nic nie wyskakuje.. Radocha, że wreszcie tego nie ma. Ale długo moja radość nie trwała.. Wieczorem odpalam i dalej to wyskakuje.. Zrezygnowany jeszcze sprawdziłem raz ładowanie itp czy wszystko jest okej i alternator jest też sprawny..
Dziś sprawdzałem czujniki od absu i wszystko jest dobrze..
Teraz pytanie ? Czy mógłby paść sterownik ABS'u ? Czy to wina tego płynu hamulcowego ? Już wychodzę z siebie i sprawdzam każdą opcję ale to nadal jest to samo..


RE: Problem z passatem b5 - Błażej - 04-07-2014 16:43:28

Kontrolka hamulca czasem świeci po starcie jak masz zbyt mało płynu. Sprawdź stan


RE: Problem z passatem b5 - Bartek - 04-07-2014 16:47:44

Błażej odpalam samochód świeci mi się ten wykrzyknik plus kontrolka ABS'u i do tego mam 3 sygnały dźwiękowe. Te sygnały minął to kontrolki gasnął. A stan płynu hamulcowego jest dobry.
Prawdę mówiąc brakuje mi pomysłów co do niego..
Jeśli to coś was na kieruje to nie dawno pękł mi przewód hamulcowy i cały płyn wyciekł.. Po zmontowaniu wszystkiego (od razu wymieniłem klocki) pompa stawiała lekki opór i ciężko było odpowietrzyć układ. Z trudem to się udało. A teraz ta kontrolka potrafi mi się zapalić nawet podczas jazdy..
Już prawie wszystko wykluczyłem zostaje mi pompa. Jeszcze ją rozbiorę i zobaczę czy te mikroprzewodziki nie popękały


RE: Problem z passatem b5 - sebastianm - 04-07-2014 18:02:08

W jaki sposób sprawdziłeś czujniki absu? Zakładam że instrukcji nie przeczytałeś i nie wiesz co ten komunikat oznacza?


RE: Problem z passatem b5 - Bartek - 04-07-2014 18:20:25

instrukcję znam na pamięć i ten komunikat ma parę przyczyn. Tak czujniki dawno sprawdziłem i wszystkie są w dobrej kondycji. Więc zabrałem się za sterownik abs'u odpiąłem kostkę rozciąłem izolację i ujrzałem przewodziki grubości włosa.. Więc już przyczynę znam. Teraz to polutuję sam (koszt regeneracji 300 zł samo polutowanie.. wielkiej filozofii nie ma Tongue)


RE: Problem z passatem b5 - sebastianm - 04-07-2014 18:25:39

b5 to nie komar, czujniki absu się sprawdza z poziomu komputera serwisowego, po to by chociaż wiedzieć który czujnik powiedział papa, ale skoro już wiesz że to sterownik absu bez sprawdzenia elektrozaworów to gratuluje umiejętności.


RE: Problem z passatem b5 - Bartek - 04-07-2014 18:33:55

Czujniki mam sprawne ale wziąłem auto i sprawdziłem najprostszym sposobem. Rozpędziłem auto na pewnym odcinku drogi i zahamowałem ostro. Abs wgl nie zareagował. Więc wróciłem zacząłem sprawdzać miernikiem kostkę i nic nie wykazywało. Wszedłem na wujka googla wpisałem to co mam wyskoczył mi temat podobny do mojego i wszystko co ten gość opisał zgadzało się z moim. Więc rozebrałem kostkę i faktycznie te kabelki są pouszkadzane. Teraz tylko to zregenerować i ma działaćWink
Koszt nowej w ASO VW to wydatek 2500 zł

Vaga mógłbym podpiąć bo znajomy ma więc jeszcze do niego podjadę. Ale i tak mam pewność że to sterownik bo te kabelki nie powinny być pouszkadzane


RE: Problem z passatem b5 - Damian4570 - 05-07-2014 13:16:23

Ok, fajnie że się uczysz, ale więcej szkód narobisz takimi sposobami jak wyżej wymieniłeś, niż naprawisz. Jak napisał kolega wyżej, bez komputera serwisowego (najczęściej zwykły laptop z odpowiednim złączem i programem) nic nie zrobisz.


RE: Problem z passatem b5 - Bartek - 05-07-2014 13:35:04

Nic nie uszkodziłem. Każdy robi jak jemu pasuje, a że nie miałem dostępu akurat do oprogramowania to idzie tak też sprawdzić. Od tego jest net i różne fora. Nie uważam, że zrobiłem dobrze bo wiem jakie są tego konsekwencje. Ale temat rozwiązany sterownik pojechał kurierem do gościa który zajmuje się tym i będzie w następnym tygodniu.
Temat do zamknięcia