Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień (/showthread.php?tid=17165)



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Marwerick - 18-01-2018 15:56:20

może też olej robić jaja ze sprzęgłem jak się rozgrzeje.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 18-01-2018 16:15:19

Założyliśmy już oryginały tzw papierowe które w poprzednim silniku przy 16,5 KM radziły sobie. Zobaczymy co się okaże.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - dawidbarganski - 18-01-2018 19:07:48

nie lepiej zainwestować w markowy olej typu motul ?
jest znacząca różnica czystości w skrzyni biegów.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 18-01-2018 20:25:33

Zgadzam się. Jak już wszystko będzie sprawne to taki zaleję.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Marwerick - 18-01-2018 22:21:51

ja mam u siebie ten olej w skrzyni biegów
http://allegro.pl/motul-transoil-olej-przekladniowy-2t-i-4t-10w40-1l-i6068423524.html

i nawet czy ciepły czy zimny sprzęgło doskonale chodzi i biegi idealnie zmienia.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - seweryn.maska - 04-02-2018 04:12:51

I jak z projektem? Big Grin


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-02-2018 06:56:22

Witam. Muszę was troszkę zaskoczyć. Wiem że to nie ma nic wspólnego z tematem ale od czwartku rano jestem w szpitalu po zawale serca. Brat coś tam działa w temacie lecz nie jest to nasz priorytet na obecny czas. Kupił nową sprężynę do sprzęgła bowymiana tarcz pomogła ale te nowe też jeszcze minimalnie ślizgają. Nie ma też warunków aby pojeździć i potestować całość. W Świętokrzyskim jest ciągle ślisko i zimno. Udało się nam też stoczyć zębatkę 13 z. Jak dojdę do siebie to będę miał więcej czasu to ruszymy z tematem. Zostało tylko dograć parę szczegółów. A i w międzyczasie wrócił z testów obrotomierz i jest zdaniem firmy testującej sprawny. Podłączymy do pod cewki ładujące i zobaczymy czy tu coś pokaże. Jak będzie ok to może w nagnecie zatopimy mały magnesik i damy nowy czujnik. Czy ktoś z was wie czemu czujnik od licznika ma 3 przewody? Chciałem go wykorzystać ale nie wiem po co te trzy przewody? Na dwa jest podawane chyba napięcie z zegara ale też nie wiem po co.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - rafi555 - 04-02-2018 10:37:11

Uuu, Wracaj do zdrowia jak najprędzej Smile .


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-02-2018 10:51:20

Dzięki. Robię co mogę ale to nie takie proste.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - dawidbarganski - 04-02-2018 12:35:00

Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia !


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-02-2018 15:03:15

Dzięki za słowa otuchy. Przydają się. Zapomniałem dodać że kupiłem też szelki na klatkę z uchwytem do telefonu więc postaram się więcej filmików pokręcić.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - kaziq - 04-02-2018 20:20:32

Ja również życzę zdrowia bo tylko tyle mogę zrobić.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-02-2018 21:04:14

Dziękuję jeszcze raz. Piszę do was z oddziału intensywnej terapii. Jestem podłączony do tych wszystkich czarów wieloma kablami. Piszę o tym abyście wiedzieli jak bardzo cieszę się z zainteresowania tym tematem.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Rafku - 04-02-2018 21:51:18

Wracaj do zdrowia kolego, to co robisz z tym motorkiem to coś niepojętego, to się ceni, onboard na takim charcie to będzie coś naprawdę ciekawego Smile


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-02-2018 22:16:47

Jesteście wielcy. Brat założył zębatkę 13 z. Pasuje idealnie. Niestety zauważył że magneto poluzowało się na nitach. Jutro ma je zastąpić śrubkami z nakrętkami samokontrującymi. Mam takie pytanie. Czy wiecie może czy jest do kupienia gdzieś magneto od tego czeskiego zapłonu? Czy ono jest też sześcio polowe?