Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Telefon do wyboru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Telefon do wyboru (/showthread.php?tid=20339)

Strony: 1 2


Telefon do wyboru - bartoszek5k - 17-11-2013 01:51:06

Siemanko!
W najbliższym czasie kończy mi się umowa i z proponowanych telefonów najbardziej zainteresowały mnie Sony IXPERIA J (dopłata 250zł) lub IXPERIA M(dopłata 350zł). Który z tych telefonów byście wybrali i dlaczego ? Ew. dajcie jakieś opcje a ja sprawdzę czy są w moim zasięgu


RE: Telefon do wyboru - Justyna - 17-11-2013 02:51:37

a czym to się różni ? wersją androida, datą wprowadzenia na rynek i dopłatą właściwie . wszystko teraz to to samo. J to stówka mniej a stówka mniej.. to zawsze stówka mniej :F


RE: Telefon do wyboru - MichalSR50 - 17-11-2013 03:46:01

Jotki nie polecam. Brat ma i strasznie mu się wiesza, i ogólnie ma niezłe fisy. Można rzec, telefon z duszą Big Grin


RE: Telefon do wyboru - Bartek - 17-11-2013 10:34:07

Miałem styczność z Jotką. Fakt czasami się przycina ale hmm jest to dość fajny telefon. Baterię ma dobrą przy częstym pisaniu smsów (czyt. cały czas) bateria trzyma około 2 dni. Fakt jest to telefon niższej klasy ale jak za tą cenę to jest aż za dobry :F (nową Jotkę możesz mieć za 650 zł więc szkoda się pchać w zobowiązania)
Ja mam LG L7 i mogę troszkę o niej opowiedzieć. Fakt telefon ma wyświetlacz 4.3cala I aparat 5.0mpx z lampą błyskową oraz drugi aparat 0.8mpx. Bateria trzyma mi 1.5 dnia ale cały czas mam włączone gg dość dużo dzwonię i piszę Big Grin Pamięć coś 4Gb można ją rozbudować. Telefon dość ciekawy zdj hmm nie są najgorszej jakości. Co mnie w nim denerwuje to nie zbyt dobrze spasowana tylna klapa która podczas użytkowania skrzypi ale to może ma tak mój egzemplarz. Baterię masz w nim 1700 mAh więc wystarcza ale w razie czego można kupić większa (tak jak ja w swoim starym Samsungu zrobiłem :F) Co do gier i innych aplikacji to śmiga fajnie. Wyświetlacz robi wrażenie po przesiadce z innego fona to na prawdę było coś :F Hmm co by dodać na wyposażeniu masz kiepskiej jakości słuchawki ładowarkę i usb. Jeśli chcesz mogę Ci powrzucać zdj robione tym fonem oraz filmy. Jak masz pytania to śmiało wal Wink


RE: Telefon do wyboru - kokosek - 17-11-2013 11:17:37

Mam Telefon Xperia J, Powiem tak jestem bardzo z niej zadowolony. Jak na ten telefon jest bardzo mało ramu, Ale mimo tego telefon daje radę (te telefony 1gb ramu minimum powinny mieć!). Mam Soft'a edytowanego wraz z jądrem (Cyanogen Mod) no i tu musze przyznac że jest cieżej procek podkręcony do 1,3 można do 1,4Ghz. Lubię ten telefon zwłaszcza na otwarty system wiele gier za darmo itd

Polecam ci go w 100% tylko pod warunkiem że zamierzasz się bawić bo zwykły stock (stokowy system) jest troszkę bez sensu

Zdjęcia oceniam na 4+
-Prześwietla,Lub brak tego Oswietlenia, jako tak daje radę

Płynność na stocku powinień się nie zacinać u mnie delikatnie ma ścinki
Bateria mi w tym momencie trzyma po 3 dni na nieużywanym (1 dzień-30%) Da się go rozładować w jeden niecały dzień (NOVA 3) Gry itd w ciągu 9h, ale tak pownień spokojnie 1 dzień i 5h trzymać


RE: Telefon do wyboru - Bartek - 17-11-2013 12:52:20

(17-11-2013 11:17:37)kokosek napisał(a):  Mam Telefon Xperia J, Powiem tak jestem bardzo z niej zadowolony. Jak na ten telefon jest bardzo mało ramu, Ale mimo tego telefon daje radę (te telefony 1gb ramu minimum powinny mieć!). Mam Soft'a edytowanego wraz z jądrem (Cyanogen Mod) no i tu musze przyznac że jest cieżej procek podkręcony do 1,3 można do 1,4Ghz. Lubię ten telefon zwłaszcza na otwarty system wiele gier za darmo itd

