Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gaźnik dellorto 21mm - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Gaźnik dellorto 21mm (/showthread.php?tid=23400)



Gaźnik dellorto 21mm - Czechu - 04-03-2014 21:18:40

Siemka dzisiaj kumpel przyprowadził mi malaguti f12 i miałem mu ustawić gaźnik bo jak rusza to ma zmuła a potem speed-a dostaje. Odesłałem go i powiedziałem żeby jutro przyjechał. Mam pytanie czy chodzi o to że dostaje małą mieszanke ?? Podwyższyłem iglice na full lepiej chodzi ale ie to co kiedyś. Jak myślicie wystarczy wyczyścić gaźnik i będzie śmigać czy coś jescze z ssaniem bo na ssaniu chodzi dobrze.


RE: Gaźnik dellorto 21mm - Damian4570 - 04-03-2014 21:42:49

Miałem podobny problem ze swoją SR'ką, z tym że ja nie ruszałem nawet iglicy... Kwestią jest tylko dobra regulacja Wink Ja najpierw gaźnik wyjąłem i przedmuchałem wszystkie dysze sprężonym powietrzem - potem regulowałem metodą prób i błędów, oczywiście najeździłem się ze śrubokrętem nie mało, bo regulacja typowo "garażowa" może okazać się.... nie efektywna.
Filtr powietrza jaki jest zamontowany? Seria czy stożkowy?


RE: Gaźnik dellorto 21mm - bartoszek5k - 04-03-2014 21:45:43

Zacznij od konkretnego wy zyszczenia go


RE: Gaźnik dellorto 21mm - Czechu - 04-03-2014 21:56:44

Stożek ale z gąbki chciałem dowiedzieć się waszych opinii bo moim zdaniem porządnie wyczyścić i wyregulować i powinien hulać.


RE: Gaźnik dellorto 21mm - Damian4570 - 05-03-2014 15:50:43

Powinien "hulać", a jak nie "hula", to znaczy że nie jest dobrze wyregulowany gaźnik - Dellorto to nie to samo co GM12F (czy inny podobny mu gaźnik) Dellorto jest bardziej precyzyjny i wymaga bardziej precyzyjnej regulacji - nie reguluje się go w 5 minut Wink Ja regulowałem gaźnik cały dzień do wyczerpania paliwa (od rana do wieczora), dopóki nie uzyskałem chcianego efektu, silnik odpala zawsze "na dotyk", "z kopa" też od razu, wolne obroty niskie (udało mi się uzyskać nieco niższe obroty na postoju, niż było seryjnie) - poza tym każdy motor reaguje inaczej na regulację gaźnika Smile