Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] rejestracja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: [Komar] rejestracja (/showthread.php?tid=26250)



rejestracja - Tomek21 - 04-06-2014 16:44:25

Witam chciałbym zarejestrować mojego komarka Smile dziadek wczoraj znalazł dowód ale pisze że komarek został wyrejestrowany w 1985 roku :/ czy da się go ponownie zarejestrować jakimś sposobem ? Smile


RE: rejestracja - kokosek - 04-06-2014 16:53:28

Zabytek/Unikat(mało kto o tym wie). Chyba tyle.
ew inne papiery.


RE: rejestracja - Kanilox - 04-06-2014 17:01:32

Jeśli jest zarejestrowany na twojego dziadka lub kogoś innego kto żyje to da rade zarejestrować bez większych problemów.


RE: rejestracja - Tomek21 - 04-06-2014 17:21:01

na dziadka i dziadek żyje Smile podobno kiedyś wyrejestrowywało się bez złomowania tak mówi dziadek więc może coś się da zrobić Smile


RE: rejestracja - Kanilox - 04-06-2014 21:28:23

Trzeba ponownie zarejestrować i tyle.


RE: rejestracja - Matinek - 04-06-2014 21:57:42

kanilox to nie takie hop jest! Tomek musisz spisac z dziadkiem umowe wziąść tablice, dowod, zrobic przegląd i iść do wk. W WK na pewno powiedzą ze tylko unikat/zabytek a to guzik prawda pojazd był wyrejestrowany przed 98 rokiem i wolno ci go zareje na nowo lecz wk pokaze ci na pewno aktualne przepisy wtedy prosisz o uzasadnioną odmowę na pismie Od tej decyzji piszemy odwołanie powołując się na wyrok Wyższego Sądu Administracyjnego z Olsztyna z dnia 7.12.2004 o sygnaturze: II SA 2827/03 - który to podważa zastosowanie obecnej ustawy dla pojazdów wyrejestrowanych przed rokiem 1998, powołując się prosto na zasadę "prawo nie działa wstecz", która jest nam dana razem z Konstytucją.

Proszę ja ci napisałem to z tego linku:
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7713


RE: rejestracja - Blusik - 04-06-2014 23:12:00

Widze że ktoś nie czytał ostatniego postu własnie od autora i tam piszę ,że wraz z nabywanie motoroweru lub innej maszyny nie nabywamy praw http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7713&page=2

Czyli musi to zrobić dziadek a póżniej ciebie to sprzedać i normalnie rejestrujesz


RE: rejestracja - Semmao - 04-06-2014 23:15:46

Blusik mądrze prawi. Dziadek przywraca do ruchu sposobem opisanym w pierwszym poście, a potem darowizną na wnusia! Smile


RE: rejestracja - Matinek - 04-06-2014 23:52:08

aha to sorki nie doczytałem ale nic źle nie napisałem Tongue po prostu w innej kolejności trzeba wykonac te czynności. Choc Semmao pamiętasz jak pisałem ci PW? u mnie to nie mieli nic przeciwko temu. Wink


RE: rejestracja - kuba65463 - 06-06-2014 23:40:27

Podłączam się do pytania.
Czy za dziadka mogę ja zanieść papiery do wk i zrobić przegląd cz muszę z Nim iść?


RE: rejestracja - Linux - 06-06-2014 23:46:12

Dziadek niech Ci machnie na kartce pisemko, że daje Tobie (wnukowi) pełnomocnictwo + potrzebujesz ksero dowodu. (Nie dowód, tylko ksero!) Bo do posługiwania się dowodem potrzebujesz drugie pełnomocnictwo (czy coś takiego), ale o ksero się nie doczepiają Tongue


RE: rejestracja - kuba65463 - 06-06-2014 23:58:20

A więc mogę praktycznie sam takie coś zrobić. Właściwie to pełnomocnictwo musi dać Tacie, bo ja jeszcze niepełnoletni.

Czyli najpierw idę rejestrować w imię Dziadka, a potem umowa k\s z Dziadkiem tak?


RE: rejestracja - fosa - 07-06-2014 00:26:49

przechodziłem podobną sytuacje. U mnie w WK normalnie szło zarejestrować na siebie wyrejestrowanego ileś tam lat temu ogara przez pana X. Kiedys był taki przepis że mozna było wyrejestrować i zostawic sobie. Dzis juz czegos takiego nie ma, bo trzeba albo sprzedać albo zezłomować. Ja to bym na twoim miejscu normalnie z dziadkiem machnął umowe KS i rejestrować na siebie. Przecież to bez sensu 2 razy zmieniać dowód. U mnie powyższa wersja na pewno by przeszła .


RE: rejestracja - kuba65463 - 07-06-2014 10:58:03

A czy muszę wpisywać w umowę k\s że pojazd był wyrejestrowany, a jak tak to jakby wyglądała taka umowa?


RE: rejestracja - Dawid.xD - 07-06-2014 11:09:49

Ja tam kupiłem Romecika od 1 właściciela i była tam wbite że jest wyrejestrowany na stałe w 97r. Spisałem z tym panem normalną umowę K-S, poszedłem do WK i wydali mi próbną tablicę by jechać na przegląd(w tym samym dniu wykupiłem OC), przegląd już miałem więc pojechałem znów do WK dostałem białą tablicę, miękki dowód i już Big Grin Potem oczywiście znów musiałem iść do ubezpieczalni żeby zmienili mi nr. rej. próbnej tablicy na ten aktualny Wink Przebiegło to dokładnie tak jak opisałem Big Grin