Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson sr50c - problem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Simson sr50c - problem (/showthread.php?tid=25715)



Simson sr50c - problem - bubel500 - 14-05-2014 19:55:01

Siema, jadę w pon do szkoły. A ze byłem spóźniony to dawałem mu nieźle. No i stało się- zaczęło grzechotać, słabnąć i po 600m stał. Odpaliłem- grzechot- zgasł. Okazało się że padł klin na magnecie. Zmieniłem- dziś jadę wolniej i po 6km zaczęło grzechotać i nie wchodzi na wysokie obroty. Dojechałem 1km do szkoły i postawiłem. Po południu szedł jak szatan i po 6km to samo- grzechot i słabe obroty-mała moc. Dzieje się tak po nagrzaniu silnika, luzu na łożyskach nie wyczuwam, choć na korbowodzie nie wykluczam, bo jak pomacham magnetem słychać klikanie.
Pomożecie? Big Grin
Pozdro


RE: Simson sr50c - problem - skalpel155 - 14-05-2014 20:02:32

Więc tak jak pisałem na CB. U mnie w charcie tak było. Jechał, zaczął grzechotać, stuki puki no cały czas tłukło takie Siłiłiuuuułtjśśś Tongue i wkońcu osłabł. po chwili palił, ale po dodaniu gazu było tylko buuuu i tyle. Łożysko korbowodu się wykruszyło i jak wskoczyło gdzie nie powinno to się blokowało. W razie czego pisz do STQC on miał zdjęcie jak to wyglądało po rozebraniu wału. łożysko skruszone dosłownie. No i luzu również nie było aż tak dużego (ledwo wyczuwalny) Smile


RE: Simson sr50c - problem - bubel500 - 14-05-2014 21:30:23

Dodatkowy objaw to właśnie takie świstanie, myślałem że to sprzęgło tak pracuje, ale to chyba będzie wał.


RE: Simson sr50c - problem - bartoszek5k - 14-05-2014 23:00:19

Grzechotanie nie wiem skad występuje Ale może puchnąć ci tłok, tak czy inaczej ściągnąć cylek musisz żeby zdiagnozować dokładnie


RE: Simson sr50c - problem - bubel500 - 14-05-2014 23:13:55

Puchnąć to raczej nie puchnie, do remont robiony ok 8mieś temu i nie był przegrzewany, katowany. bardziej wał/zapłon.
Jutro albo w piątek rozbiorę i zobaczę