Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: [Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów (/showthread.php?tid=2027)



[Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów - Tomasso94 - 10-10-2011 21:57:44

W tym poradniku opisane jest jak wymienić zębatkę zdawczą, oraz simeringi wału i zdawczy. Poradnik dotyczy wszystkich polskich silników oprócz silnika Charta.

1: Zdejmujemy kapę magneta, oraz samo magneto



2. Śrubokrętem robimy znaki na koszu, aby zaznaczyć jego położenie. Dzięki temu unikniemy ponownego ustawiania zapłonu



3. Odkręcamy kosz z cewkami



4. Zdejmujemy pokrywkę zębatki zdawczej



Tak dla porównania - zębatka dobra, oraz zużyta



5. Odkręcamy zębatkę zdawczą, czyścimy komorę zębatki



Kolejna ciekawostka: Czyszcząc silnik, znalazłem 2 złote z 1985 roku, oraz kawałek gwintownika :F



6. Zakładamy nowy simmering



7. Przykręcamy zębatkę zdawczą, pamiętając o podkładce zabezpieczającej, którą należy zagiąć



8. Wyjmujemy simmering magneta, oraz czyścimy miejsce na nowy



9. Przykręcamy pokrywkę zębatki zdawczej oraz zakładamy simmering pod magneto



10. Z powrotem zakładamy kosz cewek tak, aby kreski na stojanie pokrywały się z kreskami na karterach silnika



11. Zakładamy magneto oraz kapę. Silnik jest gotowy do pracy Wink





W razie jakichkolwiek pytań pisać Wink

Napisano dla chlopcyrometowcy.pl, kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Bezwzględny zakaz kopiowania materiału


RE: [Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów - szkp - 12-10-2011 17:37:13

Dobry poradnik. Mogłeś dodać, że wargi simmerów przydałoby się posmarować jakimś olejem żeby łatwiej wchodziły. Ta podkładka pod zębatką zdawczą jest zabezpieczająca a nie kontrująca.


RE: [Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów - Tomasso94 - 12-10-2011 19:02:52

Heh, sam się dziwie że napisałem kontrująca loo Widocznie myślałem o czymś innym :F Dzięki Wink


RE: [Poradnik] Wymiana zębatki zdawczej oraz simmeringów - Mikołaj - 04-01-2012 14:45:05

Zamykam w razie jakichkolwiek pytań pisać albo do mnie albo do Tomasso94