Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Naprawa wahaczy przednich. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: [Komar] Naprawa wahaczy przednich. (/showthread.php?tid=19445)



Naprawa wahaczy przednich. - bocian - 11-10-2013 14:47:58

Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś bawił się może w likwidację luzów w przednim zawieszeniu? Mam na myśli te małe wahacze pchane. Są dostępne jakieś części typu tulejki? Czy trzeba pobawić się w toczenie we własnym zakresie? Z tego co zaobserwowałem to u mnie luz jest miedzy tulejką metalową a tą z tworzywa, dodatkowo tulejka metalowa wyrobiona jest od wewnętrznej strony tak, że śruba M8 także wewnątrz niej ma luz. Myślę, że najrozsądniej będzie dorobić właśnie te metalowe tulejki powiększając oba wymiary, wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli ktoś ma w tej kwestii doświadczenie to chętnie wysłucham wskazówek Wink Pozdro


RE: Naprawa wahaczy przednich. - harry - 13-10-2013 23:36:23

Witam.
Podpinam się pod post mam taki sam problem z tulejkami i dodatkowo ze sprężynami jedna z nich jest jakby bardziej miękka. Pytanie mam takie czy można gdzieś dokupić te tuleje i sprężyny? Ewentualnie jakiś zestaw naprawczy a może sprężyny podejdą od czegoś innego? Dzięki za ewentualne odpowiedzi.


RE: Naprawa wahaczy przednich. - bocian - 15-10-2013 20:47:31

Chyba nikt tu nie ma komara. Big Grin


RE: Naprawa wahaczy przednich. - fosa - 15-10-2013 21:06:10

mam komara nawet 3 i take problemy też bywały ja osobiście toczyłem sam sb ale widziałem na allegro takie tulejki ale teraz nie ma u mnie w sklepie są Tongue