Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Charper składa charta czyli po trupach do celu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Charper składa charta czyli po trupach do celu (/showthread.php?tid=20979)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Błażej - 27-05-2014 01:32:33

Miód malina


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - stqc - 27-05-2014 08:42:59

no koncowka czeka na ciebie Wink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 02-06-2014 10:04:01

Małe zakupy:



RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 04-06-2014 22:42:58

Witam,
ostatnio zabrałem się za elektrykę w charcie. Od przełączników na kierownicy puściłem nowe kable w koszulkach termokurczliwych, zaprawiłem konektory, powkładałem je we wtyczki. Niestety koszulkę termokurczliwą grzałem zapalniczką i niestety nie wyszło to idealnie bo koszulka była dość gruba i płomień zapalniczki nie dawał rady rozgrzać całej na raz. dzisiaj tak samo w koszulce termo puściłem przewody od przedniej lampy ale tym razem już grzałem ja nad kuchnia gazową i jest git. Jeszcze muszę tak samo puścić przewody od podświetlenia licznika, tylnej lampy, kierunków i czujnika stop, a że zabrakło mi koszulek termo to musze nawiedzić sklep i przy okazji kupię sobie coś do polerowania ameliniumWink przydałoby się odświeżyć mocowania licznika i kierownicy, bagażnik, może nawet karteryWink
P.S jakby ktoś miał obie pokrywy schowków w stanie niezmodyfikowanym, nie pokrzywione, ale w obojętnym stanie lakierniczym to proszę o kontakt
parę zdjęć, niedługo dodam więcej.






RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Stachu.G - 05-06-2014 00:14:15

Koszulka termo jako oplot-peszel na kable nie nadaje się kompletnie, zresztą sam to stwierdzisz Wink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 05-06-2014 14:29:38

(05-06-2014 00:14:15)Stachu.G napisał(a):  Koszulka termo jako oplot-peszel na kable nie nadaje się kompletnie, zresztą sam to stwierdzisz Wink

Dlaczego się nie nadaje?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - stqc - 05-06-2014 14:39:59

Jest ciut za sztywna lepie rurkę karbowaną czyli peszla Wink
PS. Jutro końcówka do Ciebie poleci, sam wiesz czemu, a jak regulator działa ^^?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 05-06-2014 15:07:20

(05-06-2014 14:39:59)stqc napisał(a):  Jest ciut za sztywna lepie rurkę karbowaną czyli peszla Wink
PS. Jutro końcówka do Ciebie poleci, sam wiesz czemu, a jak regulator działa ^^?
akurat poszedłem pomacać tego kabla od lampy przedniej, którego wczoraj robiłem i nie jest taki sztywny, powinien trochę wytrzymać, a jak dupnie to wymienie na karbowany peszel bo akurat posiadamWink
Dużo tym chartem się nie najezdziłem od czasu kiedy dostałem od Ciebie ten regulator ale działa dobrze. I dziękuję że tyle poczekałeś na pieniądze za tą końcówkę. Jakiś finansowy pech mnie dopadł ale powoli z tego wychodzę, bo mam truskawkiWink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 17-08-2014 19:36:16

Po długiej przerwie wracam do tematu i jednocześnie w sumie wyczerpuję go, bo w najbliższym czasie nie będzie się tutaj działo nic ciekawego...
Po ośmiu miesiącach stwierdzam kompletność mojego charta sięgająca powiedzmy 99% bo brakuje gum na linki i kilku drobnych rzeczy które są tak naprawdę pomijalne ale z pewnością kiedyś te braki zostaną uzupełnione.
W ostatnim czasie doszła spora paczka rzeczy na które polowałem od stycznia, zatem nie brakuje mi już żadnego przełącznika, oryginalnych napinaczy linek razem z plastikowymi pokrętłami, oryginalnych klamek a nawet działającego prędkościomierza w całkiem dobrym stanie wizualnym.

W charcie wymieniłem wał, ale nie na chiński tylko oryginalny ZMD i przy okazji na wał poszły łożyska FAG. Wymieniłem także całe schowki razem z metalowymi pokrywami i pomalowałem na oryginalny kolor szary metalic i oczywiście przykleiłem naklejki. Tylna opona była w tym charcie chyba od nowości, dlatego zdecydowałem się na jej wymianę i w jej miejsce wskoczyła nowiutka Stomil Pantera z cyckami. Kupiłem sobie wreszcie coś do pompowania kół z manometrem mianowicie minikompresor i napompowałem obydwa koła do zalecanego ciśnienia 45 PSI.
Wymieniony został jeszcze przerywacz, oraz dokupiłem brakujące żarówki 6V.
Opis wzbogacę o zdjęcia gdy mój HTC wróci z serwisu.

PS po tych wszystkich miesiącach składania charta niczym z klocków lego zostało mi jeszcze sporo części. Może powstanie kiedyś drugi chart?Wink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 10-10-2014 00:19:18

Mamy jesień czyli czas przejściowy kiedy to można już się zabierać za doskonalenie maszyny i jednocześnie jeszcze czasem pojeździć. W dodatku z czasem spadną temperatury i wtedy będą lepsze warunki na docieranie. Ja już powoli przystępuję do realizacji swoich planów: lecimy...

Oczywiście żeby nie było za fajnie szczeki hamulcowe tylnego koła wydarte do zera ale już kupiłem od kibela i powinny pasować z racji takich samych wymiarów bębna i szerokości okładziny. Oś przedniego koła poszła na tokarkę i do końca tygodnia niby ma być już zrobiona. Niestety nie wiem co wymyślę z hamulcem tarczowym ale to zostawię sobie na później. Zębatka w tylnym kole oryginalna jest trochę za mała więc kupiłem sobie większą od SHL no i osłonki na linki

Więcej niebawem


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - kw112 - 10-10-2014 07:39:49

A powiedz z czym masz problem z hamulcem tarczowym. W mocowaniu zacisku?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 10-10-2014 07:56:07

Mocowanie to nie problem. Poprostu do hamulcy tarczowych najczęściej stosuje sie pompy zakladane na kierownice razem z klamka a ja nie chce czegos takiego i musze wycudowac cos innego.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Stachu.G - 10-10-2014 21:47:11

Mógł byś mi na pw podać wymiary swoich szczęk i od czego dokładniej dopasowałeś zamienniki?
Też czeka mnie wymiana a skoro uporałeś się już z znalezieniem to skorzystam Wink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - romet200 - 10-10-2014 22:06:11

Zapowiada się ciekawie.
Od czego masz koła?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Patryk82 - 10-10-2014 22:50:58

Koła sachs/hercules/zunndap ewentualnie. Mocowanie zacisku to już sprawdzony patent by Lagoon, czyli adapter, polecam Wink Co do ośki, polecam założyć oryginał charta, a dotoczyć sobie tulejki redukcyjne do łożysk, takich samych wymiarów jak w kole tylnym Smile