Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Charper składa charta czyli po trupach do celu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Charper składa charta czyli po trupach do celu (/showthread.php?tid=20979)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 17-06-2016 08:32:28


A tak poza tematem to pewnej marcowej nocy ładnie było. Dla wtajemniczonych: indeks kp 6,3



RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - damian94 - 29-06-2016 17:14:06

Czy ten tłok Hondy który używasz to Piston Kit w czerwonym pudełku ? I czy u Ciebie zamki też wypadają na oknie ssącym ?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 29-06-2016 21:10:57

Nie, to jest zwykly za 30zl matowy. W drugim charcie jest blyszczacy. Z tego co wiem to zamki omijają okno.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 18-07-2016 01:38:23

ostatnio dotarł mi jeden oryginalny kierunkowskaz, juz mam komplet. wymienilem tez sprezyne stopki na nieco lepsza. zdjecia by sie przydalo jakies dodac.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-08-2016 09:45:10

i znowu.
pouszczelniałem troche gaznik bing, poniewaz musial gdzies miec drobne wycieki. brud osiadal na calym korpusie. docialem uszczelki pod pokrywe przepustnicy oraz miedzy gaznik a kolektor.
poza tym z uwagi na stacyjke dzisiejszej produkcji ostatnio mam czeste pobudki o 4 rano bo chart zgasl i nie da sie nim jechac. brakuje ładowania, stacyjka działa jak sie jej chce.
gdyby ktos chcial to na czesci to niech bierze.
ja wstawie inna stacyjke, tylko ze znowu trzeba przeprojektowac instalacje elektryczna ale wszystko da sie zrobic. bedzie to zwykla stacyjka dwupołożeniowa z unikalnym kluczykiem. szkoda tylko ze jestem betatesterem wszystkiego i jak cos kupuje to nie jestem pewien czy bedzie dzialac.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Michał - 04-08-2016 13:03:33

Nie czytałem całego tematu, ale od czego masz tu stacyjkę, że takie problemy są?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-08-2016 15:49:35

od wsk 175 dzisiejszej produkcji. od poczatku nie dzialala jak nalezy. musialem to rozebrac i poprawic po tumanach z fabryki.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Michał - 04-08-2016 17:01:19

Akurat te z wueski to nawet były kiepskie te z prlu.Nie myslałeś tutaj dać stacyjki od simsona? Taka od Sr-ki byłaby moim zdaniem niegłupim pomysłem i nawet te dzisiejsze sa w miarę ok wykonane.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-08-2016 19:06:46

miałem. kable za cienkie na cos takiego. musialbym dac wiecej przekaznikow i to kolejny klopot bo przekazniki wcale takie małe nie są. na razie zostalem z ta stacyjka, tylko do załączania ładowania służy teraz inny styk.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-10-2016 00:52:38

O ile silnik pokonuje dalej bezawaryjnie kilometry, tak znowu mam problem ze stacyjką. na drugiej pozycji nie ma ładowania. Prawdopodobnie zbyt duży prąd płynął przez jeden ze styków stacyjki. już wcześniej myślałem nad zminiaturyzowaniem skrzynki przekaźników, a że trzeba będzie kilka dołożyć to chyba w końcu się za to wezmę. I jeszcze jedna ważna informacja, w tym miesiącu rozpoczynam budowę testowego silnika 70 ccm. równolegle bardzo powoli kompletuje nieużywane rzeczy do odbudowania silnika 027 na fabrycznie nowych częściach.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 14-11-2016 16:54:24

Mam już prototyp skrzynki przekaźników. Wymiary tego co widać, to 10x4,3x4cm. zmieściłem tutaj 5 przekaźników i 5 bezpieczników w razie czego. W związku z kolejną modyfikacją układu elektrycznego w tym charcie, przez ta skrzynke przekaźników popłynie prąd nie większy niż 4A na przekaźnik. Te 4 ampery to zasilanie kierunkowskazów, pozostałe odbiorniki, czy nawet ładowanie, to prady o połowę mniejsze więc płytka powinna wytrzymać. Dla pewności zrobię godzinny test i sprawdzę czy ścieżki nie robią się ciepłe pod obciążeniem 5A.



RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Supryk - 14-11-2016 20:08:00

Mógłbyś nagrać jakiś film jak ta instalacja chodzi? kierunki w dziennym świetle?

