Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
OC nie płacone od wielu lat - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: OC nie płacone od wielu lat (/showthread.php?tid=27171)



OC nie płacone od wielu lat - Blusik - 04-07-2014 01:55:59

Witam mam pytanie kupiłem od dziadka Romet komara i mam pytanie jak on nie płacił OC od wielu lat bo kiedyś przestał czy zrezygnowal czy nie trza było mieć OC (KIEDYŚ) to go będzie ścigał UFG jak nie płacił czy jak to tam się zwie bo pani mi powiedziała że on jest cały czas zarejestrowany jak to wygląda.

Czy ja będe musiał zapłacić za te lata jak to wygląda bo nieche aby ktoś miał problemu za to


RE: OC nie płacone od wielu lat - wnusiu94 - 04-07-2014 02:08:45

Ty w dniu zakupu motoroweru musisz wykupić na niego OC, skoro go nie posiada.
Zaległych składek poprzedniego właściciela nie będziesz spłacał.

Google naprawdę nie gryzą.
http://tinyurl.com/k9kpsft

Przepisy o ciągłości ubezpieczenia weszły podobno w 1998 roku, więc jak piszesz że OC jest "nieopłacane od wielu lat" to UFG poprzedniego właściciela nie złapie. Szukaj po internecie, na wielu forach (jestem pewien że i na tym) temat był wałkowany dziesiątki razy - zarówno z punktu widzenia kupującego, jak i sprzedającego.


RE: OC nie płacone od wielu lat - Zweitakter - 04-07-2014 10:16:35

świetne poradniki prawne pisze uzyszkodnik Motonita na forum syreniarzy
wszystkie mozliwe i niemozliwe sytuacje z OC brakujacymi papierami, nieuregolowana po smierci wlasnosc itp itd
http://syrena.gminanekla.pl/forum/


RE: OC nie płacone od wielu lat - Blusik - 04-07-2014 11:25:25

Dobra czyli mi nic nie grozi a dziadek który żyje ma sie dobrze i nagle walna mu karę za np 10 lat nieplacenia lub za ten rok ile wynosi taka kara


RE: OC nie płacone od wielu lat - romek - 04-07-2014 11:56:09

Raczej nie powinni Wink

Idź i teraz sobie ubezpiecz na dziadka, przy rejestracji cię nie spytają co było wcześniej. Te stare dowody (Potwierdzenia zgłoszenia do rejestru) tak naprawdę figurują jedynie w księgach poszczególnych WK - w żadnym komputerze ich nie ma, więc niemożliwe jest porównanie danych w CEPIKu.


RE: OC nie płacone od wielu lat - Zweitakter - 04-07-2014 12:48:43

romek masz racje nie ma jak tego scignac Smile
pisz na siebie oc w dniu kupna i tyle, dziadka nikt nie bedzie namierzał bo umowa wygasła sama nieplacona 100 lat temu, mozesz tez zeby zaasekurowac dziadka spisac umowe ze nie motorower kupileś tylko jego POZOSTAŁOSC a ze se poskladales i wyremontowales to coz za kupe złomu dziadek placic niemusial
acha to nie jest pewna interpretacja prawna tylko pomysł
PEWNE to jest ze trupek 40 letni ma prawa nie miec OC jak nie jezdzi, i drugi temat jesli byl na starych dwoliterówkach i nie zostal przerejestrowany na 3 literowe to zostal wyrejestrowany z uzadu zanim wprowadzono obowiazkowe oc wiec dla złodziei od ubezpieczen nie jest pojazdem


RE: OC nie płacone od wielu lat - Semmao - 04-07-2014 12:52:30

Z zaległym OC nie będzie problemu, nikt nie będzie ściągał. Opłać OC od daty kupna na umowie k-s, czy darowizny i tyle.

Temat wyjaśniony, więc zamykam. Jak autor ma jakieś jeszcze pytania, to zapraszam na PW do moderatora, a temat się otworzy.