Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Renowacja Romet Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Renowacja Romet Chart (/showthread.php?tid=18402)

Strony: 1 2 3


Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 14:30:17

Witam !

Mam problem, w maju tego roku kupiłem Charta. Stał sobie w garażu aż to poprzedniego tygodnia. W poprzednia sobotę zabrałem się do pracy. Chciałem go ładnie odrestaurować. Najpierw rozkręciłem na poszczególne części. Chciałem go świetnie pomalować. Zacząłem od zdzierania lakieru z baku. Tarczą od szlifierki kątowej z papierem ściernym o granulacji 80 zdzierałem lakier, później jeszcze szczotką drucianą do wiertarki. Po dokładnym zdarciu lakieru zacząłem malować podkładem w spray'u. Podkład położony był w przyzwoity sposób i nawet ładnie się prezentował. Położyłem bazę i było gorzej porobiły się lekkie zacieki. Po drugim położeniu robiły się tak jakbym małe odpryski ale lakier nie odpadał. Jestem bardzo nie zadowolony. Zainwestowałem w farby itp. i wszystko na nic.

Pomóżcie mi !!! Powiedzie jak się do tego porządnie zabrać. Jak zedrzeć lakier i dobrze pomalować. Jakim lakierem w jaki sposób. Wszystko po kolei.

Najpierw chce odnowić boczne kapy i bak. Później będziemy myśleć dalej.

Włożyłem w to dużo pracy a to wszystko jak kamień w wodę. Teraz siedzę i płaczę jak dziecko widząc beznadziejne efekty mojej pracy.

PROSZĘ O POMOC. Sad
Przepraszam za spam ale wszystkie opinie będą naprawdę bardzo wartościowe. Bo ja nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.


RE: Renowacja Romet Chart - Hubinho - 31-08-2013 14:43:06

Lakier zdarłeś do gołej blachy, tak?
Jaki podkład? Akrylowy?
Najpierw zabezpiecz podkładem epoksydowym. On nic nie przepuszcza, ani z blachy na zewn, ani z zewn do blachy. To dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Wypoleruj papierem o gradacji +/- 800. Jeśli nie będzie zadowalająco. To jeszcze jedna warstwa epoksydu i jeszcze jedna polerka.
Później podkład akrylowy i polerka +/-1000.
Później kładziesz kolor.
Przed każdą warstwą odtłuścić powierzchnie benzyną ekstrakcyjną.
Wiele osób się nie zgodzi. Takie działania jednak wystarczą. Mi już 2 rok idealnie lakier trzyma. Co prawda malowałem pistoletem, ale nie powinno być dużej różnicy.


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 14:46:56

Tak lakier zdarłem do gołej blachy.
Podkład akrylowy.


RE: Renowacja Romet Chart - Hubinho - 31-08-2013 14:49:49

Polerowałeś podkład? Nie położyłeś bazy na trochę wilgotny podkład? To tłumaczyłoby odpryski.


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 14:53:14

Podkładu nie polerowałem.
A lakier położyłem 2 godz. po położeniu podkładu, drugą warstwę lakieru położyłem na drugi dzień i po 2 warstwie porobiły się odpryski.

Po pierwsze warstwie były lekkie zacieki. Starłem je lekko papierem i położyłem bazę. Po drugiej warstwie wyglądało gorzej jak po pierwszej.


RE: Renowacja Romet Chart - Przemek - 31-08-2013 14:57:49

Odtłuściłeś gołą blache i później podkład?


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 14:59:24

Gołą blachę myłem rozcieńczalnikiem.
I nic po za tym.


RE: Renowacja Romet Chart - Hubinho - 31-08-2013 14:59:56

Mnie się wydaje, że trzeba to znów zdrapać smutny
Polerka i odtłuszczanie potem. Bazę wystarczy położyć raz.
Nie zniechęcaj się w żadnym wypadku - doświadczenie Wink


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 15:03:47

Tak jak mówiłeś polerka papierami ?
A te papier maja być wodne ?
Czym zedrzeć lakier ?


RE: Renowacja Romet Chart - stqc - 31-08-2013 15:07:50

Nie maluj sprayem zainwestuj w lakier samochodowy i pomaluj to pistoletem, ze sprayem nie ma co się bawić Smile


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 15:10:06

Po tym jak kupiłem spray to sam do tego doszedłem.
Ale najpierw muszę wiedzieć jak dobrze zedrzeć lakier.
Później będzie malowanie.


RE: Renowacja Romet Chart - belda1999@o2.pl - 31-08-2013 15:12:26

Najlepiej od jak najmniejszej ziarnistości np 500 do jak największej np.2000 najlepiej jak by były mokre bo odrazu zmywasz ten lakier i myjesz go Wink


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 15:19:02

Tylko przeraża mnie to że wszystko chyba ręcznie co nie ?


RE: Renowacja Romet Chart - Hubinho - 31-08-2013 15:24:39

Na początek zdrap lakier, tak, jak przed malowaniem. Mnie się wydaje, że da się dobrze pomalować sprayem. Czytałem wypowiedzi na innych forach, gdzie ludzie chwalili spraye.
Tak, papier wodny.


RE: Renowacja Romet Chart - klejus_96 - 31-08-2013 15:35:40

Mieszkam w internacie. Także tyle co dzisiaj popracuje i koniec, tylko weekendy.
Jak zdrapie wszystkie części to się odezwę.

A co z felgami jak je odnowić i innymi częściami np.silnik.