Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień (/showthread.php?tid=17165)



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 02-06-2014 23:37:52

Oo to musze luknąć na to bo to byłaby dużo lepsza opcja niż zwykły regiel kt. stwarza sztuczne obciążenie.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 02-06-2014 23:45:12

Może poszukam schematu ale dziś jakoś już nie mam na to sił. Był stosowany w wielu motocyklach w różnych odmianach. Jest to regulator dwudrożny, popatrz na schemat np. Herkulesa ultra 80 lub Kreidler Floret 600 one też miały ten regulator. Wbrew ogólnym opiniom że na ładowaniu cewkowym nie można zrobić stabilnego napięcia i regulować prąd tylko przez straty zwarciowe te regulator pokazuje że jednak można. rewelacyjnie utrzymuje napięcie 14 V już zaraz powyżej 2 - 3 tyś obrotów i ładuje jak szalony.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - BigSoft - 02-06-2014 23:51:11

Czyżby to był ten regulator? LINK


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 02-06-2014 23:56:07

Strzał w dziesiątkę dokładnie ten.
Czy macie może jakiś pomysł na fajny obrotomierz do minimum 14 tyś obrotów. Bo ten obecny zaczyna mi szwankować a dodatkowo skala mu się kończy jak jadę? Siedzę i szukam i nic nie mogę znaleźć.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - BigSoft - 03-06-2014 00:35:03

To zależy ile zamierzasz wydać, bo np znalazłem takie coś: LINK, ale cena jest dosyć wysoka.

Coś tańszego: LINK
z czarną tarczą: LINK


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 03-06-2014 14:12:21

Ja miałem od nsr 125 jc22, ale jest wyskalowany do 14k, a max wskaże jakieś 13,5k-13,7k bo dalej wskazówka się nie obróci i u mnie działał fajnie ale po przekroczeniu obrotów max dla niego głupiał i się uszkodził, więc jak cię satysfakcjonuje taki zakres wskazań to takiego szukaj bo dość tanio można kupić sam obrotomierz, okolice 30-50zł.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Bartosz. - 03-06-2014 18:52:58

Są koso ale za 300zł i do 15k skalowane


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-06-2014 15:32:51

Ten pierwszy jest super też go znalazłem. Dzięki.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Latos - 08-06-2014 16:03:24

Jaką prędkość obrotową osiąga twój chart na ten moment?


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-06-2014 16:06:35

Jakieś 12 - 12,5 tyś. obr. Obecny obrotomierz ma skalę do 12 tyś. i zamyka się do końca ale nie ma dużo wyższych obrotów od tych na skali.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 08-06-2014 16:23:51

Podejrzewam że na tym garze 94cc obroty będą sporo wyższe bo te KM z księżyca się nie biorą więc pewnie te 14k zrobi może nawet więcej Big Grin pod warunkiem że zapłon go puści Tongue bo z tym to różnie bywa.
A jak tam skrzynia biegów bo nic nie piszesz?


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 08-06-2014 17:33:55


obroty to uzyska takie jak mu wydech pozwoli. Obliczenia wykonałem na 12 tyś. Co do skrzyni to pisałem wyżej. Frezer żle policzył skok wybieraka i czekam aż ponownie zmobilizuje się do pracy. Nie mam też jeszcze wału ale to kwestia kilku dni.



RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - marcin194 - 08-06-2014 21:48:38

Cytat:obroty to uzyska takie jak mu wydech pozwoli. Obliczenia wykonałem na 12 tyś. Co do skrzyni to pisałem wyżej. Frezer żle policzył skok wybieraka i czekam aż ponownie zmobilizuje się do pracy. Nie mam też jeszcze wału ale to kwestia kilku dni.
Gówno prawda i nieprawda. Obroty wykręci takie, na jakie pozwalają mu masy komponentów, zapłon i kwadratura.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - Lagoon - 08-06-2014 21:50:28

Ze skrajności w skrajność. Wydech też ma w tym spory udział.


RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - marcin194 - 08-06-2014 22:00:22

Cytat:Ze skrajności w skrajność. Wydech też ma w tym spory udział.
Nie aż taki. Wydech ma wpływ, jedynie, jak szybko silnik osiągnie te obroty. Wiadomo, że na biegach z różnie liczonymi wydechami silnik zupełnie inaczej się zachowuje, jednak na luzie, różnica jest niewielka.