Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak oc, od prawie dwóch lat. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Brak oc, od prawie dwóch lat. (/showthread.php?tid=18987)



Brak oc, od prawie dwóch lat. - Jaagi - 22-09-2013 12:42:58

Witam, dawno temu nabyłem motorower, który posiada dowód rejestracyjny (stary typ, zielona tablica), nie przerejestrowałem go na siebie, jest umowa z właścicielem z dowodu, i tu się pojawia problem, ponieważ sprzęcik nie ma oc od stycznia 2012 roku, ale zostało ono "wycofane", jak to poprzedni posiadacz motorka mi powiedział, nabyłem go 1.09.2012 roku i nadal nie opłaciłem tego ubezpieczenia, czy grozi mi jakaś kara, czy po prostu mam to mieć w przysłowiowej "du*ie" i iść opłacić ?


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - Semmao - 22-09-2013 12:51:23

Jeżeli zamierzasz nim jeździć to idź i opłać jak najszybciej...

Jeżeli złapią Cię bez OC to dopiero będziesz miał przeje****. Jest też ustawowy obowiązek przerejestrowania pojazdu po zakupie na siebie w okresie 30 dni.


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - wojtekr35 - 22-09-2013 13:10:16

Musisz mieć OC wykupione w dniu kupna pojazdu, nie ważne czy sam wykupisz czy jest jeszcze poprzedniego właściciela, ale trzeba mieć.


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - Quake96 - 22-09-2013 14:30:33

(22-09-2013 13:10:16)wojtekr35 napisał(a):  Musisz mieć OC wykupione w dniu kupna pojazdu, nie ważne czy sam wykupisz czy jest jeszcze poprzedniego właściciela, ale trzeba mieć.

Ja jak kupiłem papiery z OC, to poszedłem miesiąc później i nic nie robili z tego tytułu.

Aaaale to pewnie zależy od ludzi. U mnie trafiłem na takich z lekka nieogarniętych krejzi


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - nie_mientki - 22-09-2013 14:53:08

A zaległe ściągną albo i nie...mała kwota i może im się nie opłaci machiny włączać.


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - Jaagi - 22-09-2013 21:15:44

Dzięki Panowie, a czy zaległe składki obowiązują mnie tylko od czasu, gdy nabyłem pojazd, czy poprzednie też muszę płacić ?


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - Semmao - 22-09-2013 21:24:08

Tylko odkąd nabyłeś pojazd. I zaległych składek nie ściągają, tylko dowalają karę z UFG 3-5 tys. na dzień dobry. Smile


RE: Brak oc, od prawie dwóch lat. - Legwan1989 - 27-09-2013 20:13:51

Serio takie kary narzucają ? Bo ja posiadam dowód rejestracyjny bez ciągłości umowy. Dowod zakupiony z jakies 5 lat temu. Chciałem odnależc pierwszego właściciela i zrobić kopię jego umowy kupna-sprzedazy lub pisac nowa umowe. Ale to chyba nie ma sensu jesli taka kara. Bo za zaległe to by mi wyszło moze z 500 zł.
A można się "tylko dowiedzieć" czy od razu kare dowalą? Big Grin