Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja motorynki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja motorynki (/showthread.php?tid=18992)



Rejestracja motorynki - wader - 22-09-2013 15:24:39

Witam!
Mam motorynke ,którą kupił tata jakieś 30 lat temu jeździł na niej gdy chodził do liceum, potem motorynka powędrowała do kuzynów i z jakiej 5 lat temu znalazła się u mnie. Jest w bardzo dobrym stanie i chciałbym móc legalnie na niej jeździć do szkoły. Problem polega że chciałbym ją zarejestrować a mama taty która miała od niej papiery twierdzi że ją wyrejestrowała i niema żadnych dokumentów ani potwierdzenia wyrejestrowania. Motorynka ma zielone tablice i nic poza tym... Czy jest jakaś możliwość rejestracji jej na białe tablice? Ile to będzie kosztować? Czy to się wogóle opłaca?


RE: Rejestracja motorynki - nie_mientki - 22-09-2013 15:40:56

Jeśli była wyrejestrowana przed 1998 masz szansę.
Zerknij do tematu w dziale prawo, Semmao przerabiał sprawę. Konkluzja ostateczne-prawo do rejestracji ponownej(w przypadku wyrejestrowania przed 1998) nie przysługuje kolejnemu właścicielowi(nabywa przedmiot a nie prawa). Natomiast tutaj właściciel się nie zmienił. Iskierka nadziei jest.

Pytanie zasadnicze-kiedy została wyrejestrowana? I czemu nie zacząłeś od odwiedzin WK? Więcej byś się dowiedział...


RE: Rejestracja motorynki - wader - 22-09-2013 16:48:33

Jeżeli została wyrejestrowana przed 98 to co mam zrobić żeby ją zarejestrować? JAk wygląda taka procedura? Mógłby ją ktoś opisać?


RE: Rejestracja motorynki - nie_mientki - 22-09-2013 16:51:34

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7713

Przeczytaj pierwszy i ostatni post.


RE: Rejestracja motorynki - wader - 22-09-2013 16:56:24

CZyli niema możliwości rejestracji...


RE: Rejestracja motorynki - nie_mientki - 22-09-2013 16:58:22

To teraz przeczytaj raz jeszcze, ZE ZROZUMIENIEM ostatni post tematu z linku i to co tutaj napisałem.


RE: Rejestracja motorynki - Semmao - 22-09-2013 17:13:51

Możliwość rejestracji tylko na zabytek/unikat.


RE: Rejestracja motorynki - wader - 22-09-2013 21:16:43

(22-09-2013 16:58:22)nie_mientki napisał(a):  To teraz przeczytaj raz jeszcze, ZE ZROZUMIENIEM ostatni post tematu z linku i to co tutaj napisałem.

Chodziło mi raczej o możliwość zarejestrowania na białe tablice dlatego tak napisałem.


RE: Rejestracja motorynki - Semmao - 22-09-2013 21:23:10

Rejestracja na zabytek jest na białe. Nie ma żółtych dla motoroweru hehehehe


RE: Rejestracja motorynki - DziDzia - 22-09-2013 22:59:16

Ja miałem kwit, że została wyrejestrowana - czasowo, na rok. W WK nic na ten temat nie wiedzieli, więc dla nich cały czas była zarejestrowana. Idź do WK z ostatnim właścicielem z DR i numerem rejestracyjnym i dowiedz się, na czym w ogóle stoisz. Może ta Twoja też była wyrejestrowana czasowo na rok i teraz teoretycznie jest zarejestrowana.


RE: Rejestracja motorynki - wader - 23-09-2013 22:59:04

(22-09-2013 22:59:16)DziDzia napisał(a):  Ja miałem kwit, że została wyrejestrowana - czasowo, na rok. W WK nic na ten temat nie wiedzieli, więc dla nich cały czas była zarejestrowana. Idź do WK z ostatnim właścicielem z DR i numerem rejestracyjnym i dowiedz się, na czym w ogóle stoisz. Może ta Twoja też była wyrejestrowana czasowo na rok i teraz teoretycznie jest zarejestrowana.

Dzięki pójde do WK i zobaczymy