Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Poradniki i instrukcje napraw (/forumdisplay.php?fid=212)
+--- Wątek: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo (/showthread.php?tid=17434)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - pangrzegorz - 21-01-2019 18:48:13

Zrobiłem filmik jak to pracuje.
Zerknijcie proszę
https://www.dropbox.com/s/39twhb1ohwlyr9q/20190121_164106.mp4?dl=0


[Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Rower Power - 21-01-2019 19:50:20

Czy to przypadkiem nie jest torpedo typu tajwan, jak na zdjęciu?

Jeśli tak, to ta część od zębatki (6) i ta część wewnątrz tulei piasty (E-11), łączy gwint i trzeba je rozkręcić (6 jest wkręcone w E-11).


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - learg - 26-03-2020 22:36:44

Witam, odgrzeję i podepnę się pod temat.
W tylnym kole mam piastę typu tajwan. Po rozebraniu, wyczyszczeniu, nasmarowaniu i złożeniu piasty pojawiły się jakieś dziwne objawy. Jak rozpędzę koło to czasami słyszalne jest takie jakieś klikanie dochodzące z piasty. Orientujecie się co to może być?


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 27-03-2020 11:29:15

Piasta konstrukcji jak w Rometach czy innej?


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - learg - 27-03-2020 19:37:44

Tak jak wrzucił Rower Power 3 posty wyżej


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 27-03-2020 23:07:29

To pojęcia nie mam. Gdyby były tam zapadki to po wyczyszczeniu mogłyby stać się słyszalne. Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze to zastosowałbym metodę "jeździć, obserwować".


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - KubaGdansk - 03-03-2021 17:28:11

Cześć, to mój pierwszy post, więc przy okazji się przywitam!
Przeczytałem poradnik (jest świetny) i poszedłem jego tropem. Pacjent to Romet Buli 2 z 97 roku - należy do mojej 3-letniej córki. Piasta ledwo chodziła, więc rozebralem, przeczyscilem, nasmarowalem, złożyłem i prawie sukces. Problem w tym, że teraz wolnobieg jakby nie za bardzo chce być "wolny" i hałasuje.
Nagrałem, o co chodzi:
https://youtu.be/DFcRwp7ieqU

Help?


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 03-03-2021 17:36:24

Coś jest nie tak. Na pewno dobrze wszystko złożyłeś i wyregulowałeś? Żadna część nie była nadmiernie zużyta? Co się dzieje jak hamujesz?


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - KubaGdansk - 03-03-2021 17:43:44

Części wydawały się w porządku, choć jestem laikiem i to moja pierwsza rozkręcona piasta. Hamulec działa, jak trzeba.

Cóż, spróbuję jeszcze raz Smile


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 03-03-2021 17:50:41

Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, więc ciężko mi powiedzieć do się dzieje. Co do terkotania to podejrzewałbym element, który rozpycha bębenek hamulca.


Myślałem też o odwrotnie włożonym bębenku, ale wtedy nie skręciłbyś piasty.


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Rower Power - 04-03-2021 13:23:37

Te piasty, choć wyglądają na proste, to dość ciężko się składa. Okładziny hamulca (nr 7) muszą opierać się występami o te płaskie elementy blaszki nr 8. Wystające ząbki blaszki 8 muszą wejść w otwór w konusie 4. Często się zdarza, że przy skręcaniu coś pójdzie nie tak i trzeba zaczynać od nowa. Niestety nie mam takiej piasty bo zrobiłbym film.


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 04-03-2021 14:28:15

Wrzuć jakieś zdjęcia, bo nie wiem o którch elementach piszesz, a zaintrygowałeś mnie.


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - KubaGdansk - 07-03-2021 17:00:16

Hej, w końcu znalazłem chwilę spokoju, żeby zająć się na nowo piastą Romecika Buli. Domyślam się, że ten bębenek nie powinien być dwuczęściowy ??
[img] http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/40916_IMG_20210307_140551.jpg[/img]


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - Dawdzio - 07-03-2021 22:37:28

Powinien. Inaczej nie rozejdzie się w piaście podczas hamowania.


RE: [Poradnik] Rozbiórka, składanie, smarowanie i typowe niedomagania piasty typu torpedo - KubaGdansk - 08-03-2021 00:13:11

(07-03-2021 22:37:28)Dawdzio napisał(a):  Powinien. Inaczej nie rozejdzie się w piaście podczas hamowania.

Złożyłem i tym razem działa bez zarzutu Cool