Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień (/showthread.php?tid=17165)



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 06-07-2019 22:22:42

(06-07-2019 14:02:58)damian94 napisał(a):  Jaki jest koszt czterech tarcz? No i jaka jest ich grubość.
Koszt jest taki jaki powie ci tokarz. Trzeba roztoczyć oba aluminiowe elementy sprzęgła tak aby weszła 4 tarcza. Tarcze zakładałem oryginalne.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - damian94 - 07-07-2019 16:33:54

Ale mi chodziło o te dorabiane tarcze co w tym sześciotarczowym są.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 07-07-2019 20:00:20

Trzeba zrobić projekt i dać do wypalenia na laser część metalową. Korek kupisz na allegro za kilka złotych.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - gabriel0 - 07-07-2019 23:38:18

I jak skończył się temat ze skrzynią biegów? Niestety nie udało mi się przebrnąć przez tyle stron w tym temacie Huh


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-07-2019 11:00:30

Tak o skrzyni dawno zapomniałem działa idealnie. Przełożenia są super. Mam ciągle problem ze sprzęgłem. Ostatnio zaczęło ślizgać ale to z powodu uszkodzenia linki. Niestety po wymianie linki na nową dalej ślizga. Trzeba wymienić okładziny. Ten silnik ma taką moc że 6 tarcz powiększonych raz czy dwa razy ślizgnie i jest po sprzęgle. Dodatkowo ciągle mam problem z obrotomierzem i teraz dodatkowo padł licznik. Te chińskie Koso to tylko strata pieniędzy.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - stqc - 08-07-2019 12:08:16

Może spróbuj przerobić sprzęgło na hydrauliczny popychacz? Co ty na takie rozwiązanie?


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-07-2019 13:22:04

Kiedyś o tym myślałem. Zrezygnowałem z tego ponieważ będę miał dwie różne klamki i problem z przełącznikiem kierunkowskazów ale jeśli nie będzie innego wyjścia to może tak zrobię. Obecie dźwignia chodzi cièżko bo skróciłem ramie dźwigni w delku aby zwiększyć skok sprzègła. Z tego powodu linka skończyła żywot wcześniej niż powinna. A przez nią spaliliśmy komplet tarcz. Troszkę z mocą tego silnika przeszarżowaliśmy i teraz wszystko już cierpi. Jeżdżąc nim 80 - 90 km / h nic by nie działo się ale chce się zawsze więcej.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - gabriel0 - 08-07-2019 16:34:16

Zawsze można zmniejszyć obciążenie na sprzęgle zmieniając przełożenie przekładni stałej. Lecz jasnym jest że koszty będą fajowe.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Klot339 - 08-11-2020 22:37:10

(08-07-2019 13:22:04)hohowski napisał(a):  Kiedyś o tym myślałem. Zrezygnowałem z tego ponieważ będę miał dwie różne klamki i problem z przełącznikiem kierunkowskazów ale jeśli nie będzie innego wyjścia to może tak zrobię. Obecie dźwignia chodzi cièżko bo skróciłem ramie dźwigni w delku aby zwiększyć skok sprzègła. Z tego powodu linka skończyła żywot wcześniej niż powinna. A przez nią spaliliśmy komplet tarcz. Troszkę z mocą tego silnika przeszarżowaliśmy i teraz wszystko już cierpi. Jeżdżąc nim 80 - 90 km / h nic by nie działo się ale chce się zawsze więcej.
(odkop)
Nie myslales nad zalozeniem kosza z jakiegos enduro? pokroju yamahy dt lub sendy?
moze po kilku przerobkach by spasowalo. Pozatym jak wal reaguje na 16 KM? To dalej jest seria na korbie z sendy? Jak czytalem ostatnio to senda ma inny skok i wymiary walu.Daj tez znac jak tam chart


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-11-2020 23:12:25

Chart ma się dobrze. Sprzęgło już opanowane. 6 tarcz. Wał ma korbę od KTM. Nie ma z nim najmniejszego problemu. Reszta wału to simson ale przerobiony pod charta. Ostatnio coś przycina się 4 bieg. Muszę zajrzeć do kosy.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Bartosz. - 12-11-2020 21:10:24

Nagraj cos konkretnego troszkę profesionalnie,bo szkoda projektu zeby go nie ujrzał swiat Smile


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 13-11-2020 10:02:56

Chart jest u brata. 400 km od mojego miejsca zamieszkania. Ale nie jest powiedziane że czegoś nie nagram.