Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Chart bardzo słabe światła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Chart] Chart bardzo słabe światła (/showthread.php?tid=17914)



Chart bardzo słabe światła - TheRasty - 17-08-2013 23:43:06

Mam problem z moim chartem otóż mam słabe światła przednie i tylnie nie mam akumulatora poprzedni posiadacz przerobił go na na cewkę niestety są słabe światła, lecz gdy wyłączam przednie to tylnie ładnie świecą, zauważyłem też że do jednego pina w stacyjce podłączone są dwa kable z czego jeden z nich idzie do złączki z której kable wychodzą do światła tylniego, możliwe ze nie starcza mocy żeby zasilić obie lampy? Proszę o pomoc.


RE: Chart bardzo słabe światła - simon1998 - 17-08-2013 23:47:50

Zrób tak jak w oryginale. Przednie światło pod cewkę a tylne pod aku Wink polecam położyć nową instalację jak takie modernizację ktoś przeprowadzał Tongue


RE: Chart bardzo słabe światła - TheRasty - 17-08-2013 23:58:02

Właśnie niechce bo ten sposób wydaje się lepszy bo mam drugiego charta i ma to samo mimo iż ma akuTongue


RE: Chart bardzo słabe światła - romeciak - 17-08-2013 23:59:04

zrób tak jak było w fabryce i nie będziesz miał problemów


RE: Chart bardzo słabe światła - BigSoft - 18-08-2013 00:52:14

(17-08-2013 23:43:06)TheRasty napisał(a):  (...) przerobił go na na cewkę niestety są słabe światła, lecz gdy wyłączam przednie to tylnie ładnie świecą

Do przedniego światła są dwie cewki w prądnicy (czerwony kabel z iskrownika). Do tych cewek może być podłączona żarówka 6V/25W przednia i nic poza tym. Podłączysz jeszcze coś więcej - ledwo będzie świecić. Skoro jak wyłączysz u siebie przednie światło, to tylne lepiej świeci - wynika z tego, że masz przód i tył do wspólnej cewki podpięte, więc nie będzie to dobrze świeciło.

Chart ma oryginalnie dwie cewki świetlne do przedniego światła i dwie ładowania. Podłącz więc czerwony kabel do przedniej żarówki, a dwa żółte i brązowy z prądnicy wykorzystaj na resztę oświetlenia. Motorynka Stella miała też zapłon od Charta w wersji bez akumulatora i tam cewki, które w Charcie ładują akumulator, były wykorzystane do bezpośredniego zasilania żarówek. Ja bym jedną z cewek ładowania podłączył do światła tylnego.