Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Linka hamulca za długa, hamulec nie dociska. Motobi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Linka hamulca za długa, hamulec nie dociska. Motobi (/showthread.php?tid=22943)



Linka hamulca za długa, hamulec nie dociska. Motobi - Kawka - 18-02-2014 20:27:12

Sprawdzałem przedni hamulec i okazało się, że tarcze nie blokują koła do końca gdy nacisnę klamkę, a tylko ledwo ocierają.

Próbowałem regulować linkę ale niestety jest za długa, ma 100 cm.

Poprzedni właściciel wymienił manetki i klamki na firmy Motobi (plastiki wytrzymałe, wykonanie ok) I pewnie to jest winą innej odległości do klamki.

Linka sprzęgła jest dobrze dopasowana a ma ok 98cm i szukam podobnej aby zamontować do przedniego hamulca. Jest jakaś różnica w nich?

Niestety na aukcjach widzę tylko te co mają 108 -115 cm długości :/

Próbowałem wyregulować ten zaczep przy pokrywie piasty ale c**j to dało.

Ktoś widział linki o podobnej długości lub ma patent na regulowanie/skrócenie? Myślałem o ustawieniu kierownicy trochę bardziej do góry aby była równoległa z przednimi amorkami jak nie znajdę linki.

Kolejny dowód na to, że nie warto kombinować i robić swoich "tjuningów".


RE: Linka hamulca za długa, hamulec nie dociska. Motobi - mateusz5625 - 18-02-2014 20:37:58

Tą dźwignie na bębnie przestaw i powinno pomóc.


RE: Linka hamulca za długa, hamulec nie dociska. Motobi - Kawka - 05-03-2014 00:30:47

Wymieniłem szczęki na nowe i jest spoko Smile Tamte były już wyjeżdżone. Dzięki Smile