Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dyskusja o dwóch coupe ;) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Dyskusja o dwóch coupe ;) (/showthread.php?tid=22191)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 16:25:49

Bartek swego czasu była na allegro Cali 4x4 coś 4 tyś gość chciał za nią. Na forum o Calibrach ktoś tam ma 4x4 i też jest parę po swapie na Mv6.
Co do swapu to troszeczkę zabawy jest ale mam kumpla który już zrobił nie jeden swap więc będzie wiedział co i jak. ostatnio nawet w swojej astrze robił swap ma mv6.
Tylko kasy potrzeba a reszta to już bajka Wink
Nawet jak kupię tańszy egzemplarz to mogę kasę włożyć w dopieszczenie i wyjdę nawet lepiej bo będę wiedział co zrobiłem ile włożyłem i spokojnie będę mógł wyjechać bez obawy że auto stanie mi na drodze Big Grin
Tylko wiadomo Calibra ma zniszczoną opinię przez wiadomo kogo bo różnie ją przerabiają ;/
Oryginalnie chyba masz jedną soczewkę bez halogenu chociaż były i wersje co miały dwie soczewki.
Aniołki są fajne. Ale można wstawić soczewkę z merca w211 o ile się nie mylę i efekt jest fajny Wink
Fakt bagażnik jest duży ponad 300 l (?) chociaż na bagażniku mi nie zależy. Widziałem też raz wersję z automatyczną klimą ale nie wiem czy to była oryginalna wersja czy to nie jakaś przeróbka.

Co do Pola gusta wolałbym już Golfa II niż polówkę


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - komarek2 - 25-01-2014 16:37:19

A nie lepiej opla vectrę b sport 2.0 ropniak mój tata taką miał za niecałe 8300 i zadbana jak niewiem mały przebieg alusy piękny tłumik i jeszcze opłacona do przodu na odcinku 0,5 - 1 km do 120 szła lecz potem za tydzień po kupnie taki ćpun wyje*** z pierszeństwem z wiazdu po pgr i ch*j wszystko poszło się j*bac lampy z przodu i z tyłu ksenonki cała maska szkoda gadać


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 16:39:50

Vectra B w dieslu ? Przecież to ma 100 kucy.. W dodatku jest to 5 drzwiowe auto i jak mi się nie widzi i nie nadaje na miano youngtimera. Głupota mi minęła na tjuningowanie auta. Jedynie lepsze alu lekka gleba dobry tłumik i oczywiście zadbane auto. Bo po co psuć ładną linię zbędnymi głupotami..


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - komarek2 - 25-01-2014 16:44:12

zbytnio się nie znam ale to koni miało więcej niż 100 ok 200


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 16:48:51

Masz 2.0 DTI które ma 101km więc szału to nie ma a Vectra swoje waży. Do spokojnej jazdy ten silnik wystarczy bo pewnie dużo nie pali.
Ale zważając że będę jeździł dość często trasa Jarosław - Katowice to muszę mieć troszkę pod nogą. Ale nie odbiegając od tematu to jeszcze hm można dodać Audi 90 coupe.
Co do volvo 780 to ciężko będzie znaleźć


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - lada97 - 25-01-2014 16:51:54

http://www.fiatcoupe.pl/fiat-coupe/porady-przed-zakupem


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 17:03:06

Lada97 dzięki za fajny artykuł o Fiacie. Fakt czytałem troszkę o obu modelach i to wszystko zależy od tego jaki mamy portfel oraz co lubimy. Fakt Coupe w porównaniu z Calibrą ma bogate wyposażenie standardowe. Ale też większą gamę silników. I taki oto mam dylemat.
Wnętrze fakt ma łagodniejsze od Cali. Ale zwróćmy uwagę na kształt karoserii w Coupe. W razie stłuczki koszty remontu wyjdą dość duże. I tu jest coś za coś.
Jako fanatyk Opla jestem za Calibrą ale Coupe też bym nie pogardził


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - lada97 - 25-01-2014 17:06:18

Zależy co lubisz, opli jeździ dużo a fiatów to 4 chyba w życiu tylko takie widziałem. Calibry to co drugi tjunier ma u mnie.


