Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jak poprawić V-max w kadecie.? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: jak poprawić V-max w kadecie.? (/showthread.php?tid=2025)



jak poprawić V-max w kadecie.? - bykuu - 09-10-2011 23:44:33

witam. chciałbym abyście mi powiedzieli, jak poprawić V-max w kadecie.?
myślę nad zmianą zębatki zdawczej. wiem musiała by mieć więcej zębów, ale nie wiem czy to coś da. czy będzie widać tą różnicę, czy tylko minimalnie.?
ewentualnie mógłbym założyć zdawczą większą, a tylną mniejszą. co o tym sądzicie.? dobry pomysł.?


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Macej5 - 09-10-2011 23:48:46

Ścigacza z tego nie zrobisz.
Niby zmiana zębatek coś da, ale szału nie będzie....


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - bykuu - 09-10-2011 23:50:30

kto mówi o ścigaczu. :] dla mnie dobre i 5km/h więcej. Smile


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Leszek - 09-10-2011 23:55:24

ile twój kadecik leci ? bo może po prostu coś masz z nim nie tak , i dlatego chcesz szybciej


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - bykuu - 10-10-2011 00:00:35

tzn. bo to jest tak że tak jak wspominałem remontuję kadeta, aktualnie jest on rozebrany, a z racji że jutro idę kupić części do silnika w tym zębatkę zdawczą bo jest już wyjechana, chciałem się dowiedzieć czy jeżeli kupiłbym z większą ilością zębów to czy by mi to coś dało. a chcę się dowiedzieć teraz bo silnik będzie składany i żeby go już później nie rozbierać to zębatka i łańcuch będą od razu założone. : )


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Leszek - 10-10-2011 00:03:55

no ale ci wtedy przyspieszenie trochę osłabnie, po remoncie będziesz i tak zadowolony, pewnie będziesz docierał więc nie dawałbym tej zębatki żeby silnika nie męczyć, a ile leciał przed remontem ?


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - bykuu - 10-10-2011 00:07:27

on nie był uruchamiany przed remontem, nie był na 'chodzie' .
tak jak go przywiozłem od babci tak go remontuję. :]
no to że mi po przyspieszeniu pójdzie to wiem, ale jak mówisz że nie warto teraz silnika męczyć to na razie nie będę kupował. ale po dotarciu myślisz że warto by było.? Smile


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - NINJA - 10-10-2011 08:58:47

Lepiej kupić zębatke większą na tyle żeby miał przyspieszenie i się lepiej zbierał


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Taśma - 10-10-2011 09:59:12

ale on nie chce przyspieszenia lepszego tylko V-max to będziesz musiał albo dać LPG razem z bęzyna albo dac do tyłu więcej zębów


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Tomasso94 - 10-10-2011 11:04:13

Wsadź do przodu 13z i koniec tematu...


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - Przemek - 10-10-2011 12:54:13

Po pierwsze: nowe lozyska, nowe simmeringi, pierscienie, tlok, cylinder i wał(jeśli wymaga wymiany). Spoleruj komory korbowe zeby mieszanka lepiej przeplywala, wyreguluj idealnie gaznik, wyczysc uklad paliwowy zeby szybko leciala benzyna no i po tym baw sie zebatkami. Pozatym od Kadeta nie wymagaj wiele. Moj z silnikiem na plombach ledwo te 43 km/h wyciagał. Kola 16' robia swoje.


RE: jak poprawić V-max w kadecie.? - bykuu - 10-10-2011 17:33:11

no okey. rozumiem. dzięki chłopaki. Smile
myślę że temat można zamknąć. ;]