Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! (/showthread.php?tid=16803)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - lada97 - 19-07-2013 15:19:24

Weź może ogarnij sb jakiś wózek na kołach od motornki czy tam innego rometa + łozyska w kołach zawsze to lżej.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - Joker345 - 19-07-2013 15:36:47

Cytat:Silnik w 100%-90% oryginalny (oczywiście te 10% to np. sprzęgło czy zapłon, nie może być rozpoławiany.) przejedzie więcej jak te wasze po remontach.

@Taśma zależy jak remont został wykonany Wink


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - Semmao - 19-07-2013 15:46:16

(19-07-2013 13:30:00)mateusz5625 napisał(a):  Jastrzębia Góra-Ustroń, 1500km na kołach charta, brzmi co najmniej nierealnie.

Bo to jest nierealne.

(19-07-2013 13:30:00)mateusz5625 napisał(a):  Termin wyjazdu prawdopodobnie, końcówka lipca, raczej 29. [...] muszę ok. 10 sierpnia wrócić

Przecież nie ma na to najmniejszych szans... ile pojedziesz załadowanym Chartem? 40-50km/h? Dziennie będziesz robił po ile 300-400km jak będziesz jechał NONSTOP! Bez przerw na żarcie, odetchnięcie motorku czy siku. 1500km nie da się zrobić takim sprzętem w 10-12 dni... to by była nonstop jazda bez większej przerwy... zamoczysz jajka w morzu i z powrotem...


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - Simon - 19-07-2013 15:51:13

(19-07-2013 14:47:51)Patryk82 napisał(a):  Poza tym co Ci z impulsatora i cewki, jak Ci padnie w trasie i czym to przylutujesz, gumą do żucia?

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego domu i poprosić o lutownicę.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - patrykkol997 - 19-07-2013 16:26:00

Jak byś jechał przez Rybnik to masz nocleg.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - simon1998 - 19-07-2013 17:13:39

Czekaj, czekaj. Czy to Ty kiedyś chciałeś jechać kadetem 100km? A potem temat ucichł? Big Grin


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - BITER - 19-07-2013 17:51:50

Na motorowerach się za bardzo nie znam ale jeśli ktoś jest mocno zawzięty, to pomysł jest na wyciągnięcie ręki Smile Powodzenia w przygotowaniach do tego hm.. "maratonu" ? Nie wiem jak to dokładnie nazwać ale pomysł świetny Wink Przynajmniej jakieś wspomnienia z wakacji Big Grin.
Mała uwaga- Trasa jest spora... Na twoim miejscu na wszelki wypadek poprosiłbym kogoś o ściągnięcie w razie poważniejszej usterki. Ale pomysł ogólnie pozytywny Smile Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia z przygotowań i z wyjazdu Smile


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - komarinho - 19-07-2013 18:21:49

ja tam trzymam za ciebie kciuki i wierze ze ci sie uda. Inni koledzy znajacy sie na chartach powiedzieli ci co masz zabrać. Trasa jest kolosalna i taki dystans do pokonania sam na sam z motorkiem to nie lada wyzwanie. Powodzenia. Podziwiam cie za odwagę, jeśli rzeczywiscie wyjedziesz.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - BigSoft - 19-07-2013 18:36:16

Części silnikowe typu wał, cylinder, tłok, pierścienie itd to bez sensu. Jak masz silnik sprawny to dojedzie, bo czemu miałby nie dojechać? Ja swoim Chartem od remontu silnika dobijam już do 10 tys przejechanych km bez jakiegokolwiek grzebania w samym silniku i nie zanosi się, żebym musiał cokolwiek w nim robić! Co ciekawe na wale współczesnej produkcji i pierścieniach też!

Najważniejsze moim zdaniem jeśli już o silniku mowa, to elementy zapłonu, podstawy:

- świeca, może dwie, choć jak mieszanka jest ustawiona dobrze i nie lejesz do paliwa hektolitrów oleju to nie powinna paść, ale przynajmniej jedna w razie czego niech jest;
- moduł zapłonowy, szczególnie jak masz teraz ten współczesnej produkcji (niby oryginalny, ale data produkcji np 2004 - lipa straszna, te moduły są gorsze jak te z lat 80-90);
- cewka wysokiego napięcia, kabel wn;
- do tego podstawowe narzędzia potrzebne do ewentualnego demontażu gaźnika, gdyby się np dysza zapchała, wymiany dętki;
- łańcuch lub minimum zapinka łańcucha;
- żarówki;
- ewentualnie drugi stator lub sama cewka zasilająca CDI i impulsator. Te części akurat nigdy nie wiadomo kiedy padną, wiadomo natomiast, że w Chartach zdarzają się usterki tych elementów i możesz mieć pecha, i akurat padnie w tej trasie, więc minimum zasilanie CDI + impulsator w zapasie powinien być, a najlepiej cały zapłon, bo wtedy sobie tylko przełożysz i jazda dalej.
- klin na wał albo i dwa, choć tu też - jak masz dobrze spasowany stożek magneta, ze stożkiem wału, to ten klin powinien wytrzymać całe życie silnika czyli te 30 tys km.