Polecam ci go w 100% tylko pod warunkiem że zamierzasz się bawić bo zwykły stock (stokowy system) jest troszkę bez sensu

Zdjęcia oceniam na 4+
-Prześwietla,Lub brak tego Oswietlenia, jako tak daje radę

Płynność na stocku powinień się nie zacinać u mnie delikatnie ma ścinki
Bateria mi w tym momencie trzyma po 3 dni na nieużywanym (1 dzień-30%) Da się go rozładować w jeden niecały dzień (NOVA 3) Gry itd w ciągu 9h, ale tak pownień spokojnie 1 dzień i 5h trzymać

Dokładnie im więcej bawisz się nim i masz powłączanych bajerów tym szybciej bateria padnie. Ale zależy do czego Ci jest ten fon potrzebny czy do zabawy czy tylko do dzwonienia.
Wiadomo aplikacji jest mnóstwo bo w końcu to android Wink


RE: Telefon do wyboru - szopen45 - 17-11-2013 13:53:51

Jki nie polecam ścina i pękają ekrany Wink A z M nie miałem styczności


RE: Telefon do wyboru - Oggórek - 17-11-2013 15:03:45

Ja polecam HTC one x jest zaj... tylko troche duży: D


RE: Telefon do wyboru - kokosek - 17-11-2013 15:36:42

(17-11-2013 13:53:51)szopen45 napisał(a):  Jki nie polecam ścina i pękają ekrany Wink A z M nie miałem styczności

Gówno prawda, żyje w takim sporcie ze kilka razy nawet pływał w kajaku i zdjęcia pod wodą robił Tongue i żyję (ale nie polecam powtarzania tego) nie raz jak biegamy to upadnie i jedyne co to obudowa w dupe dostała, Schody także nie straszne Wink


RE: Telefon do wyboru - Latos - 17-11-2013 16:16:54

Ja bym z tych dwóch wybrał J, bo jest tańsza, te softy w xperiach dość dobrze działają, znajomi się nie skarżą, inaczej niż w wypadku mojego sgm2 Sad Ale ogólnie nie radzę ci wydawać dużo siana na telefon, bo jak się zepsuje (a o to nie trudno) to nie będzie szkoda. No w sumie będzie, ale nie aż taka. Zdjęcia robi chyba dość dobre, ma ekran 4", sama w sobie nie jest zła.


RE: Telefon do wyboru - bartoszek5k - 17-11-2013 16:28:52

Bo mi ogółem telefon nie jest potrzebny do bawienia się non stop w gierki czy net-24h. Na co dzień używałbym go jak zwykły telefon dzwonienie, sms i jak pilna potrzeb to wi-fi. Zależy mi żeby dobrze działał, nie ścinał się. W M podoba mi się że ma 2 rdzeniowy procesor i duży ram czego w J za wiele nie ma. L7 nie mogę wziąć bo z wejściem II generacji wycofali je z salonów.


RE: Telefon do wyboru - kokosek - 17-11-2013 16:33:50

Kwestia na co chcesz Smile jeżeli piszesz że do dzwonienia itd to (X J) ja się tym telefonem bawię i jedne co mu potrzebne więcej ramu a rdzenie? schowaj ten kit... teraz procesory w telefonach są tansze niż ram! dlatego telefony w dodatku padają (bateria) i ścinają się bo nie mają ramu!

Powiedz mi na co ci cokolwiek z 8 rdzeniami gdy ma np 1gb ramu Tongue


RE: Telefon do wyboru - Latos - 17-11-2013 17:09:32

A jak chcesz tylko do dzwonienia i czasami wifi to nie lepiej wziąść coś np. za 1zł? Możesz wziąść też np. lumię 610, jest to dość dobry telefon, pomimo tylko 250 ramu telefon działa poprawnie, ekran niecałe 4 cale, bateria bardzo przyzwoicie trzyma, baaaardzo płynnie działa, robi świetne zdjęcia. Albo ZTE blade 1, chciałem go kupić, bo wydawał się przyzwoity, ale procesor 600 mhz i mało pamięci wewnętrznej odwiodły mnie od niego na rzecz mini 2.


RE: Telefon do wyboru - kokosek - 17-11-2013 17:16:27

jak już brać Lumie(Nokia) to 720 innego sensu nie widzę, również miałem, również da się go odblokować (jako jedyny) oraz nigdy nigdy! nie miałem z nim problemu że się zaciął czy jaki kolwiek no nic! aparat także świetny. Jedynie boli brak androida. i są w podobnym pieniądzu


RE: Telefon do wyboru - Taśma - 17-11-2013 18:04:18

samsunk galaksy es advens. mam pol roku. i gdyby nie to ze ekran mi.pekl to nie.ma.problemow.