Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień (/showthread.php?tid=17165)



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 23-11-2014 00:48:02

Tutaj będzie ciężko z takimi wymiarami, prędzej na jakimś skuterowym forum ktoś będzie mógł pomóc.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 23-11-2014 12:04:47

[attachment=7440]Nie wiem czy udało mi się ale chciałem załączyć do tej odpowiedzi dokument PDF w którym możecie obejrzeć projekt w 3d wałka wybieraka, jaki mam zamiar zrobić na frezarce 3d
No i udało się!!!
Dla dopełnienia informacji wałkiem można obracać więc można go obejrzeć z każdej strony. Nie ma na nim pokazanych gwintów na końcówkach bo w tym rysunku jest ważne dla maszyny jednie kształt rowków i bieżna na której one są.
Zapomniałem jeszcze dodać, że ostatnio przeanalizowałem książkę Bella odnośnie wykonań wydechu i chciałem powiedzieć, że program Exchaustor 2t czy jakiś tam, liczy dokładnie takie same tłumiki jak te które wychodzą ze wzorów. Różnice jakie są to obliczenia strojenia wydechu - nie zgodziło mi się strojenie wyliczone z wzoru z wyliczeniem z programu oraz wartości współczynników, które decydują o tym samym co w wyliczeniach Bella ale trzeba ich wartości lekko pozmieniać w stosunku do wartości Bella aby dostać identyczny tłumik. Artykuł Bella jest o tyle fajny, że podaje jakie wartości tych współczynników trzeba przyjmować dla danych pojemności aby rezultaty były najlepsze i to jedyna wartość jaka moim zdaniem płynie z jego zapisków.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - budzikjacek136 - 23-11-2014 16:43:52

mi ten plik nie działa.. mówiąc frezarka 3d myślisz o CNC ma się rozumieć? Tongue z jakiego materiału będzie ten wałek?


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 23-11-2014 17:00:59

Stal do hartowania. Frezarka CNC jak kto woli. Ja ten plik obracam i widzę prawidłowo. Mam nadzieję że to tylko wina twojej starej wersji akrobata.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - theogarowiec - 23-11-2014 17:05:14

Mi równierz plik nie działa.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - fosa - 23-11-2014 17:07:52

Oglądam ten temat od jego poczatku. Panie Jacku robi pan na prawdę wielkie cuda. Pokazuje pan jakie są możliwosci na fajnego charta. Życzę aby pana projekt udał się Tongue


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 23-11-2014 17:18:59

Dziękuję. Powiem panu że i obecna 70 ccm jest super fajnym zjawiskiem. Na 1 biegu ostatnio o mały włos nie rozjechałem Passata bo koło podniosło sie do góry i straciłem sterowność. Lada moment założe jeszcze cylinder 77ccm bo już właściwie jest na ukończeniu. Na wiosnę myślę że skończę tą skrzynię 4 b bo już pozostałe elementy tego silnika czekają w skrzynkach.
co do pliku pdf to na komórkach on nie otworzy się ale na kompie u mnie działa.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - lada97 - 23-11-2014 17:25:17

Mi plik działa, cały czas czekam na tą skrzynię 4b. Ciekawe czy wszystko wypali w 100%


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 23-11-2014 17:31:39

Nawet nie wiecie jak bardzo ja sam nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ponieważ frezer na tradycyjnej maszynie od pół roku nie może się zabrać za temat postanowiłem zrobić ten wybierak tam gdzie robiłem wałki i zębatki. Oni wyjaśnili mi jak do tematu podejść i mam nadzieję że teraz pójdzie łatwiej i szybciej.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - BigSoft - 23-11-2014 17:40:42

Hohowski jeżeli się nie obrazisz, to mogę wrzucić w formie wideo ten Twój plik PDF, żeby każdy mógł zobaczyć, skoro niektórym nie działa.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 23-11-2014 17:44:32

Ależ oczywiście że tak. Ja nie robię z niczego tajemnic. Chcę aby może ktoś mnie poprawił jeśli widxi błędy.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - BigSoft - 23-11-2014 17:58:54

Proszę bardzo Smile






RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - budzikjacek136 - 25-11-2014 18:40:18

ciekawie to wygląda Smile chyba wszyscy zainteresowani tematem czekają na tą skrzynie. również czekam także na ten garnek 77cc. zobaczymy co Charcina pokaże z nową skrzynią Smile


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 25-11-2014 21:11:00

Tak nie jasno pisałem cylinder 77 ccm trafi jeszcze do obecnego silnika z skrzynią oryginalną. Skrzynia 4 b trafi do silnika chłodzonego cieczą z cylindrem polini big evo 94 ccm. Robię tą skrzynię praktycznie w podwojonym wykonaniu więc może i ten obecny silnik doczeka się czwartego biegu.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - budzikjacek136 - 25-11-2014 21:35:01

miejmy nadzieję że zdążysz przetestować skrzynie na tym silniku. zawsze to będą dodatkowe porównania możliwości silnika na 3 i 4b