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek.K - 25-01-2014 17:11:11

(25-01-2014 17:06:18)lada97 napisał(a):  Calibry to co drugi tjunier ma u mnie.

I jak te Calibry wyglądają ? Pewnie jak pojazd z kosmosu odśnieżający księżyc. Sztuką jest mieć Calibre w stanie oryginalnym ew. z lekkim zacięciem poprawiającym wygląd.


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 17:12:47

U mnie Coupe ciężko spotkać na ulicy jeździ aż dwie. A Cali też jest mało ale w oryginalnym stanie jest ciężko spotkać Sad
Dylemat jest to fakt i zawsze idzie znaleźć jakiś kompromis pomiędzy emocjami a rozsądkiem.
Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na Coupe fakt w ładnym stanie i też za ładną cenę
http://tablica.pl/oferta/fiat-coupe-2-0-20vt-20-v-turbo-250ps-unikat-jedyny-taki-CID5-ID4LvxB.html#52cd1d64ae

(25-01-2014 17:11:11)Bartek.K napisał(a):  
(25-01-2014 17:06:18)lada97 napisał(a):  Calibry to co drugi tjunier ma u mnie.

I jak te Calibry wyglądają ? Pewnie jak pojazd z kosmosu odśnieżający księżyc. Sztuką jest mieć Calibre w stanie oryginalnym ew. z lekkim zacięciem poprawiającym wygląd.

Tutaj masz wielką rację. Bo znaleźć Calibrę nietkniętą tjuningiem to jest na prawdę wielka sztuka. Ale spójrzmy prawdzie w oczy.. Części do Opla nie są aż takie drogie i dużo podchodzi z Vectry A. Zresztą to auto dużo ma wspólnego z nim


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - robikrut - 25-01-2014 17:15:13

Fiat Coupe to największa zaraza o jakiej tylko słyszałem.Części do niego nie ma.Silniki się sypią.JA mogę Ci polecić Hyundai S-coupe. 2.0 i 145 kucy robi swoje.Brat ma takiego to na 4 biegu jeszcze opony grają.Jedna wada nie ma do niego za dużo części ale są.Plusy dobrego można kupić za do 5000zł i drugi fajny wygląd i jest czym pocisnąć.Wink To taka moja rada.
http://allegro.pl/hyundai-coupe-i3878626292.html


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek - 25-01-2014 17:26:59

Hyundai jakoś mi nie przypada do gustu nie wiadomo jak z częściami. Fakt moc może to i ma ale stylistycznie wolałbym tą młodszą generację wiadomo trzeba dać ponad 10 tyś i wtedy jest coś lepszego.
Póki co to Calibra i Coupe najbardziej przemawiają. Cali ma duszę i wygląd a Coupe hm też ma wygląd ale czy ma duszę to już nie mnie oceniać :F


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - Bartek.K - 25-01-2014 17:34:27

Kupisz Calibre, tak czuje Big Grin


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - robikrut - 25-01-2014 17:40:41

Nie wiem twoje pieniądze i co chcesz to sobie kupisz,ale ja na twoim miejscu nie brał żadnego z tych co podałeś tylko tego hyundai-a jakoś bardziej do mnie przemawia ale jak chcesz.;P No i trochę nowszy wygląd niż Calibra i Coupe.(Z tyłu wygląda jak Porsche)


RE: Dyskusja o dwóch coupe ;) - lada97 - 25-01-2014 17:50:49

Podobno, podkreślam PODOBNO pada czasami trubo bo jest małe i cały czas pracuje na dużych obrotach (no dość spory wydatek) i kolektor wydechowy ale w nowszych to poprawili a tak to bezawaryjny wóz jak i reszta fiatów.