Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: UNIVERSAL - ZZR dla juniora (/showthread.php?tid=19350)

Strony: 1 2


UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 07-10-2013 17:06:35

Udało mi się nabyć rowerek z blaszką UNIVERSAL, oryginalny lakier niebieski metalik, oryginalne siodło, błotniki, kierownica, koła 16". Rok produkcji 1970. Nie wiem tylko czy poza blaszką i małą naklejką na podsiodłówce powinien mieć dodatkową naklejkę z nazwą? Śladu żadnego niema to możne na eksport nie dawali. Ma on w ogóle jakąś nazwę tzw. potoczną?

Drugi widoczny rowerek to krajowy odpowiednik niebieskiego ale z 1977, czyli dawca między innymi padała bo ktoś założył współczesne a żeby było śmieszniej to z krótszą korbą.




Teraz pora na polerownie chromów i lakierownie. Zamierzam dorobić lakier w identycznym kolorze oraz zachować białe zdobienia oraz tapicerkę na siodełku na wzór oryginalnej.

Jednocześnie szukam białych lub pomarańczowych opon oraz bocznych kółek z epoki (koniecznie made in PRL).

Poszukuję też podobnego rowerka ale na kołach 14" (np Pinio). Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Miłego dnia!


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Mateman - 07-10-2013 17:19:06

Piękny rowerek a cud malinka igła będzie jak rdza zniknie Smile Pomarańczowe oponki ? hmm do kolarzówki/ostrego koła to pasuję ale do takiego klasyka ? Myślę że nie za bardzo... :/


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Przemi998 - 07-10-2013 17:21:05

Gratuluje zakupu. Czekam na efekty z renowacji. Powodzenia.


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 08-10-2013 10:08:44

Pisząc białe/pomarańczowe opony oczywiście mam na myśli tylko boki w tym kolorze. Pomarańczowe sam miałem 20 lat temu w Reksiu, więc to chyba nie była by profanacją Wink
Niestety Ciężko z dostępnością takich opon. Czasem pojawiają się na allegro ale Made in China.


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - van de loro - 09-10-2013 21:34:12

Mogło się zdarzyć że nie miał naklejki. Mój też nie miał a był w bordowy metaliku.


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 29-10-2013 14:33:22

Mało się dzieję ale czekałem na dedykowane klucze do suportu i sterów.

Aktualnie poluję na odpowiednik tego rowerka w wersji chłopięcej. Potem obie ramy pojadą do piaskowania i lakierni.


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - unknown - 30-10-2013 13:26:55

STYLOWY, szczegolnie górna rura

o kurde mozna gdziekolwiek nabyc te kluczyki na dole z niebieska rączką? odkrecalem zawsze tego grzyba od sterow srubokretem/mlotkiem - patologia


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Semmao - 30-10-2013 14:45:21

Całkiem skowyrny! Masz więcej fotek?


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 30-10-2013 17:44:31

Ja nie odważyłem się używać młotka, gdzie ja bym potem dostał taką nakrętkę...:s
Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy te klucze są już w sprzedaży, możesz szukać na znanym portalu aukcyjnym użytkownika bitul_pl.

SzP




UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 26-05-2018 01:32:39

Przez tyle lat cisza w temacie, aż tu nagle olśnienie. Przecież zbliża się dzień dziecka, a Pinio już trochę za mały.
Bierzemy się do roboty.



RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Wojtek na Wigry - 26-05-2018 14:25:28

A to nie jest przypadkiem piksi/puchatek/Pinokio/diksi? (różnią się wyposażeniem). A jego męskim odpowiednikiem może Bolek/Lolek.


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 28-05-2018 17:58:51

Zapewne rama jak jest ta sama, ale ten konkretnie to Universal (nie wiem czy miał jakąś dodatkową nazwę)
Od popularnych Piksi itd różnił się:
- lakier metalik
- dwukolorowe siodełko
- szparunki na błotnikach i osłonie łańcucha
- inna (szersza kierownica)
Ma też inne obręcze oraz piasty, w przeciwieństwie do wszystkich innych jakie miałem/widziałem, obie korby są na klin. Ale to nie wiem czy kwestia wieku czy modelu.


UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 03-06-2018 15:22:15

Co prawda nie zdążyłem na dzień dziecka ale postępy są widoczne.



UNIVERSAL - ZZR dla juniora - szymba - 26-06-2018 13:28:09

Nikt tu nie zagląda, ale będzie dla potomnych Wink


RE: UNIVERSAL - ZZR dla juniora - Dawdzio - 26-06-2018 19:02:28

Co się stało, że jednak nie niebieski?