Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. (/showthread.php?tid=27073)



Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Bartek - 01-07-2014 18:22:48

Witam.
Otóż od jakiegoś czasu przeglądając allegro natknąłem się na samochody z kierownicą po prawej stronie tzw Angliki.
Kiedyś w radiu słyszałem, że Polskie prawo ma się zmienić i że samochody z kierownicą po prawej stronie będą mogły normalnie jeździć u nas.
I jak to z tym jest ? Czy ta reforma przeszła ?
Jeśli nie to jakie konsekwencje mi grożą jeśli takim pojazdem poruszam się po drodze ? Załóżmy, że auto ma zmienione lampy przystosowane do naszego ruchu.


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Przemi998 - 01-07-2014 18:27:23

http://natemat.pl/27833,w-polsce-beda-jezdzily-auta-z-kierownica-po-prawej-stronie-to-idiotyzm-ludzie-beda-ginac Poczytaj Smile


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Bartek - 01-07-2014 18:34:14

Trochę to chore ale okej..
Skoro to takie niebezpieczne to po co Unia wyraża na to zgodę ?
Fakt mało kto robił profesjonalne przekładki. Gdzieś kiedyś słyszałem, że gość jechał niby 60km/h a jak policja go zatrzymała to miał 100km/h i okazało się, że auto było anglikiem po nieumiejętnej i fachowej przekładce


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Zweitakter - 04-07-2014 12:40:10

na zółtych blachach jak to na zóltych przechodzi kazdy orginał, a zanim sie prawo zmieni mozna zarelestroweac anglika z przed roku 83 na białe


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - simon1998 - 04-07-2014 13:16:25

Mój szwagier kupił teraz anglika i dowiadywał się o rejestracje. w WK mu powiedzieli że można zarejestrować tylko najpierw na przegląd, a do nie do wszystkich stacji dotarło że można zrobić przegląd takim samochodom Smile Chore ale prawdziwe Big Grin


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Bartek - 04-07-2014 13:52:36

Tylko tak prawdę mówiąc jakby chciał wyprzedzać anglikiem to będzie ciężko bo nie widać co jedzie z nad przeciwka.
Dam grosze za auto później przekładka to nei wiem czy wyjdzie mnie to coś taniej :F


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Zweitakter - 04-07-2014 14:22:18

(04-07-2014 13:16:25)simon1998 napisał(a):  w WK mu powiedzieli że można zarejestrować tylko najpierw na przegląd, a do nie do wszystkich stacji dotarło że można zrobić przegląd takim samochodom Smile Chore ale prawdziwe Big Grin

w ciazkich przypadkach zarowno do WK jak i na pzreglad jezdzi sie z ustawa i kompletem aktów wykonawczych w reku znajac je na pamiec.....
jest forum diagnostów NORMOCOM mozna tam zadać pytanie ale najpierw poczytac czy juz temat nie był wałkowany!!!!


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - romek - 04-07-2014 18:13:07

(01-07-2014 18:34:14)Bartek napisał(a):  Trochę to chore ale okej..
Skoro to takie niebezpieczne to po co Unia wyraża na to zgodę ?
Fakt mało kto robił profesjonalne przekładki. Gdzieś kiedyś słyszałem, że gość jechał niby 60km/h a jak policja go zatrzymała to miał 100km/h i okazało się, że auto było anglikiem po nieumiejętnej i fachowej przekładce

Skoro miał licznik wyskalowany w milach na godzinę.. :F


RE: Jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie po polskich drogach.. - Bartek - 04-07-2014 18:22:39

Gość był tak głupi, że zamiast kupic liczniki to zmienił tarcze ... Dla mnie to nie pojęte. Ale jak widzę to gra nie jest warta świeczki. Swoją ciekawość zaspokoiłem już Big Grin