Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) (/showthread.php?tid=18734)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - hubert1204 - 22-07-2014 23:58:45

Ładny ogarek, mój czeka na nowy lakier i dopływ pieniędzy Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - olo09 - 23-07-2014 16:00:10

Ładnie ładnie, tylko linkę sprzęgła puść tak jak powinna być Tongue


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 23-07-2014 20:59:50

(23-07-2014 16:00:10)olo09 napisał(a):  Ładnie ładnie, tylko linkę sprzęgła puść tak jak powinna być Tongue

Właśnie w tym problem że nie wiem jak ona ma iść :/


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 05-10-2014 12:20:34

Witajcie rodacy! Stała się rzecz z którą się jeszcze nigdy nie spotkałem. Pożyczyłem wujkowi ogara żeby do pracy pojechał. Wracając z pracy jedzie v-max'em [60km/h] i nagle słyszy takie YEEB i koło zbloczyło na chwile... po czym cały czas coś tam jakby trze w silniku... Zaczynam rozbierać sprzęgło. Zdejmuję kapę, kosz jest super.. patrzę na dole leżą kulki O_o poruszyłem koszem a on lata jak Żyd po pustym sklepie.. Zdejmuję kosz i przeżyłem szok :

Gdy to ujrzałem pierwsze pytanie jakie przyszło mi na myśl to "JAAK?!"

W tygodniu kupię 2x SKF 6202 i gitara. Przy okazji naprawię starter i wymienię tarcze sprzęgła Smile

Łapcie jeszcze filmik jaki luz tam jest xd :





RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Semmao - 13-01-2015 00:40:00

I co tam wyszło z naprawą? Weź wrzuć jakieś fotki swojej maszyny w całości.

Przepolerowałbym jeszcze delikatnie kierownicę na Twoim miejscu, bo jakoś blado na filmiku wyszła Smile


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 13-01-2015 01:01:36

(13-01-2015 00:40:00)Semmao napisał(a):  I co tam wyszło z naprawą? Weź wrzuć jakieś fotki swojej maszyny w całości.

Przepolerowałbym jeszcze delikatnie kierownicę na Twoim miejscu, bo jakoś blado na filmiku wyszła Smile

Silnik jeszcze nie zrobiony. To uderzenie było tak mocne ze uszkodziło gniazdo łożyska i sprzęgła i wałka zdawczego. prawy karter do wywalenia ponieważ przy montażu silnika to łożysko [od wałka zdawczego] się delikatnie przekręca o ileś stopni i wałek jest pod kątem i trze coś a tak być nie powinno. Wymieniłem wszystkie łożyska na FAG.

Co do kierownicy to będzie polerowana ale to wszystko w swoim czasie.
Jakieś fotki :







RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 10-02-2015 23:19:57

Sprawa ma sie tak. Silnik jest normalnie cycuś glancuś pizdeczka. Jedyne co jest przy nim do roboty to obniżyć dawkę paliwa bo cały czas w okapniku mini kałuża jest i wymienić szpilkę od króćca. Obecnie chciałem wymienić tuleje lag. Kupiłem nowe jednak okazało się kufa że te chińczyki nic porządnie zrobić nie mogą i wewnętrzny otwór jest po prostu za mały.. dałem dzisiaj elegancko na tokareczkę i jest gitarson. W czwartek jadę do babci i będę skręcał pszczółeczkę. Nabyłem rometowskie lusterko i dobry tłumik bo w moim szpilka była zerwana i kręciła się w kółko i latało to wszystko w środku jak żyd po pustym sklepie...

Macie takie tam krótkie filmiki.


Bez układu wydechowego.





RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Kaskader na komarze - 10-02-2015 23:48:54

No i gitaren, jak zrobię swojego, to wbijam do Ciebie i śmigamy cały dzień, puki się wacha nie skończy :F


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 15-03-2015 18:34:43

Okazało sie ze te kartery były gdzieś krzywe i wały mi niszczyły O_o 2 wały poszły sie yebać przez to. Ale już nabyłem inny silnik, rozebrałem. sprawdziłem co tam siedzi i jest git. Złożyłem, zapalił wszystko ślicznie pyka. W sobote latanie się szykuje tylko spinkę łańcucha kupię bo gdzieś przepiłem swoją Tongue Sesja foto będzie w sobotę Smile


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Quake96 - 15-03-2015 19:29:36

(15-03-2015 18:34:43)Grelus23 napisał(a):  Okazało sie ze te kartery były gdzieś krzywe i wały mi niszczyły O_o 2 wały poszły sie yebać przez to. Ale już nabyłem inny silnik, rozebrałem. sprawdziłem co tam siedzi i jest git. Złożyłem, zapalił wszystko ślicznie pyka. W sobote latanie się szykuje tylko spinkę łańcucha kupię bo gdzieś przepiłem swoją Tongue Sesja foto będzie w sobotę Smile

A nie miałeś przypadkiem dwóch karterów z innej parafii? Bo coś pisałeś wcześniej, że prawy do wymiany.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 15-03-2015 19:40:17

Nie nie komplet był jakby co Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 21-03-2015 21:06:23

Drodzy forumowicze, dziś po raz pierwszy pojeździłem w tym roku ogarem, czym rozpocząłem swój "sezon motocyklowy" 2015. Śmigałem z użytkownikiem "Kaskader na komarze". Łapcie fotki ogarów i moją foteczkę z Ogarsonkiem Smile












RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Kaskader na komarze - 21-03-2015 21:34:17

Była gitara. To odkręcone lusterko ehh :F wreszcie polatałem bez większych problemów. Tylko robić przegląd i rejestrować to :F


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Kaskader na komarze - 21-07-2015 03:38:19

Synek, rób to, bo od marca aż nie śmigaliśmy :F Trza się śpieszyć bo ogary pójdą w świat i czym bedziem się chwalić? :F


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 02-02-2018 02:22:19

Witam witam i o zdrowie pytam. W związku ze zdaniem prawka kategorii B doszedłem do wniosku że w sumie szkoda że ten ogar tak stoi i się marnuje, skoro mogę już jeździć "na legalu" i postanowiłem się nim zająć. Przypuszczam też że przyczynił się do tego zimowy klimat nic nie robienia wieczorami i poszukiwanie zajęcia.

Jakieś trzy lata temu, gdy ogar jeździł znów coś się posypało. Rozebrałem silnik i wał zaśpiewał na cały garaż "Hello, it's me". Jakby tego było mało wykruszył mi się karter w miejscu gniazda sprężyny kopniaka oraz drugi w miejscu gniazda szpilki suwaka biegów...

Postanowiłem złożyć silnik bo boję się kupować na wysyłkę w obawie że przyjedzie ledwo żywy.
Znalazłem dziś kartery 5km od mojego miasta więc jutro pojadę obejrzeć i ewentualnie kupić. Do złożenia brakuje mi w zasadzie tylko wału i łożysk. Postanowiłem zrobić też szlif swojego czeskiego cylindra oczywiście wraz z nowym tłokiem.

Pytania odnośnie wału :
Opłaca się wymieniać samą korbę?
Ile może to kosztować?
Lepiej kupić nowy czy wymieniać korbę?
Gdzie znajdę zakład który ew mi wymieni korbę?

Oprócz silnika muszę założyć oryginalny przełącznik świateł bo mam taki skuterowi gdy jeszcze miałem kierunki. Koła będę malował na biało a reszta wyjdzie w praniu. Pozdrawiam