Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Instalacja elektryczna - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Chart] Instalacja elektryczna (/showthread.php?tid=26045)



Instalacja elektryczna - batoga234 - 27-05-2014 16:58:07

Witam, mój problem polega na tym, że nie mam instalacji w moim Romecie.
Zastanawiam się czy kupić ją na allegro (90zł). Czy gdy ją kupie nie będe miał problemów z podłączeniem jej ? Dużo czasu to zajmie ? Czy gdy coś źle podłącze to przy podłączeniu do zasilania spale całą instalacje ?



RE: Instalacja elektryczna - nie_mientki - 27-05-2014 17:04:49

W życiu bym nie dał 90zł za kilka kabelków. Chyba że nie masz czasu a portfel pełny-wtedy droga wolna.

Raczej nie ma szans źle podłączyć. Instalacje są zwykle dobrze opisane, a nawet jeśli nie to łatwo się domyślić długością przewodu co gdzie idzie

Ja tak w Uazie zrobiłem swego czasu. Rozprowadziłem wiązkę po aucie i wpinałem wszystko "jak pasowało" bez większego myślenia.


RE: Instalacja elektryczna - batoga234 - 27-05-2014 17:06:08


(27-05-2014 17:04:49)nie_mientki napisał(a):  W życiu bym nie dał 90zł za kilka kabelków. Chyba że nie masz czasu a portfel pełny-wtedy droga wolna.

Raczej nie ma szans źle podłączyć. Instalacje są zwykle dobrze opisane, a nawet jeśli nie to łatwo się domyślić długością przewodu co gdzie idzie

Ja tak w Uazie zrobiłem swego czasu. Rozprowadziłem wiązkę po aucie i wpinałem wszystko "jak pasowało" bez większego myślenia.

To mam sam zrobić instalacje ? ( jeślibym miał portfel pełny, to bym oddał go komuś Tongue )
Jak ?


RE: Instalacja elektryczna - nie_mientki - 27-05-2014 17:10:38

Skompletuj zestaw:
-schemat instalacji
-przewody w różnych kolorach
-końcówki i kostki
-koszulki termokurczliwe, taśmę izolacyjną, małe trytytki
-lutownicę z cyną

Reszta to niezbyt kreatywna i prosta robota. Jak nie znasz wymiarów to rób "na motorze" żeby potem niepotrzebnie kabli nie sztukować.


RE: Instalacja elektryczna - kamil97 - 27-05-2014 17:11:43

Jezeli masz jakie kolwiek pojecie o tym to mozesz położyć sam(przy okazji podszkolisz się) a jeśli nie to zaprowac do kogoś kto się tym zajmuje lub ma większą wiedzę. Napewno za materiał i robotę mniej zapłacisz niż za te 90zł kupując gotową.