Też bym chciał coś lepsze ale znając życie rozgrzebie, zdenerwuj się i sprzedam charta.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 14-11-2016 21:28:48

Moglbym jak poskladam. Przy 12V roznica w dzien jest taka jak miedzy "widac" a "cos tam widac". Dlatego rezygnuje z idiotycznego pomyslu 12V 120W gdzie wszystkie cewki laduja akumulator, z ktorego zasilane sa wszystkie odbiorniki, ale nie rezygnuje z instalacji 12V. Przedewszystkim najwiekszym minusem zasilania wszystkiego z akumulatora jest duze jego zuzycie. Po drugie wez pusc sobie swiatla albo ladowanie przez stacyjke bez uzycia przekaznika i zobacz co sie stanie. Po trzecie wez sobie zalacz ladowanie przez przekaznik gdy ci padnie akumulator. To sa te zalety przewijania wszystkich cewek. Skarbonka bez dna i nieprzespane noce poswiecone na wymyslenie niezawodnej elektryki od nowa to nie lda mnie. Trzeba obciac do minimum prad plynacy przez stacyjke i trzeba uproscic konstrukcje do minimum. Da sie zrobic taka instalacje na 12V i wlasnie taka robie. tu nie ma miejsca na robienie odlotowych jaj dlatego ze sie da. To ma dzialac.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Supryk - 14-11-2016 22:05:07

Ile Ci wytrzymywał akumulator przy wszystkich odbiornikach pobierających prąd z niego? Ładowanie chyba wyrabiało


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 14-11-2016 22:59:23

(14-11-2016 22:05:07)Supryk napisał(a):  Ile Ci wytrzymywał akumulator przy wszystkich odbiornikach pobierających prąd z niego? Ładowanie chyba wyrabiało

wyrabiało dopoki miałem 6 cewek, czyli 120W. minusem wtedy był brak specjalnej cewki do zasilania modułu i nie jasna kwestia zastosowania regulatora napięcia (trystorowe podobno nie mogą być).
potem miałem wersje z 4 cewek, dzięki czemu na forum byli w stanie mi zrobić do tego działający regulator, był wewnętrzny impulsator, było zasilanie modułu, ale ładowanie było mniej więcej od takich obrotów gdy licznik na trzecim biegu pokazuje 40km/h, może trochę niższych. rozwiązanie bardzo wadliwe, jeśli przednia lampa idzie z akumulatora. przy dłuższym staniu na skrzyżowaniu lepiej było mieć tak ustawiona stacyjke, że na któryms położeniu działają kierunki a nie działa lampa. tak do minuty przednie swiatło 60W na wspolke z kierunkami działało normalnie, potem było już tylko gorzej. podczas jazdy o rozwiązanie spisywało się wręcz wzorowo i nie brakowało energii. trzebabyło jeszcze nie żałować kasy na przekaźniki bo te stacyjki do simsonka i wski dzisiejszej produkcji to o mój boze.
jeszcze jedną wadą tej całej przeróbki jest wklejanie magnesika w magneto, by dostosować je pod zewnętrzny impulsator. nie wiem czym kierował się autor, ale żeby nie podwazac swoich racji dopiero gdzieś w komentarzach dało się wyczytać, że równie dobrze mogłem sobie wyzwalać impuls wkręconym na gwint w magneto jakimś małym łebkiem lekko wystającej śrubki i to równie dobrze byłoby poprawne rozwiązanie bo tak samo robili CDI w jawkach i działało (wiem bo miałem). Ostatecznie po jednym wypadnięciu magnesika spod blaszki, 15 kilometrach pokonanych z buta do domu, wklejeniu tego na jakiś inny klej, ponownym przykręceniu, zrezygnowaniu z zewnętrznego impulsatora i przejechanych około 4000 km od zmiany, ponownie wracam do zewnętrznego impulsatora bo układ cewek w prądnicy oraz ich nawinięcie nie pozwolą na założenie wewnętrznego impulsatora. niestety nie będę odwijał cewki ładowania, bo skoro już mam regulator to wolałbym, żeby energii na kierunkowskazy nie brakowało nawet na postoju.
reasumując, fajnie że ktoś wymyślił że można mieć 12V w charcie ale przewijanie wszystkiego na max to moim zdaniem minięcie się z rozumem. No ale w 21 wieku całe życie jest drogim betatestem i chyba już się przyzwyczaiłem.