Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Charper składa charta czyli po trupach do celu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Charper składa charta czyli po trupach do celu (/showthread.php?tid=20979)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - stqc - 07-04-2014 21:46:52

Będziesz chyba 4 osobą która ma ten sam problem po zastosowaniu regulatora jest lepiej niż się mogło wydawać Wink


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 07-04-2014 22:52:29

(07-04-2014 18:28:45)skalpel155 napisał(a):  Jak to zbierasz? skoro w styczniu kupiles to masz jeszcze na niego gwarancję 12miesięcy minimum. zanosisz i Ci wymieniają na nowy bo tego sie nie naprawia. ja swój zaniosłem to dostałem lepszy niż był. Smile

Dobrze że znalazłem paragon. Ja go kupiłem w GMoto na allegro. Napisałem właśnie do nich, ciekawe co odpiszą.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - skalpel155 - 08-04-2014 14:18:47

(07-04-2014 22:52:29)charper napisał(a):  Dobrze że znalazłem paragon. Ja go kupiłem w GMoto na allegro. Napisałem właśnie do nich, ciekawe co odpiszą.

Ja byłem w o tyle lepszej sytuacji że miałem na miejscu, na aku czekalem 3 tygodnie, ale bylo warto Smile Jeśli będą mieli opory to idź do specjalisty od praw konsumenta czy cos takiego jak masz w miescie takie cos Smile


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 08-04-2014 15:37:24

Zadzwonili do mnie i poinformowali ze możliwość zwrotu jak najbardziej jest możliwa, tylko mam zabezpieczyć akumulator przed wyciekiem elektrolitu i go wysłać. Jak go zabezpieczyć?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - skalpel155 - 09-04-2014 08:47:13

Do zestawu powinienes miec dołączone takie klipsiki (u mnie był) w miejsce odpowietrznika akumulatora (co jest ta rurka) nakłada sie taki kapturek Smilei pewnie to mieli na myśli Smile a jeśli nie masz tego no to musisz wydumać coś czego nie przeżre zaraz Smile


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 11-04-2014 18:06:11

Dzisiaj wymieniłem tłok, cylinder i pierścienie w moim charcie.

Cylinder oczywiście na nieużywany nominał ZMD, tłok i pierścienie niestety inne ale tłok miał dokładnie takie wymiary jak tłok który pracował w moim silniku od czasów wyjechania z fabryki. Dla pewności wygładziłem wszelkie ostre krawędzie i zgodnie z tym co radza w Internecie trochę wyrównałem powierzchnię wewnątrz tłoka. Sworzeń włożyłem w tłok prostą prasa własnej roboty a do jego zabezpieczenia na swoim miejscu użyłem oryginalnych zabezpieczeń z cienkiego drutu ze stali sprężystej, tych samych co w orginale. Miałem kłaść segry ale w internetach pisali "broń Boże segra w 2T o mój Boże o Jezu sicku itd... Moim zdaniem jednak mieli rację...


Następnie posmarowałem powierzchnię styku z cylindrem na karterach bardzo cienka warstwą sylikonu, następnie położyłem tam uszczelkę pod cylinder orginalna uszczelkę oczywiście nieco skorygowaną żeby ani trochę nie przysłaniała kanałów dolotowych. Przyszła kolej posmarowanie tłoka i tulei cylindra przed składaniem. W tym celu wziąłem do buteleczki około 20 mililitrów oleju Orlen 2T semisynthetic i wlałem do niej jeden odstojnik od kranika benzyny. Następnie to wymieszałem i pędzelkiem pokryłem cały tłok, pierścienie i tuleję cienką warstwa tej mieszanki. Potem założyłem cylinder i przykręciłem szpilki.

Niestety nie miałem oryginalnej aluminiowej podkładki pod głowicę od charta więc uzyłem podkładki od ogara 205. Wbrew pozorom możnaWink
Wystarczy po przekątnej rozwiercić minimalnie otwory na szpilki i co, pasuje? pasuje!

Oczywiście znajdzie się nie jeden, co włożyłby orginał za wszelką cenę. Ja też to zrobię. Kiedyś...

