Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pierwszy romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Pierwszy romet (/showthread.php?tid=21665)



Pierwszy romet - szaman - 06-01-2014 22:31:26

Witam serdecznie, zainteresowany jestem ostatnio kupnem jakiegoś motoroweru*. Myślę że ludzie na tej stronie się dobrze na tym znają więc proszę o pomoc. Zainteresowałem się ofertą http://tablica.pl/oferta/sprzedam-rometa-na-chodzie-CID5-ID40xZr.html#d6e3532c44 , ale mój tata odradza mi kupna, mówi że ten model się bardzo często psuję, poza tym też mam wątpliwości z powodu braku dokumentów. Czy jest jakiś inny model który moglibyście polecić? Chodzi głównie o to by nie kosztował majątku i nie psuł się co chwilkę. Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję !

*poprawiłem błąd Smile


RE: Pierwszy romet - johnymaze2 - 06-01-2014 22:37:31

Powiem jedno jak bedziesz dbał tak będziesz miał.. Wydając mało pieniędzy nie kupisz dobrego rometa, musisz brac poprawkę na to, że romety to motorowery, które puszczają fochy i lubią się psuć. Za cenę do 600 złotych powinieneś znaleźć ogara 200, 205 w dobrym stanie z papierami. Nie ma sensu kupowac czegoś bez papierów chyba, że kupujesz celem przeznaczenia na części, przerobienia..


RE: Pierwszy romet - Wojtek3362 - 06-01-2014 22:44:45

Ogar to nie motocykl, taka poprawka. Prawdą jest to, że się psują, ale nie aż tak żeby co tydzień silnik rozpoławiać. W moim ogarze przez 3 lata aż po dzień dzisiejszy nigdy nie rozpołowiłem silnika, a zrobiłem na nim już kilka tysięcy. Oczywiście problemy były, ale wystarczyło czyszczenie, regulacja itd. Ale polecałbym ci Charta jak chcesz mieć rometa, a jak niekoniecznie to jest dużo ciekawszych pojazdów, ale licz się z tym że nic nie jest wieczne i każde będzie się psuło Smile


RE: Pierwszy romet - BartuS - 06-01-2014 22:46:27

Ja ci polecam ogarka 205. Jest bardzo mało awaryjny, jak zrobisz porządnie to jeździsz i jeździsz Big Grin Tego co wybrałeś to odradzam z powodu braku dokumentów. Za te pieniądze byś już kupił coś z papierkami Tongue Ja mojego wyrwałem za 180 zł z papierami, ale silnik był do remontu Big Grin


RE: Pierwszy romet - szaman - 06-01-2014 22:57:31

Właśnie przez ostatnie 1,5 godziny wciąż szukam i nie znajduje dobrych ofert Sad albo za drogie, albo dużo za daleko. Pewnie pojeździłbym dopiero od wiosny, choć patrząc na obecną zimę to pewnie i teraz dałbym radę Wink Także dziękuję za rady, chyba zdecyduję się na ogara, bo sam jego wygląd jest znakomity. Będę monitorował sytuację. Dziękuję jeszcze raz ! Gdybym miał jeszcze jakieś pytania pozwolę sobie tu zaglądać ^^ Pozdrowienia


RE: Pierwszy romet - Wojtek3362 - 06-01-2014 23:02:55

Ale jak już ogar to ja bym ci polecił 200, tyle że odblokowanego. Mocniejszy, szybszy, 3 biegi i troszkę mniej awaryjny niż 205. Ale to już twój wybór Smile


RE: Pierwszy romet - Latos - 06-01-2014 23:24:53

A gówno prawda! Każdy się będzie psuł zależnie od tego, jak go będziesz użytkować lub z jakich części jest złożony. Bedziesz sie starał nie nadwyrężać silnika, nie będziesz go piłował to i może kilka lat bęz większych awarii pieprznie. Ale jak np. na zimnym silniku będziesz sprawdzał, 'ile wyciąga' no to skutki tego będą wiadome.


RE: Pierwszy romet - Marwerick - 07-01-2014 01:06:58

ja na początek bym polecił ogara 205 mimo że powolny i ma tylko 2 biegi na początek wystarczą prostota konstrukcji tanie części i sam motorek tani w zakupie


RE: Pierwszy romet - wyktor - 07-01-2014 01:37:11

(06-01-2014 23:02:55)Wojtek3362 napisał(a):  Ale jak już ogar to ja bym ci polecił 200, tyle że odblokowanego. Mocniejszy, szybszy, 3 biegi i troszkę mniej awaryjny niż 205. Ale to już twój wybór Smile
moim zdaniem to ja mialem mniej problemów z 205 niz z 200 tylko najgorzej to jest z automatem zmiany biegów bo lubi sie psuc a tak to sprzęgło w 200 ciagle mi sie luzowało do tego iskrownik i te sprawy a w 205 nie ma zbytnio dużych problemów z wyjątkiem wymienionego wyzej automatu


RE: Pierwszy romet - Wilq59 - 07-01-2014 11:17:50

Ja bym polecał Ogara 205. Łatwy w obsłudze, a jak będziesz dbał i wkładał dobre części to będzie długo służył.


RE: Pierwszy romet - krzysiu1505 - 07-01-2014 17:58:26

Każdy romet będzie w miarę bezawaryjny, o ile będzie prawidłowo użytkowany(regularne czynności serwisowe zgodnie z nakazami instrukcji, nie przeciążanie silnika itp.), przy czym najlepszy jakościowo jeśli chodzi o silnik jest Ogar 200(bo silnik jest czechosłowacki a nie polski), na drugim miejscu jest chart(konstrukcja najbliższa cywilizowanym motorowerom). Reszta zaś motorowerów rometowskich(zwłaszcza z silnikami kwadratowymi późnej produkcji) ma większą tendencję do odmowy posłuszeństwa


RE: Pierwszy romet - bartoszek5k - 07-01-2014 18:19:02

Też jeżeli chcesz zacząć to polecam coś z silnikiem 023 (czy to kadet, czy ogar może być nawet motorynka). Silnik jest ten bardzo prosty i wytrzymały. Ma dobrą skrzynie ,która przetrzyma uczącego się kierowce. Elektryka także jest prosta i w silniku i w reszcie instalacji.
Ale jedno jest pewne jak nie będziesz dbał to rozwalisz nawet kowadło


RE: Pierwszy romet - Jemioła - 19-01-2014 16:30:08

Co do ceny, to ja kupiłem Ogara 200 za 350 zł z papierami, w nie najgorszym stanie technicznym i wizualnym.
Prawda że się psuje, ale to są takie usterki jak zapchanie kranika, gaźnika lub trzeba świecę wyczyścić. A poza tym Romety to niezniszczalne maszyny.
Zapytaj tatę ile widział 25 letnich sku,ter,ów* na chodzie.
Jeszcze jedno do napraw, tak jak piszą wszyscy, jak jeździsz - tak masz.
Osobiście polecam ci coś prostego na start jak Romet Kadet (Ja startowałem na Romecie Pony) i dla początkującego prostszy w obsłudze jest Ogar 205 niż Ogar 200 (za cenę szybkości).

* slowo sk,u,ter przerabia mi na skuter