Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kormoran - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Romet Kormoran (/showthread.php?tid=25255)



Romet Kormoran - Chrzanek - 30-04-2014 23:20:28

Cześć. Wybrałem się dzisiaj na złom w celu zakupienia kilku części a wróciłem do domu z takim oto rowerem (prawdopodobnie 1973r):

http://imageshack.com/a/img836/4867/n0d3.jpg

I mam co do niego kilka pytań ponieważ nic nie znalazłem na jego temat oprócz kilku danych technicznych. Rower jest sprawny ma tylko kilka luzów i trochę rdzy.
Ile na chwile obecną jest warty?
Ile może być warty po odrestaurowaniu ?
Czy warto go przerobić na szosówkę? (Założyć kierownicę "Baranka", sciągnąć błotniki i niepotrzebne elementy)

Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Romet Kormoran - wnusiu94 - 30-04-2014 23:27:02

(30-04-2014 23:20:28)Chrzanek napisał(a):  Ile na chwile obecną jest warty?

Ja dałbym za niego 50zł i myślę że w chwili obecnej więcej za niego nie wyciągniesz. Przecież to szmelc.

(30-04-2014 23:20:28)Chrzanek napisał(a):  Ile może być warty po odrestaurowaniu ?

Zależy co rozumiesz przez to pojęcie. Jeżeli doprowadzenie tylko do stanu używalności (ku temu bym się chylił) - 200-300zł. Jeżeli remont z prawdziwego zdarzenia - przeróbka markowymi częściami i malowanie to ... nie wiem. W każdym razie raczej nieopłacalne.

(30-04-2014 23:20:28)Chrzanek napisał(a):  Czy warto go przerobić na szosówkę? (Założyć kierownicę "Baranka", sciągnąć błotniki i niepotrzebne elementy)

NIE! Nie po to ten rower przetrwał tyle lat w nienaruszonym stanie, żeby teraz przerabiać go na jakiś syf.


RE: Romet Kormoran - Chrzanek - 30-04-2014 23:47:33

Okej w takim wypadku nie będę go przerabiać, a mówiąc odrestaurować miałem na myśli:
-malowanie
-wypolerowanie chromów
-gruntowne czyszczenie i smarowanie
-wymiana ewentualnych zużytych łożysk
-wymiana opon


RE: Romet Kormoran - wnusiu94 - 30-04-2014 23:55:10

(30-04-2014 23:47:33)Chrzanek napisał(a):  Okej w takim wypadku nie będę go przerabiać, a mówiąc odrestaurować miałem na myśli:
-malowanie
-wypolerowanie chromów
-gruntowne czyszczenie
-wymiana ewentualnych zużytych łożysk
-wymiana opon

Wszystko jak bardziej na tak, poza malowaniem. Daj spokój oryginalnemu lakierowi, kogo obchodzi że jest poobdzierany i pordzewiały.


RE: Romet Kormoran - Chrzanek - 01-05-2014 00:00:04

Mhm. Czyli po tych czynnościach które wymieniłem za wyjątkiem malowania ile mógł bym sobie za niego życzyć ? Tak jak napisałeś wcześniej 200-300zł czy więcej ?


RE: Romet Kormoran - wnusiu94 - 01-05-2014 00:05:27

(01-05-2014 00:00:04)Chrzanek napisał(a):  Mhm. Czyli po tych czynnościach które wymieniłem za wyjątkiem malowania ile mógł bym sobie za niego życzyć ? Tak jak napisałeś wcześniej 200-300zł czy więcej ?

Przede wszystkim rozejrzyj się na rynku używanych rowerów w Twoim mieście. Może być tak jak u mnie, że jest popyt na stare rowery, a nie podażu dzięki czemu trzepię na tym niezłą kasę. Posprawdzaj serwisy olx, czy gumtree pod kątem tego typu szosówek. No, chyba że w grę wchodzi sprzedaż wysyłkowa (na alledrogo), wtedy spokojnie dostaniesz te 300zł (albo i nawet więcej), ale będziesz musiał babrać się z wysyłką. Na Twoim miejscu najpierw ogarnął bym te zwłoki do stanu jeżdżącego (sprawne przerzutki, nowe opony, dętki, łożyska, ogólnie wszystko na glanc) i rzucił za 350zł do negocjacji na olx i gumtree, a następnie oczekiwał rozwoju sytuacji.


RE: Romet Kormoran - Chrzanek - 01-05-2014 00:15:53

Okej takich odpowiedzi właśnie oczekiwałem dziękuję jeszcze raz. Temat do zamknięcia

Nie ma sprawy, kto pyta nie błądzi. Smile Zgodnie z życzeniem - zamykam. wnusiu94