Dzisiejsze zakupy: wreszcie, po 5 miesiącach szukania...



Jak zapewne czytaliście wcześniej miałem odesłać zakupiony przez Internet akumulator z elektrolitem. Doczytałem że pod żadnym pozorem nie wolno tego wysyłać zwykłą paczką bo możecie trafić trafic do kryminału. Dowiedziałem się tez że niektórzy kurierzy przewożą takie rzeczy, więc zadzwoniłem do jednego ale chciał za transport 90złotych, podziękowałem i napisałem do sprzedawcy z allegro jaka jest sprawa. Powiedział że jednak mogę wylac elektrolit podobno akumulator bez elektrolitu można już wysłać zwykłą paczką. Co o tym myślicie?


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - stqc - 11-04-2014 18:25:34

Jak zgadza się z wysyłką bez elektrolitu to korzystaj Wink

PS. Regulator dotarł? Absolutnie nie podłączaj go bez AKU!


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 11-04-2014 18:49:37

(11-04-2014 18:25:34)stqc napisał(a):  Jak zgadza się z wysyłką bez elektrolitu to korzystaj Wink

PS. Regulator dotarł? Absolutnie nie podłączaj go bez AKU!

Dotarł, dzięki za niegoWink
Własnie miałem go podłaczyc dopiero gdy dojdzie nowy akumulator.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - stqc - 11-04-2014 18:56:39

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=24237 jak coś to możesz Smile


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Marwerick - 12-04-2014 00:11:43

uszczelka pod głowice pasuje z simsona a żeby włożyć tłok w cylinder wystarczy nawet zwykły mixol nalany i roztarty palcem w środku a i jak dałeś silikon pod uszczlekę cylindra to żeby za dużo tobie nie wyszło na boki bo szpilki ci zardzewieją i tuleja w cylindrze


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Patryk82 - 12-04-2014 03:21:41

Pod cylinder starczy dać uszczelkę z klingerytu, np. 1mm.


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 12-04-2014 08:26:56

Marwerick nie miałem nawet od simsona tej podkladki. Czemu mialoby zardzewiec ?

Patryk82 ja wolalem jednak dać ten sylikon. Nie dalem go wiele, tylko tyle żeby pokrylo powierzchnie. Nawet nie milimetr grubości, moze nawet nie pól milimetra bo jeszcze go rozcieralem.



RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - Marwerick - 12-04-2014 09:00:35

bo silikon jest kwaśny i zje szpilki i tuleje jak się na nie wyciśnie miałem tak w silniku jawki zapasowym którego rozbierałem


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 12-04-2014 18:17:37

Ja skladam na sylikon naprawdę dlugo i aż zobacze w ogarze 205 czy zjadlo. W jawce i wsk niczego takiego nie zaobserwowalem


RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 16-04-2014 11:49:58

Już około 100 kilometrów docierania za mną. Ogólnie staram się nie używać wysokich obrotów zwłaszcza na pierwszym i drugim biegu, do jazdy wybieram pory dnia kiedy jest chłodno, jeżdżę około 35-40 km/h i robię przerwy co mniej więcej 6-10km. To dobrze? Nie chcę go zamulić więc wszelkie uwagi z Waszej strony mile widziane

Przeczytałem ostatnio że dwusuwem nie zaleca się jeździć ze stałą prędkością, bo wtedy robi się próg na cylindrze.
Dla mnie to trochę dziwne, bo przecież tłok, pierścienie zawsze osiągają GMP i DMP w tym samym miejscu, oczywiście zakładając że nie ma luzów na korbowodzie, więc ten próg moim zdaniem powstaje tylko i wyłącznie w wyniku normalnego zużycia. Mam rację?
Druga uwagę jaką słyszałem na temat obrotów to taką żeby nie jeździć na zbyt niskich i to już jest dla mnie w pełni zrozumiałe, bo wtedy jest lepsze smarowanie wszystkich elementów, lepsze chłodzenie cylindra i wał ma korzystniejsze warunki pracy.