Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Piłowanie popychacza - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Piłowanie popychacza (/showthread.php?tid=23212)



Piłowanie popychacza - BenekPijaczek - 26-02-2014 00:06:53

Lecimy do przodu, już 2 popychacz zaraz wyląduje w śmieciach Big Grin. Ja już nwm co robić, jestem jedyną osobą która ma problem z popychaczami, bo musiała kupić nowe....
aktualnie mam tak (Krótki nie piłuje się)

Krótki>kulka>kulka>długi>śruba na dwóch kulkach polepszyło się ale dalej piłuje

Myślę nad kupnem pręta 0.6 jakiegoś twardego i wycięciem go na wymiar, tylko problem jest taki że jak wezmę za twardy to chyba kulka ucierpi i śruba znowu. Macie może jakieś sprawdzone sposoby na to?


RE: Piłowanie popychacza - kw112 - 26-02-2014 00:16:06

po co ci 2 kulki?


RE: Piłowanie popychacza - kondzio310 - 26-02-2014 00:24:08

To jakie ty masz śruby twarde 5,8 ?? , Twardość minimum 8.8 bo śrubę też wyrzeźbi.
Twarda śruba, twardy popychacz ii bedzie luz, kulka sobie da radę


RE: Piłowanie popychacza - BenekPijaczek - 26-02-2014 22:06:07

nom 5.8 i popychacz nie daje rady Big Grin. Teraz zahartowałem końcówki, ale wydaje mi się ze zrobił się kruchszy bo dziwny w dotyku zrobił jest jakby pusty, no nie opisze tego.

Też pomysł jest aby dać popychacz z cc lub dać igiełki 5mm z łożyska Smile. no 8.8 to ja już bym nie wyrobił na popychaczach. tylko żeby te popychacze były twarde...


RE: Piłowanie popychacza - Boszu - 27-02-2014 05:44:26

Powiem ci tak, po pierwsze masz mieć TYLKO po jednej kulce! Bo to przez te 2 kulki właśnie piłuje ci popychacz... (wiem bo sam kiedyś nawet 3 pchałem i miałem ten sam problem, że ścinało i robił się co raz krótszy)
Co do popychacza, świetnie nadaje się popychacz z malucha do o ile pamiętam, pompki paliwa?? Wiem że jest aż za długi, ale wystarczyło go przeciąć w odpowiednim miejscu i przykrócić. A jak nie, to kup sobie nowy...
Bo po pierwsze... Popychacz musi być w odpowiednim miejscu podzielony na dwie części, i tam ma znajdować się kulka/śrut... Dlaczego?? Dlatego że w tym właśnie miejscu jeden tryb pracuje w jedną stronę, a drugi w drugą. Przez co jeżeli nie jest to odpowiednia odległość, sprzęgło nie pracuje dobrze i może ci piłować popychacz.
Ewentualnie, jak ja miałem cały jeden długi, to w tym miejscu mi go powoli przecinało, gdzie powinien być podzielony. Tongue


RE: Piłowanie popychacza - BenekPijaczek - 27-02-2014 19:27:32

hmm, to trzeba wyjąć kulkę. Kupię kolejny i będzie to samo. Dlatego muszę zdobyć od malcza popychacz właśnie pompki, albo długą igiełkę łożyska. A mniej więcej odległości znasz, długości itp, bo wiem ze grubość 5-6mm. Może bym coś dorobił.