Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień (/showthread.php?tid=17165)



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 24-04-2016 23:03:01

Czyżby tylko 30 śmiałków śledziło ten post. Coś słabo?


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - kokosek - 28-04-2016 08:40:39

Hohowski nie ukrywajmy częstych aktualizacji to tu nie ma :/

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - JGNZM - 28-04-2016 20:31:15

Szczerze to dupy nie urywa patrząc na filmiki. Ale zrób kiedyś film z twojej pozycji z jakimś GPS-em na wierzchu.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - olo09 - 28-04-2016 20:49:29

Jeśli według cb dupy nie urywa to ja nie wiem...
Ten pan waży swoje, silnik ma 3b tylko więc jak dla mnie idzie rewelka, sam chciałbym mieć tak mocne rezo w swoim lecz niestety nie dorównuje temu chartowi Smile
Co do 94cc i 4b to ciągle czekam i opowiadam znajomym od simków o pana projekcie Big Grin


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - axelbenq - 28-04-2016 22:26:28

Projekt naprawdę ambitny, szanuję Smile Co do interesowania się tematem modyfikacji pięćdziesiątek to wszystko wskazuje że era tjuningu Rometów, Simsonków, Jawek etc. powoli się kończy...


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 03-05-2016 21:39:41

Nie miałem czasu śledzić post w ostatnich dniach. Tym co piszą że nie urywa d... Mogę zagwarantować że emocje na tym pojeździe są porównywalne z jazdą bmw 535d. Mogę tylko wam powiedzieć że etz 150 seryjna nie da rady temu chartowi mimo że ma tylko 3 biegi. Co do silnika 4b i 94 ccm to ciągle trzyma mnie wał. Teraz przerabiam wał z simsona bo ten poprzedni nie nadaje się do naprawy. Możecie polecić mi jakiś wał dobrej jakości do simsona? Skupiam się na mza lub ifa który ma lepszy materiał?. Korba i tak jest do wymiany na KTM.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - axelbenq - 04-05-2016 00:19:54

Największe zaufanie budzi jednak oryginalny DDR-owski wał, oczywiście w nienagannym stanie. Istnieje/istniała już taka przeróbka z masywną korbą od jakiejś Hondy wykonana swojego czasu przez Herobrine.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-05-2016 06:15:11

Nie jasno napisałem. Na allegro są wały mza oraz ifa. Oba nowe. Nie wiem co jest lepsze. Kupiłem zwykłego chińczyka i przeraziłem się jakością. Sądziłem że korba może być słaba ale połówki nie myślałem że będą z plasteliny. Nie można go ponownie złożyć.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - damian94 - 04-05-2016 13:09:26

Te wały IFA i MZA to z jednej fabryki chyba są. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 04-05-2016 22:57:59

Tak myślałem że oba z Chin płyną. Chodzi mi tylko o połówki bo korba to z pewnością do niczego się nie nadaje.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - damian94 - 04-05-2016 23:15:54

Wojtala-Garage z tego co widzę jest chyba w stanie zrobić wał od zera. Ich może zapytaj czy zrobiliby taki do Charta.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 05-05-2016 08:32:52

Dasz namiary na tego człowieka? To może być ciekawy temat.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - damian94 - 05-05-2016 14:48:04

Na facebooku są zdjęcia, gdzie możesz zobaczyć co robią oraz skontaktować się z nim
https://www.facebook.com/motofuks/photos?ref=page_internal

A jak nie przez FB to tutaj:
http://moto-fuks.pl/Kontakt/


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - olo09 - 05-05-2016 19:26:53

Wał od zera prędzej zrobią Frez-mot. https://www.facebook.com/Krzych205Tuners/?ref=ts&fref=ts

A oryginalny wał z sima dobrej jakości to wał ZT-Tuning lecz jest dość drogi :/
Wały te mamy o skoku 44mm i 48mm. Znam jedną stronkę też gdzie mają wały do simsona od skoku 39mm do 52mm Smile


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 05-05-2016 23:14:04

Dzięki serdeczne za namiary. Rozmawiałem z Wojtalą i mamy wspólny język. Postaram się z nim powspółpracować. Muszę tylko znaleźć korbowód o długości 94 mm i dolnym czopie 18 mm. Dodatkowo główkę pod sworzeń musi mieć 16 mm. Mam taką korbę od jakiegoś KTM starego typu 80ccm ale drugiej nie mogę nigdzie znaleźć.