Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Charper składa charta czyli po trupach do celu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Charper składa charta czyli po trupach do celu (/showthread.php?tid=20979)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 24-01-2017 23:17:19

myślę że to jedno zdjęcie powie bardzo dużo o przyszłości tego charta Smile



RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Marwerick - 24-01-2017 23:25:26

to jest cylinder 70cm3 ?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Michał - 24-01-2017 23:31:39

Będzie tarcza na tyle? Big Grin


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - axelbenq - 24-01-2017 23:33:27

To jednak będzie stał na alusach widzę skoro pompka na zdjęciu Smile kilka stron temu w temacie wspominałeś o zostawieniu oryginalnej klamki i zastosowaniu tego typu pompy, cóż... zabawy pewnie będzie od groma i pewnie jednak prościej z pompą na kierownicę niemniej jednak powodzenia, i wrzuć jakieś foty jak będzie to już działać.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 25-01-2017 00:01:57

@up tak, magiczne 44,9x mmSmile niby MZA, ale cholera go wie. ciekawe na ile da się rozszlifowac ten kolektor, bo cos mi się wydaje że 19mm to może się nie udać.

@axelbenq tak, wracają alufelgi, mam już nawet upatrzony kolor na jaki będą pomalowane. obecnie już tylna jest nim polakierowana, jednak przez moja niewiedzę lakier jest matowy więc natrysnę drugi raz. zębatkę zastosuję z41 od rometa
[url]http://allegro.pl/zebatka-tyl-tylna-romet-ogar-komar-kadet-41-zebow-i5229822092.html#imglayer[/img] da się ją dopasować na oryginalny zabierak , w dodatku będzie ładnie wyglądać. generalnie każda zębatka tam wejdzie, o ile ma 5 ramion.
silnik postaram się zrobić jak najlepiej. celuję w trwałość i duże przebiegi a nie osiągi. Myślę, że delikatne zdjęcie obrotów zębatką może w tym pomóc. wał zostanie wyważony i dostanie korbę od sendy. Pójdzie dużo pieniędzy ale zawsze chciałem mieć dobrego charta. Podoba mi się ten motorower do dzisiaj, dlatego myślę że warto.

większość prac wykonam samodzielnie, między innymi po to doposażyłem garaż w wiertarkę stołową.

obecnie szukam namiaru na zakład, który podejmie się modyfikacji i wyważenia wału


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - kacperszkudlarek - 25-01-2017 00:22:56

Spoko charcik Wink.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Supryk - 25-01-2017 00:34:38

Widzę myszke, więc będzie komputer pokładowy


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - dawidbarganski - 25-01-2017 01:08:31

Ciekawy silnik się tworzy. Tłok też Mza ?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 25-01-2017 01:44:02

(25-01-2017 00:34:38)Supryk napisał(a):  Widzę myszke, więc będzie komputer pokładowy

tak, niedawno kupiłem czterordzeniowy intel xeon e5450 przerobiony pod podstawkę LGA775. do automatycznej korekty momentu zapłonu i bieżącej analizy spalin w sam raz. Było z tym roboty bo musiałem wgrać mikrokody do biosa, ale jest ok.
Cytat:Ciekawy silnik się tworzy. Tłok też Mza ?
celowałem w MZA, w opisie było MZA, na pudełku pisze MZA, ale czy to MZA? W środku ma odlane napisy K20 i literę M. nie wiem czy to oryginał.

Na pewno jeszcze jeden plus oprócz tego na akumulatorze jest taki, że niemiaszki nie postanowiły ze mnie zażartować i umieściły w gaźniku prawidłowe dyszeWink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - komarinho - 25-01-2017 02:00:27

myślę że firma która wykona Ci tę usługę to z pewnością Frez-Mot. Szukaj ich na fb najłatwiej Smile Z tego co wiem ostatnio Barto pytał o cenę zmienienia korby na sendę i wyważenie to powiedzieli 100 Smile


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Marwerick - 25-01-2017 23:40:07

frez-mot ma teraz nawał roboty i czar realizacji to miniumum 2 tygodnie no a co do cylindra to jest zapewne Almot-MZA Export.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 27-01-2017 04:09:38

Frez-mot nie wyważa. Szkoda, ale mam na oku innego znanego fachowca. W dodatku simsonowiec, wiec licze na udana wspolprace. A co do zasosowania pompy hamulca. Oczywiscie, ze latwiej jest założyć pompe na kierownice od mzetki i żeby to lipnie i nie funkcjonalnie wygladalo, ale moje wykonanie nie bedzie wiele gorsze. Zwlaszcza, że mam juz pomysl jak niewielkim ruchem klamki zrobic duzy nacisk na tłoczek pompy.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-02-2017 13:11:06

na razie zbieram części i narzędzia więc nie ma szczególnych postępów. jedynie rozpołowiłem zacisk hamulca. pozapiekały się tłoczki, więc je wyjąłem, wyczyściłem, nasmarowałem i jeszcze tego nie składam bo zaczynam szukać klocków hamulcowych. To jeszcze jest oryginalny zacisk od sachsa. no ale szczęki do tylnego koła upatrzyłem to i z tym dam rade.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 08-02-2017 20:51:13

Klocki znalezione, tylko czekam na odpowiedz. Cale szczescie ze udalo sie latwo rozruszac zacisk, to juz pewna suma pieniedzy zostanie. Tłoczki ruszaja sie w zacisku ladnie, choc z pewnym oporem no ale wiadomo, tam jest dosc gruby oring i dlatego tak. za tydzien wysylam wal i cylinder do modyfikacji.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 10-02-2017 16:34:29

dzisiaj dotarła paczka, a w niej płyn hamulcowy, klocki i zębatka. oczywiście ta zębatka ma tyle zebó ile trzeba, pasuje na piaste rometa ale się nie nadaje mimo to bo jest 4-ramienna. klocki wymagały nieco pracy ale już siedzą na swoim miejscu. zastanawiam się nad zastosowaniem uszczelki miedzy połówkami zacisku, ponieważ te klocki sa dość grubawe, maja sporo okładziny i wystają 1,5mm ponad swoje gniazdo. co prawda wkładałem tarcze na zmontowamym zacisku i jest około 2 mm luzu, jednak trochę mało jak na mój gust.