Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo. (/showthread.php?tid=20284)

Strony: 1 2


Romet Polo. - gt10r5 - 14-11-2013 20:27:44

Witajcie.
Chciałbym przedstawić romecika, którego w dniu swoich dwudziestych urodziń kupiłem od Michała z Raciborza.
Polówka dużo lepiej na zdjęciach wyglądała w ogłoszeniu niż w realu, kilka czesci jak stopka, klamka przedniego hamulca, licznik brakuje. Ma na sobie kilka warstw farb olejnych różnych kolor. Początkowo był chyba jasnozielony, poźniej żółty a teraz czerwony. Ogólnie trzeba malować. Tutaj od razu pytanie mam jakie były orginalne barwy. Byly jakieś bikolory? Ma być zrobiony na oryginał więc i kolor musi być oryginalny.
Szprychy zardzewiałe ale na ramie rdzy prawie nic Smile
Pierwsze moje zdanie jak go zobaczyłem to: jaki on mały. Koła 16" i jednomiejscowe siedzisko robią swoje. Apropo siedziska to mała ciekawostka albo po prostu niedokręcone śruby. Jak się poruszy tą obejmą chromowaną do tyłu to całe siedzisko idzie do tyłu - jakaś regulacja.
Cena? Tak jak na ogłoszeniu. Nie targowałem się bo jak przekręciłem kranik, przelałem gaźnik i kopłem to się mile zaskoczyłem. Z siłą niemowlaka kopnięcie i do tego na zimnym za pierwszym razem zapalił i chodzil bdb.
Jeszcze tylko wymienić przednią żarówke, zrobić przedni hamulec, stopke i podnóżki porządnie i idzie pojeździćBig Grin
Z tego wszystkiego sprawiłem sobie drugi prezent. Porządny kask nowy LS2 z otwieranym przodem blendą i w ogóle taki fajny :F


RE: Romet Polo. - ArturDabrowski290 - 14-11-2013 20:35:47

No to nie pozostaje nic jak czekać na fotki Big Grin


RE: Romet Polo. - kamil97 - 14-11-2013 20:43:57

Czekam a fotki z niecierpliwością Tongue
Kierownica wysoka czy niska? Ma papiery?


RE: Romet Polo. - gt10r5 - 14-11-2013 20:48:07

Zdjecia bardzo prosze. Papierów brak, nawet pytalem o poprzedniego właściciela to siebooazalo ze kilku mialą tą polówke bez papierów. Kierownica niska.

Jakoś Mjentki przekonał mnie do niego:F Pomimo że trzeba przy nim posiedzieć.


RE: Romet Polo. - kamil97 - 14-11-2013 20:54:04

Ogólnie to nie jest źle.
Malowanie, odnowa chromów i bd ładne polo Smile
Na twoim miejscu szukał bym wysokiej kierownicy.
Powodzenia w remoncie.


RE: Romet Polo. - serzie-ogar205 - 14-11-2013 20:54:43

Przecudny jest ^^ <3 nawet nie widać że malowany


RE: Romet Polo. - gt10r5 - 14-11-2013 21:05:28

Na zdjęciach nie widać, w rzeczywistości tak. Na dniach poszukam w okolicy piaskowania i malowania.
tutaj wypowiedzcie się jakie sa do niego dostępne Smile
Mam do niego też te osłonki ramy oraz jeszcze oslonę łancucha ale pomalowane pędzlem na czarny - źle to wygląda.


RE: Romet Polo. - bestia654 - 14-11-2013 21:15:18

Całkiem ładne Polo, też mam takie z niską kierownicą. A co do siedzenia to ustaw je jak chcesz i mocno dokręć śrubki po bokach stelaża.


RE: Romet Polo. - MichalSR50 - 14-11-2013 21:37:03

Niezły, ale i tak bym go odmalował. Bikolorów oryginalnie nie było Smile
A jak silnik?


RE: Romet Polo. - gt10r5 - 14-11-2013 21:41:54

Silnik igła, dopiero co remontowany ( tak poprzedni właściciel twierdzi).
Jestem w stanie w to uwierzyc bo zimny przy lekkim kopnieciu zapalił od razu, powoli i równo pyk pyk pyk.
Dlatego go wziąłem.


RE: Romet Polo. - bestia654 - 14-11-2013 23:14:31

Widzę, że nie masz orginalnego silnika bo na 017 to raczej nie wygląda.


RE: Romet Polo. - gt10r5 - 14-11-2013 23:58:22

Tak, mam 023.
Jak narazie zostanie chociaż lewą rączkę mam do zmiany biegów.


RE: Romet Polo. - Semmao - 15-11-2013 09:47:05

Super, że go kupiłeś. Jak dla mnie opłacało się jak cholerka, o czym już pisałem. Smile Powodzenia z jego remontem, będę kibicował! look:


RE: Romet Polo. - marex - 15-11-2013 10:32:52

Cieszę się, że go "przygarnąłeś" i teraz mamy podobne, bo nie takie same romety. Ja mam biegi w kierownicy i silnik 017.
Kierownicę wysoką szukałem, ale bez rezultatu.
Pozdrawiam.


RE: Romet Polo. - gt10r5 - 17-11-2013 18:53:11

Marex ta kierownica mi pasuje ale jeśli gdzieś znajdę wysoką to ją wezmę.

Ponawiam pytanie związane z kolorami farb, ori malowań rometów polo. Jeżeli ktoś wie lub ma gdzieś listę kolorów to bardzo proszę o wklejenie tu lub na pm.

Jako, że mój ma tam dystans zamiast slimaka to muszę go kupić by licznik działał.
Znalazłem taki tani ślimak:
http://allegro.pl/romet-ogar-slimak-licznika-i3719578036.html
Podszedłby do mojego polo?

Z postępów przy polówce to obróciłem do góry kołami motorek by popracować nad podnóżkiem. Okazało się, że poprzedni właściciel przykręcił nieco z tyłu niż na śrubie z silnika. Efekt: w połączeniu z odsuniętym siedzeniem siedzi się bardzo wygodnie Big Grin
Chociaż i tak trzeba naciągnąć tylne zaciski i wymienić pręt bo ten cały powyginany i zardzewiały.

Jakie macie patenty na odnowienie chromu na felgach oraz jak doprowadzić zardzewiały szprychy do normalności?
Tak pytam czy coś się z nimi da zrobić czy tylko wymiana i przeplatanie do nowej obręczy i sprych.