Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Awaria z biegami - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] Awaria z biegami (/showthread.php?tid=22244)

Strony: 1 2


Awaria z biegami - godzix - 26-01-2014 17:43:23

Witam, przedchwilą wyciągnełem swojego ogarka, z racji tego, że przyszła
zima. Rozgrzałem go, odpaliłem, i czekam, czekam i wkońcu chcę wrzucić bieg, więc wciskam kilka razy sprzęgło zeby tarcze pochodziły, wciskam sprzęgło, wciskam bieg i jebs, piskło coś tak jakby szlifierka elektryczna dotkneła metalu. i teraz biegi wogóle nie trzymają, dam do góry to leci w dół. Myślę, że wyleciała kulka z automatu, albo ukryszyło się coś. Dodam jeszcze że jak teraz wyczułem luz i zakręciłem kołem i puściłem wajche od biegów, to ta wajcha podskakuje, i wchodzi jedynka. Tutaj mam dowód tego pisnięcia. http://www.youtube.com/watch?v=_bEtszVQmpM&feature=youtu.be


RE: Awaria z biegami - mlody191 - 26-01-2014 17:48:15

Mi się wydaje ze kulka od automatu wypadła i w momencie gdy chcesz wbic jedynke (do dołu) to automat zatrze o magneto i ogar gaśnie. Znajdź tą kulke i wsadź spowrotem


RE: Awaria z biegami - godzix - 26-01-2014 17:53:57

Nie wsadze tej starej. Mam nową kupioną jakiś miesiąc temu Big Grin Więc załoze nową, tylko muszę poczekać do jutra, bo nie mam gdzie tego zrobic.


RE: Awaria z biegami - Winiar 93 - 26-01-2014 17:57:42

tam po prostu wkłada się kulki z wianek rowerowych


RE: Awaria z biegami - mlody191 - 26-01-2014 18:06:33

No dokładnie tak jak mówi winiar...

na dwór szybko lec to maxymalnie 8 min roboty Big Grin


RE: Awaria z biegami - godzix - 26-01-2014 18:15:26

Nie mam gdzie, auto w garażu, jutro jak rodzice pojadą, to założe i napisze Big Grin A jak to się zakłada? czytałem że trzeba dać na 2 bieg, podhaczyć i włożyć, czy to prawda?
A na wiosne i tak kupuje nowy automat, bo ten to jest tak zużyty że luzy na 3cm są Big Grin


RE: Awaria z biegami - szczupak54 - 26-01-2014 19:44:55

A więc jeżeli chcesz wymienić kulkę to radzę ściągnąć magneto ,iskrownik i ściągnij automat zmiany biegów i wtedy od strony wewnętrznej od strony łańcucha wyciągasz zabezpieczenie z wałka na którym jest wajcha od biegów wyciągasz troszkę ten wałek i wkładasz kulkę ze sprężynką i wsuwasz spowrotem i jak będziesz zakładał zabezpieczenie to zobacz ile masz luzu od płytki automaty do tego wycięcia na zabezpieczenie jeżeli jest dyży to włóż podkładkę w zależności od luzu mogą być 2 lub 3 i wtedy dajesz zabezpieczenie , składasz i jeździsz . Myślę że pomogłem > P.S Dalej się uczę .


RE: Awaria z biegami - krzysiu1505 - 26-01-2014 19:49:17

Automat jest już raczej wyrobiony, skoro trze o magneto. Normalnie nawet bez kulki nie powinien tego robić(a bez kulki z kolegą przejeździliśmy spokojnie jakieś 500km, i nic nie tarło, tylko biegi nie trzymały). Wina raczej tych wspomnianych luzów na automacie to jest


RE: Awaria z biegami - ArturDabrowski290 - 26-01-2014 19:55:58

O ile pamiętam w ogarze 205 jest silnik 023, więc nie trzeba zdejmować magneta i iskrownika, wystarczy tylko lewy dekiel. Musisz odpiąć automat od tego co łączy wodzik z automatem, odsunąć tą dźwignie, wsadzić sprężynkę z kulką w ta dziurę, przytrzymać i tak jakby nasunąć tą wajchę na tą kulkę. Tylko uważaj żeby kulka nie wystrzeliła, bo nie znajdziesz.


RE: Awaria z biegami - bartoszek5k - 26-01-2014 20:39:16

Jak masz luz na tych cięgiełkach to weź łączenia sklep młotkiem żeby sztywniej było


RE: Awaria z biegami - BartuS - 26-01-2014 22:15:01

Wystarczy podwarzyc to co po kulce chodzi i wsadzasz kulkę. Jak będziesz kupował automat to z allegro nie opłaca się kupowac mi się taki po dwóch miesiącach rozleciał Tongue Ale może to przez to, że mi biegi wyskakiwały. W tym z allegro jedynie dobra podstawa automatu.


RE: Awaria z biegami - godzix - 26-01-2014 22:39:09

Nie kupuje z allegro, tylko od takiego dziadka, co ma nowe części.


RE: Awaria z biegami - DominiX - 26-01-2014 23:54:34

(26-01-2014 22:39:09)godzix napisał(a):  Nie kupuje z allegro, tylko od takiego dziadka, co ma nowe części.

Dziadek stail Smile


RE: Awaria z biegami - tramwajarz - 27-01-2014 01:11:13

(26-01-2014 22:39:09)godzix napisał(a):  Nie kupuje z allegro, tylko od takiego dziadka, co ma nowe części.

HAHA bo wszędzie są dziadki co sprzedają części,allegro ma te same częsci i nawet z prl,jak ci szkoda kasy to zespawaj razem automat i ci wytrzyma sporo czasu


RE: Awaria z biegami - godzix - 27-01-2014 01:22:39

ale nie taki dziadek jak wy myślicie. On ma nowo-stare części, w moim mieście. Ale zresztą kij z tym. Mam pytanie, bo jak go odpaliłem to chciałem żeby sprzęgło się otworzyło, czyli żeby tarcze sie rozłączyły, no i chyba się nie rozłączyły, bo zamarzły, czy coś. Co teraz zrobić? Nie chce się bawić w otwieranie tej pokrywy, bo nie umiem i śnieg i zima Big Grin. Czy jak go odpale i bd. ciągle wciskał sprzęgło to wkońcu je rozłączy?