Życzę Ci, aby się udało tą wyprawę przeprowadzić, mi jak na razie nie jest dane choć sam mam chęć takie coś kiedyś wykonać. Szerokości!


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - mateusz5625 - 19-07-2013 19:29:33

Najpierw powiem, że to nie będzie maraton. Jadę do Ustronia gdzie będę co najmniej tydzień u rodziny, na dojazd chcę przeznaczyć 2 dni czyli 350km dziennie, z awariami do 4 dni. Mechanike mam w małym palcu, każdą awarie nawet rozpoławianie zrobię na chodniku. Nie musicie mi mówić co mam brać bo wiem, przygotowania już troche trwają więc nie wymyśliłem tego dzisiaj. Silnik remontowany, wał nowy zmd, łożyska fag, szlif orginalnego cylindra na 38,75mm, nowy tłok orginał, pierścienie. Od remontu zrobione ponad 1000km, w tym dalsze trasy. 200km bez przerwy można jechać spokojnie. Na pewno wezme z 2 moduły i iskrownik, gaźnika nie biore.

Dziś zakupiłem mape polski (aż 12zł), pompke, oraz zamówiłem sakwy. wszystkie potrzebne mi rzeczy leżą w garażu, jeszcze linke muszę kupić.

Aaa prosiłem żeby nie pisać, że nie wyjadeSmile Zobaczymy, też tego nie wiem w 100%, ale jak wyjadę to napewno dojadeSmile


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - BITER - 19-07-2013 19:37:51

Na pewno dasz radę Smile Popieram takie wyjazdy - fajna rzecz, a tym bardziej, jeżeli znasz Charta jak własną kieszeń Smile Oby ci tylko pogoda dopisała Big Grin Powodzenia.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - Winiar 93 - 19-07-2013 19:50:56

Maasz jechać wierzę,że Ci się uda,krytyką się nie przejmuj jeśli pokonasz ten dystans każdemu szczęka opadnie z wrażenia także pzdr. działaj a i pierścienie to bierz nawet z 2 lub 3 komplety słyszałeś chyba Wojtek ten co jechał ogarem dookoła Polski zmieniał pierścionki bo ogar się słaby zrobił !


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - mateusz5625 - 20-07-2013 19:51:55

Sory za opóźnienie, mam już trase na mapce: http://goo.gl/maps/1PQbX. Prosiłbym o noclegi tak w środkowej polsceSmile

W poniedziałek rozbieram charta i robię przegląd wszystkiego i drobne naprawy, wtedy jadę 100km do jednego pana po błotnik do przodu. Następnie dorobić trzeba te mocowania do sakw i inne pierdoły.
Zobaczymy, chyba się wszystko udaBig Grin
a trasa do domu zostanie opracowana jak dojadę na miejsce.


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - bartix4 - 20-07-2013 20:09:37

No no jak ci się uda to będzie nielada wyczyn Tongue
Liczę że dojedziesz
Jakby ci się chciało zboczyć z trasy na Wieluń to pisz xD


RE: Oryginalnym chartem na drugi koniec polski! - BITER - 20-07-2013 20:42:17

Przeniosłeś już trasę z internetowej mapy na papier? Jeśli tak to już w sumie możesz jechać. Bartix4 ma absolutną rację- taki wyjazd to jest mega wyczyn i powoli przekonujesz mnie że nie ma rzeczy niemożliwych i zaczynam coraz poważniej myśleć o wyjeździe do cioci do Niemiec, tyle że rowerem Smile

Bardzo dobrze, że ludzie mają takie fajne pomysły- to oni kolorują naszą szarą rzeczywistość i zachęcają nas do obejrzenia czegoś więcej niż jakieś popołudniowe wiadomości i gazetę przy obiedzie Smile

Życzę ci szerokości i przyczepności. Niech cię cale Charta przez Polskę niosą Big Grin