Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie chce zejść z wysokich obrotów. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Nie chce zejść z wysokich obrotów. (/showthread.php?tid=24299)



Nie chce zejść z wysokich obrotów. - hao-san - 01-04-2014 21:18:09

Witam, mam pewien problem z moim 50 t-1, ponieważ gdy byłem sie nim przejechac było wszystko ok, lecz gdy wróciłem nim do domu i zgasiłęm a później chciałem go odpalić to miał bardzo duze problemy z odpalaniem. Lecz jak juz mi sie udało go odpalic to romet chodził na najwyższych obrotach i nie reagował na ruszanie manetką oraz śrubą obrotów czy dolotem powietrza. Wiec wyczyściłem gaźnik, wymieniłem pływak i dałem nową uszczelkę pod gaźnik lecz nic nie pomogło. Wiecie co to moze być ? Może lewe powietrze ale jeżeli tak, to skąd ? Pozdrawiam i proszę o pomoc.


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - pawel_bieszczady - 01-04-2014 21:23:27

Nieszczelna uszczelka - pod głowicą/pod cylindrem/między cylindrem a gaźnikiem (najczęściej tam przylgnia jest skrzywiona przez dokrecanie na maxa/uszczelka między połówkami/kturyś zimer.

ewentualnie zdejem filtr powietrza i zobacz czy przepustnica sie nie zablokowała w GMP


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - hao-san - 01-04-2014 21:26:33

Moim zdaniem uszczelka między połówkami nie ma znacznia ponieważ chodzi tu o to że on nie chce zejsć z gazu. Przepustnica nie jest zablokowana, chodzi normalnie bo sprawdzałem więc to musi byc coś innego.


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - pawel_bieszczady - 02-04-2014 00:33:56

(01-04-2014 21:26:33)hao-san napisał(a):  Moim zdaniem uszczelka między połówkami nie ma znacznia ponieważ chodzi tu o to że on nie chce zejsć z gazu. Przepustnica nie jest zablokowana, chodzi normalnie bo sprawdzałem więc to musi byc coś innego.

przepuszczajaca uszczelka między karterami = lewe powietrze = więcej powietrza w mieszance = wysokie obroty.

jeszcze wkręć DO KONCA śrubke poziomą w gaźniku i odpal , jak bd nadal wysokie to któraś z mozliwości które wymieniłem wcześniej


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - hao-san - 02-04-2014 19:10:51

Okazało się że to simering od strony koła zamachowego Tongue Bo kiedy naciskałem kopniak to "buchał" sprężonym powietrzem. Ale mam mały problem, czy ktoś wie jakie wymiary ma ten simring ? Bo mi się numery zdarły i nie moge nigdzie znaleść.


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - wojtekr35 - 02-04-2014 19:19:50

Katalog części znajdziesz na forum ;]


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - pawel_bieszczady - 02-04-2014 20:39:44

17x40x7 (17x40x10 też można)


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - hao-san - 02-04-2014 23:03:03

Ok dzięki, Jutro kupie nowy simering, zamontuje go i napisze czy pomogło Smile


RE: Nie chce zejść z wysokich obrotów. - ZiZeLoT - 10-04-2014 00:16:05

I jak już wszystko działa?