Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu (/showthread.php?tid=17631)



Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - nowa_era - 09-08-2013 20:15:34

Witam Smile
Kupiłem jakiś czas temu Rometa, ot Romet jak Romet, jest na chodzie, ma papiery i tablice rejestracyjną, czyli calusienki komplet
Problem w tym, że numery wpisane na dowodzie są praktycznie nie do odczytania (tak naprawdę to mało co da się z tego odczytać, widać jednak, że numer rejestracyjny się zgadza, tak jak poprzedni właściciel)

No i w tym miejscu pojawia się pytanie: Czy da radę taki pojazd normalnie zarejestrować?


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - mikolaj.lukasik - 09-08-2013 20:19:29

da rade bez problemu


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - nowa_era - 09-08-2013 20:27:31

Jak w takim razie wyrobić nowy dowód? Numery na umowe były spisywane z ramy, czy na podstawie numerów z umowy wyrobie nowy dowód?


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Wojtek3362 - 09-08-2013 20:28:00

Zależy na kogo trafisz, jeden się doczepi, drugi bez problemu.


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Quake96 - 09-08-2013 20:29:30

Ten numer ramy masz pisany odręcznie czy maszynowo? Jak odręcznie to popraw to jakimś długopisem w kolorze takim jak reszta i tyle.


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - nowa_era - 09-08-2013 20:36:18

Wszystko jest (a raczej było) pisane długopisem, nie chcę gryzmolić po dowodzie, bo będize widać, że to nie oryginalne pismo, a moim zdaniem wtedy mogą się doczepić, że wpisałem np inny numer...


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Quake96 - 09-08-2013 20:44:11

Czyli pewnie masz ten dowód co ja miałem kiedyś. Te "Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru". Wszystkie dane (właściciel, marka, model itd.) które pisane są ręcznie, popraw nowym długopisem i tyle. Wszystko będzie w jednakowym kolorze i czytelne, więc się nie będą czepiać. A uwierz mi, że jak numery będą nieczytelne, to mogą się w WK przypierdzielać. Oni czasem szukają najmniejszego szczegółu żeby Cie udupić. Wiem coś o tym, ja też przez to przechodziłem.


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - EGON - 10-08-2013 10:44:21

ja bym nic nie poprawiał bo mogą być z tego tylko problemy (wiem po sobie z młodości 3 lata w zawiasach) w dowodzie nie muszą być czytelne dowód zawsze może się zniszczyć, ten urząd który wydał ten dowód ma też u siebie to wpisane w książce która u nich leży także jeśli tylko będzie się nr zgadzać z umową to nie będzie żadnego problemu


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Quake96 - 10-08-2013 16:17:46

(10-08-2013 10:44:21)EGON napisał(a):  ja bym nic nie poprawiał bo mogą być z tego tylko problemy (wiem po sobie z młodości 3 lata w zawiasach) w dowodzie nie muszą być czytelne dowód zawsze może się zniszczyć, ten urząd który wydał ten dowód ma też u siebie to wpisane w książce która u nich leży także jeśli tylko będzie się nr zgadzać z umową to nie będzie żadnego problemu

Bzdura. Dane w dowodzie muszą być czytelne. Jeśli nie są, należy wymienić dowód.


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - EGON - 10-08-2013 19:26:39

przecież kolega napisał że kupił z nieczytelnum nr ramy w dowodzie i chce go przerejestrować to nie ma wtedy wymiany dowodu (bo to mógł by zrobic tylko ten właściciel co jest w dowodzie) jak pójdzie z umową i tym nieczytelnym dowodem dostanie nowy w momencie przerejestrowania na siebie


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - Quake96 - 10-08-2013 20:05:49

No jakbym nie wiedział -,-

Ale mogą się czepiać o to i robić problemy. Bo dowód winien być czytelny, więc jeśli nie był to poprzedni właściciel powinien go wymienić zanim sprzeda pojazd...


RE: Nieczytelny numer ramy w dowodzie starego typu - grzesiek.r - 12-08-2013 22:34:03

Tak jak ktoś wyżej napisał, wydział komunikacji, który wystawił ten dowód ma u siebie w rejestrze wszystkie dane i w ten sposób są w stanie określić co było wpisane w dowód rejestracyjny.Nic nie poprawiaj bo wtedy możesz mieć problemy