Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
romet, jaki model? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: romet, jaki model? (/showthread.php?tid=24569)



romet, jaki model? - demon - 10-04-2014 19:43:43

Witam, wyczaicie jaki to model Rometowskich rowerów.





I jeszcze takie pytanie co do tej ramy. Czy jest rometowska tak na Wasze oko? Chce się jej pozbyć więc chciałbym wiedzieć jak ją opisać.








RE: romet, jaki model? - wnusiu94 - 10-04-2014 20:10:44

Oba wehikuły jakie nam zaprezentowałeś to Waganty. Różowy to jego wersja eksportowa (konkretnie modelu Wagant Sport) pod marką Universal. Niestety rower jest ogolony z całego wyposażenia, nie ma nawet przerzutek. Natomiast zielona rama pochodzi zapewne od Waganta na rynek krajowy, spod olejnej przebija zmatowiona, rometowska "meksykańska czerwień". Śmieć, nikt nie kupi Ci tej ramy za konkretną kasę. Te rowery są zbyt "rozlazłe" pod budowę ostrego koła, a głównie do tego mogła by się nadać taka ogolona ze wszystkiego rama.


RE: romet, jaki model? - demon - 10-04-2014 23:26:57

Ten kompletny rower fakt jest ogołocony ale przyznam, że ma to co najważniejsze i jest na chodzie. W sumie przerzutki Favorit mam ale myślę na przerobieniu na jedna zębatkę. Piszesz, że jest rozlazły nie rozumiem w jakim sensie dla mnie jazda na nim jest fajna w porównaniu do tej rozciągniętej pozycji jaka miałem jeżdżąc na MTB.
Co do rozpoznania to wczytałem się w to forum i znalazłem katalogi Rometów i ta rama coś mi nie pasuje do Waganta w sensie uchwytu do pompki na tej rurze pod siodełkiem. Czy może były tez inne warianty Waganta? On wygląda jak kolarzówka z tym cienkim widelcem.
A co do przeróbki roweru na ostry to jaki byłby odpowiedni? Zależy mi na dużych kołach i dużej ramie bo jestem wysoki (193cm).


RE: romet, jaki model? - wnusiu94 - 11-04-2014 13:59:51

(10-04-2014 23:26:57)demon napisał(a):  Co do rozpoznania to wczytałem się w to forum i znalazłem katalogi Rometów i ta rama coś mi nie pasuje do Waganta w sensie uchwytu do pompki na tej rurze pod siodełkiem. Czy może były tez inne warianty Waganta?

Uchwyty do pompki mocowano w różnych miejscach. I tak nie ma to większego znaczenia, zgadza się cała masa innych rzeczy.

(10-04-2014 23:26:57)demon napisał(a):  On wygląda jak kolarzówka z tym cienkim widelcem.

Bo Wagant to rower szosowy.

(10-04-2014 23:26:57)demon napisał(a):  A co do przeróbki roweru na ostry to jaki byłby odpowiedni? Zależy mi na dużych kołach i dużej ramie bo jestem wysoki (193cm).

Pogadaj z naszym forumowym kolegą - Zweitakterem.


RE: romet, jaki model? - Zweitakter - 29-04-2014 18:53:29

na pocztek moze lepiej singla oalbo normalna szose
ostre to zabawka dla ludzi z duzym doswiadczeneim na szosie i w ruchu miejskim, naprawde łatwo sie zabic...

termin "rozlazły" i "zwarty"
popatrz na albatrosa i rower sportowy powinienes zauwazyc..

ROWER SPORTOWY
KROWA NA POLNE DROGI

rama rozwaz serio normalna szose ...
romet special lub super, romet WICHER /wzucil ktos ostatnio na forum/, casaniga, rychtarski, orłowski kondej ten ostatni z torunia wiec jesli adres bromberg jest prawdziwy daleko nie masz
przy twoim wzroscie to rozmiar 590 jak nie 600 i pewnie jeszcze dlugi 13? mostek bedzie przydatny

polskie produkcje PROFI a cena przystepna

dla porownania
RAMY
PIASTY TOROWE

a tak bez jaj to na romecie sporcie z tylna piasta novatec tez DA SIE pojezdzic Smile


RE: romet, jaki model? - Zweitakter - 02-05-2014 00:49:03

jest na forum "ideologicznie poprawny" pojazd torowy