Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX (/showthread.php?tid=20939)

Strony: 1 2 3 4


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - gincu99 - 13-12-2013 09:22:22

no w cx te okna i kanały ok płuczących jakieś mniejsze mi się wydają

to podniosę wydech o te 2mm i będzie ok
a jak będe miał czas w wakacje to wycisne z czecha tuleje Smile
odchudziłem też tłok
zębatka zdawcza ma 12z
podniosę to okno wydechowe TE MODYFIKACJE W CZESKIM CYLKU

mam jeszcze coś zrobić ?

Mam nadzieję że te 65-70 poleci Smile


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Lagoon - 13-12-2013 23:01:45

Powinien 65 bujać bez problemu.


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - gincu99 - 14-12-2013 18:41:52

jeszcze dzisiaj rozwierciłem gaźnik i wypolerowałem
to o dziwo na ciepłym paci 1-3 kopów


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Rudy - 15-12-2013 01:12:39

Tak się cudnie składa że mam w Jawce cylka CX 60 ccm, i moim zdaniem lepiej czeski oddać do szlifu i go przerabiać. CX'y są niedokładnie wykonane w moim jeden kanał płuczący jest większy od drugiego, okno na kolektor dolotowy nie pasuje do kolektora :F i ogólnie w kanałach są wżery, rysy i naddatki materiału :F Nie wiem jak w twoim ale w moim tak jest, nie powiem moc trochę wzrosła po założeniu go ale z czeskiego można osiągnąć większą moc silnika a co NAJWAŻNIEJSZE jego większą sprawność i wydajność bo mieszanka nie skrapla się w kanałach Big Grin


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Lagoon - 15-12-2013 01:21:46

Są niedokładne i dlatego lepiej je przerabiac. CX'y będą wciąż produkowane a czeskie już niestety nie. Jak i tak się przerabia to już lepiej CX'a. Czemu niby mieszanka ma się skraplać w kanałach? Jak już to na wypolerowanej powierzchni się prędzej skropli, ale co ma do tego pochodzenie cylindra? :F


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Rudy - 15-12-2013 01:26:28

No właśnie nie bo mgiełka osadza się w rysach i zagłębieniach, poza tym nie od dziś wiadomo że przy rasowaniu silnika kanały muszą być zrobione na lustro Tongue A co z tego że czeskich nie produkują skoro można jakiś wysłużony cylek dostać za przysłowiową flaszkę :F Poza tym lepiej robić czeski bo w CX'ie trzeba dużo poprawiać. Szkoda nerwów czasu i pilnika :F Poza tym mieszanka się skrapla bo chodzi tu o tarcie, na wypolerowanej powierzchni jest mniejsze Smile Jak nie wierzysz zrób eksperyment Tongue


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Lagoon - 15-12-2013 01:33:00

A myślisz, że czeskie też są takie idealne? Wcale nie. Z tym polerowaniem na lustro też się nie zgodzę. Kto Ci tak powiedział, że musi być lustro? Można polerować, w teorii daje to lepszy przepływ mieszanki, ale w praktyce efekt jest niezauważalny. Jakoś przerobiłem już wiele cylindrów, żaden nie miał polerowanych kanałów z wyjątkiem wydechowego i był zauważalny przyrost mocy. Kluczem do sukcesu jest dobra nakierowanie mieszanki, zaprojektowanie cylindra i wyrównanie powierzchni. Nie trzeba nic polerować, byle by nie było nierówności i rys. Ważnym elementem jest też fazowanie rantów okien.


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Rudy - 15-12-2013 01:49:00

Miałem czeski cyl i był dobry wszystko pasowało idealnie nie było rys itp. A polerka jest ważna jak mawia mój nauczyciel na warsztacie, więc pozdro ale wolę słuchać doświadczonych Tongue A tak jeszcze do tego tuningu to kup sobie tłok dwu-pierścieniowy, Jaweczka wtedy ma większą prędkość obrotową, sprawdzałem działa Big Grin


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Lagoon - 15-12-2013 02:46:38

Słuchaj więc swojego nauczyciela na warsztacie, a innym nie rób wody z mózgu.


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Rudy - 15-12-2013 22:52:34

Nawet Sałek pisał że kanały muszą być idealnie wypolerowane, więc ziomuś nie spinaj dupska Cool


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Lagoon - 15-12-2013 23:49:58

Nic nie "spinam", mówię jak jest. Sałek to jest dobry do komarków, w rzeczywistości nie trzeba nic polerować, a jedynie porządnie wyrównać. Kanały nie są od przeglądania się w nich.


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Rudy - 16-12-2013 20:30:03

A ten dalej swoje Undecided Dobra widze że nie przetłumacze


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Conqeror - 17-12-2013 00:56:27

Ludzie Lagoon dobrze gada, ma być ładnie wyrownane, gładkie. To czy wy to wypolerujecie i uzyskacie efekt lustra to nie odczujecie w praktyce


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - konami1997 - 17-12-2013 01:16:04

Polerka po jakimś czasie i tak nagarem zajdzie i tyle że się najebiesz z polerowaniem i tyle Smile a mocy nie odczujesz.


RE: Przeróbka TŁOKA, CYLKA CX - Conqeror - 17-12-2013 01:19:38

Jeśli stosujesz dobry olej i masz dobre płukanie w cylindrze silniki z 5 ,6 .. kanałami przelotowymi to polerka denka skutecznie zwalcza osadzanie sie nagaru na nim.

My tu mówimy o płukach, ale naprawde nie ma co zbyt przykładnie ich polerować