Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
MotÓr one by byku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: MotÓr one by byku (/showthread.php?tid=1958)

Strony: 1 2


MotÓr one by byku - bykuu - 04-10-2011 20:44:28

Od 18 września 2011r. jestem posiadaczem Rometa Kadeta m-780 z 1985 roku.
Romet jest obecnie remontowany.
Cała rama wraz z jej podzespołami będzie malowana natryskowo.
Czyli wszystkie części pokryte farbą zostaną wyczyszczone do cna.
W sumie to już prawie wszystko wyczyściłem, bo została mi już tylko sama rama.
Jeżeli chodzi o silnik to póki co, również jest rozebrany i będą w nim wymieniane części tego wymagające, lecz nim zajmuje się już mój tata, który wie 'co i jak' rozebrać i złożyć, bo ja nie mam w tych sprawach w ogóle doświadczenia. (jest to mój pierwszy motorower, nigdy wcześniej nie posiadałem żadnego 'motÓra'.

oto zdjęcia zrobione gdy kadet jeszcze był w nienaruszonym stanie po przywiezieniu:

http://imageshack.us/g/821/dsc03141d.jpg/


a to zdjęcia po umyciu go myjką wysokociśnieniową:

http://imageshack.us/g/607/dsc03205c.jpg/


zdjęcia wyczyszczonych części oraz gotowego już do jazdy kadeta wrzucę za jakiś miesiąc, gdy wszystko będzie pomalowane, zrobione, poskładane i kadet będzie gotowy do jazdy. : )

z góry dziękuję za komentarze. : )
oraz zapraszam wszystkich na odsłonę mojego drugiego 'motÓra' w temacie pod nazwą 'MotÓr two by byku' .


RE: MotÓr one by byku - bartek66977 - 04-10-2011 21:08:02

Z piaskowaniem malujesz, czy normalnie sprajem???


RE: MotÓr one by byku - Decybel - 04-10-2011 21:17:39

O kolejny kadecik a kiedyś myślałem że ich jest tak mało a tu proszę co trochę to nowy i masz taki sam kolorek jak mójTongue a na jaki kolorek go będziesz malował??? I masz na niego papierki??


RE: MotÓr one by byku - ROMETUS - 04-10-2011 21:18:45

Radziłbym wypiaskować i malować pistoletem nieporównywalna jakość po profesionalce ale sprayem będzie podobnie, gadałem z lakiernikiem i te lakiery w sprayu po 20 są tej samej jakości co te do pistoletu.Wink Ale polecam pistolet.Wink


RE: MotÓr one by byku - bartosz13071994 - 04-10-2011 21:28:44

(04-10-2011 21:08:02)bartek66977 napisał(a):  Z piaskowaniem malujesz, czy normalnie sprajem???

Jak mozna z piaskowaniem malowac??? Nie widzialem jeszcze takiego malowania;D;D
Raczej po wypiaskowaniu;P;D


RE: MotÓr one by byku - bykuu - 04-10-2011 21:44:08

części czyściłem szczotką na szlifierkę i szczotką na wiertarkę. rama została opalona i częściowo będzie wyczyszczona szczotką na wiertarkę, a częściowo, w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie dojadę wiertarką papierem ściernym. : )
kadet będzie malowany pistoletem, przez mojego tatę.
jeżeli chodzi o kolor, to na pewno rama, tylny wahacz i prawdopodobnie koła będą koloru białego. reszta będzie pomalowana na niebiesko, czerwono lub zielono, jeden z tych kolorków będę musiał wybrać. : ) o ile nie spodoba mi się jakiś inny poza nimi. ;]
nie, papierów nie mam. ;x
od babci go przywiozłem, a babcia je kiedyś tam dawno spaliła czy coś. -.-


RE: MotÓr one by byku - STRAŻNIK - 04-10-2011 21:56:16

troszkę remątu i będzie cud malina;D


RE: MotÓr one by byku - Przemek - 04-10-2011 22:19:16

Maluj na taki jak jest teraz. Tylko jest jeden klopot - ten lakier trzeba by dorobic.


RE: MotÓr one by byku - bykuu - 04-10-2011 22:22:59

myślałem nad tą opcją, ale no właśnie, trzeba by było dorobić.
wgl. to ja go chcę farbą pomalować, bo lakier drogi jest, na razie kasy tyle nie mam.
a powiem Ci że tak jak go chcę teraz pomalować, to to nie wygląda źle. mi się właśnie bardzo podoba. : ]
biały świetnie komponuje się np. ze wspomnianym niebieskim. : )


RE: MotÓr one by byku - Przemek - 04-10-2011 22:26:27

Popatrz sobie na zdjecia Kadetów. Mialy bardzo fajne kolory.


RE: MotÓr one by byku - bykuu - 04-10-2011 22:33:42

tak wiem. ale ja chcę go trochę 'odmienić' . Smile


RE: MotÓr one by byku - MrF4k - 05-10-2011 18:25:30

szkoda ze nie masz papierów ale w każdej chwili można to zmienić Smile tak to fajny kadet


RE: MotÓr one by byku - bykuu - 05-10-2011 19:29:35

no właśnie.. 'można to w każdej chwili zmienić' tylko mógłby mi ktoś powiedzieć w jaki sposób.? kupić ramę od kadeta z papierami czy jak.? bo coś tam słyszałem że niektórzy rejestrują na papierach od motorynki, tylko nie wiem czy to prawda. więc Panowie prosiłbym was o przybliżenie mi tego tematu, w jaki sposób byłoby najlepiej zarejestrować i w miarę najtańszym kosztem. : )
odpowiecie mi tutaj, czy muszę założyć nowy temat.?


RE: MotÓr one by byku - MrF4k - 05-10-2011 19:42:00

najlepiej to kupić drugą rame z papierami jest jeszcze druga opcja kupić same papiery i nr w dłoń lub nie numerować i załatwić sb lewy przegląd Smile
najlepiej kupić papiery od takiego samego modelu


RE: MotÓr one by byku - bykuu - 05-10-2011 19:48:05

aha, czyli po prostu znaleźć ramę od kadeta M-780 z papierami i normalnie zarejestrować, tak.?
i wszystko wraz z przeglądem jest wtedy 'na legalu' nikt się nie przyczepi o nic.? : )