Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont Rometa Pasata - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Remont Rometa Pasata (/showthread.php?tid=18544)

Strony: 1 2 3 4


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 19-03-2014 09:00:15

Remont zakończony - tzn. prawie ;] Zostało ustawić hamulce i założyć łańcuch. Oto mała "domowa sesja". Fotki całego roweru zrobię w weekend:

romet 1

romet 2

romet 3


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 22-03-2014 18:21:56

Oki remont wreszcie zakończony. Sesja była udana, oto fotki:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

PS. Niedługo zaczynam nowy projekt, możliwe, że ten pasat będzie już istniał tylko na zdjęciach. Więcej wkrótce.


RE: Remont Rometa Pasata - Zweitakter - 22-03-2014 23:27:51

sporo pracy i dużo serca
nabrałeś doświadczenia

ładne i o niebo leprze single wychodzą z romka sporta czy jaga GEOMETRIA zabija dosiadających pasaty mistrale, inne wady suport na miski wbijane, wideł to jakieś nieszczeście

ale w celach edukacyjnych to NIE byla strata czasu i energii
do nastepnego projektu poszukaj jakiś hamulców bo te wagantowo pasatowe to hm.... sam wisz jak to słabo spowalnia
tak czy siak sensowne koła juz masz Smile


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 22-03-2014 23:47:43

kola sa, rame mam na oku ale jeszcze nie zdradze jaka, hamulce kupie symetryczne


RE: Remont Rometa Pasata - Zweitakter - 23-03-2014 02:25:59

jagi specyk był ostatnio na aledrogo po taniości, wicher jaki może jak chcesz flip flopa

pamietaj o własciwym dobraniu rozmiaru ramy poradniki wiszą po necie na forach szosowych

mniemam ze po spotkaniu z pasiakiem twoje przeżycia są nieco traumatyczne, wiec kup rame do ROWERU a nie kolejny eksponat do muzeum obrzydliwości bo zniechecisz sie trwale i skutecznie do kolarstwa


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 29-03-2014 08:41:18

Właśnie wczoraj dotarły do mnie hamulce. Wersja prawie 2 razy tańsza - ta sama siła hamowania, tylko po prostu nie wyglądają tak dobrze (matowe aluminium). Dziś powinny być zamontowane.

Na razie będę jeździł na tej ramie, jak uzbieram trochę sianka i znajdzie się coś sensownego - to pomyślę.

dual pivot 1

dual pivot 2


RE: Remont Rometa Pasata - Wojtek3362 - 29-03-2014 19:47:44

Te klocki nie sięgną ci do obręczy Wink

Szukaj tej lepszej ramy, np. Jaguar, huragan, sport lub coś zagranicznego. Jak tak samo wyremontujesz to będzie ładny rowerek Smile


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 30-03-2014 08:01:49

(29-03-2014 19:47:44)Wojtek3362 napisał(a):  Te klocki nie sięgną ci do obręczy Wink

Szukaj tej lepszej ramy, np. Jaguar, huragan, sport lub coś zagranicznego. Jak tak samo wyremontujesz to będzie ładny rowerek Smile

No niestety nie sięgną. Nad nową ramą zastanowię się w czerwcu jak będę miał trochę wolnego. Wtedy założy się nowe hamulce.


RE: Remont Rometa Pasata - Zweitakter - 31-03-2014 02:12:32

nie sięgną bo to hamulce do roweru nie do pasata Wink
zakup nowej ramy "rometa" wyczynowego jest mozliwy mufy i rury columbusa i reynoldsa ma jeden z budowniczych ram zresztą kiedyś lutował dla kadry Smile
w porownaniu z cenami nowych zachodnich stalowych ram z górnej półki jest wzglednie tanio...


RE: Remont Rometa Pasata - Radzio - 03-04-2014 21:28:44

Pinkny Big Grin Jednak i tak wole mojego Jubilata Big Grin


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 03-05-2014 08:07:49

Czas na małą aktualizację.
Na romecie zrobiłem już ok. 200km i nauczyłem się na nim jeździć (na początku jeździłem jak pijany i bałem się położyć na rowerze Wink)
Teraz mam więcej wprawy i odważyłem się kupić ostry mostek. Mam nadzieję, że będzie jeździło się równie dobrze jak wcześniej. Wrzucam 2 fotki robione mikrofalówką, więcej dzisiaj, może jutro.

ostry mostek 1

ostry mostek 2


RE: Remont Rometa Pasata - Zweitakter - 04-05-2014 22:51:12

widze postęp faja od jaguaraSmile
szkoda ze kierownica pod wynalazkowa pod klamkomanetki
na grupie fejsbukowej grupie velo warsaw i innych podobnych czesto pojawiaja sie jagi speciale....

200km to jest JEDEN trening... ale spokojnie nie od razu kraków zbudowano


RE: Remont Rometa Pasata - DamianPGN - 06-05-2014 18:32:45

Rower poskładany, poprawione błędy i wg mnie, jak na tą ramę, wygląda świetnie:















Jak Wasze odczucia?


RE: Remont Rometa Pasata - Wigrus - 06-05-2014 19:13:27

Fajny, włożyłeś w niego tony pracy, z efektem!Big Grin
Ale i tak składaki lepsze...:F


RE: Remont Rometa Pasata - Zweitakter - 11-05-2014 20:13:35

faje od jaga/romka sporta juz masz, w sumie jeszcze korby jakieś normalne np romet głowno czy coś zachodniego no i RAMA