Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
FSM Flaming 3 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: FSM Flaming 3 (/showthread.php?tid=16568)

Strony: 1 2


FSM Flaming 3 - Gniewny - 14-07-2013 01:34:39

Witam wszystkich forumowiczy, jestem tu całkiem nowy i to narazie jedyne forum jakie znalazłem zajmujące się zabytkowymi polskimi rowerami. Dziś zacząłem robotę przy Flamingu 3. Rocznik jest mi niestety nieznany ale myślę, że jest on z lat 80. Zauważyłem, że brakuje w nim kilku części np. przedniej lampki, dynama, tylnej lampki i pojemniczka na narzędzia. Chciałbym również wymienić siodełko na to ze starszych modeli. Narazie rower jest w częściach, musze go wyczyścić i wypolerować.
Moje główne pytanie do Was to : Gdzie mogę znaleźć orginalne części do mojego roweru ?
Ale chciałbym również abyście podpowiedzieli mi jak go ewentualnie odrestaurować, wystarczą mi zwykłe poszlaki , z resztą dam radę.
Pozdrawiam , Krystian Smile
P.S.
Jutro wrzucę zdjęcia Smile


RE: FSM Flaming 3 - wnusiu94 - 14-07-2013 02:13:49

(14-07-2013 01:34:39)Gniewny napisał(a):  Moje główne pytanie do Was to : Gdzie mogę znaleźć orginalne części do mojego roweru ?

Targowiska, złomowiska, ewentualnie odkupienie całego roweru od jakiegoś menela.

(14-07-2013 01:34:39)Gniewny napisał(a):  Ale chciałbym również abyście podpowiedzieli mi jak go ewentualnie odrestaurować, wystarczą mi zwykłe poszlaki , z resztą dam radę.

Może najpierw nakieruj nas z czym masz problem. Bo tak ogólnie to można wymieniać do jutra.

(14-07-2013 01:34:39)Gniewny napisał(a):  Pozdrawiam , Krystian Smile

Pozdrowienia! Smile

(14-07-2013 01:34:39)Gniewny napisał(a):  P.S.
Jutro wrzucę zdjęcia Smile

Czekamy. Wink


RE: FSM Flaming 3 - Gniewny - 14-07-2013 11:10:47

Hmm , znalazłem na allegro lampe przednią i tylną. Znalazłem też siodełko, nie od tego modelu ale dokładnie takie jak chciałem.
Chciałbym żebyście mi podpowiedzieli co zrobić z błyszczącymi elementami, które dostały troche od czasu. Rudawy nalot się pojawia no i są porysowane. Nie wiem czy pomalować je chromem w szpraju czy wziąć się za polerowanie. Boję się, że polerka może nie dać upragnionych efektów ale mało o niej wiem, dlatego pytam Was.
No i jest jeszcze jeden mankament : Czerwony lakier ... Po przemyciu zdziwiłem się, że w ogóle nie wyblakł, trzyma się świetnie, lecz w kilku miejscu są poważne obtarcia .. Zastanawiam się czy odmalować ramę czy pozostawić oryginalny lakier. Jak myślicie ? Łapcie link do zdjęć mojego rozsypanego Flaminga Smile

http://postimg.org/gallery/7maufn32/33eecca2/


RE: FSM Flaming 3 - alagor - 14-07-2013 11:33:25

Broń Boże! Nie maluj ramy. Takich naklejek już nie dostaniesz.
A jeżeli chcesz odczytać rocznik to we Flamingach powinno to być obok znaczka FSM na widelcu (dwie pierwsze cyfry).Smile


RE: FSM Flaming 3 - Gniewny - 14-07-2013 12:01:35

Poszukałem i znalazłem taką o to naklejkę FSM. Niestety nie ma więcej naklejek na ramę. Jedyne, które by tu pasowały to od Pelikana. Aktualnie moje naklejki są bardzo pościerane już, tylna naklejka jest praktycznie całą biała , a prawy napis Flaming jest ledwo widoczny. Ale narazie zostawię oryginał. Jednak ori to ori.
Narazie wymyłem porządnie ramę i wszystkie elementy. Muszę teraz coś zrobić z błyszczącymi elementami. Chciałbym też aluminiowe , matowe błotniki wybłyszczyć. Muszę znaleźć też gdzieś taki klucz z ząbkiem żeby ściągnąć widelec i wymienić tą białą plastikową nakładkę na chromowaną.
A numeru nadal nie mogę znaleźć Big Grin


RE: FSM Flaming 3 - alagor - 14-07-2013 12:03:48

To może być na tylnej piaście


RE: FSM Flaming 3 - Gniewny - 14-07-2013 12:06:50

Numer to 90 C78876 , czyli wychodzi na to że to rocznik 90 Smile


RE: FSM Flaming 3 - alagor - 14-07-2013 12:11:49

To jakiś młody Flaming. Moja mama miała z 87 roku Flaminga 2.


RE: FSM Flaming 3 - MichalSR50 - 14-07-2013 12:12:00

Czyli rówieśnik mojego. Poskładaj go do kupy i nic nie maluj Smile


RE: FSM Flaming 3 - Gniewny - 14-07-2013 12:15:00

23 lata. Niestety do tych Flamingów produkowanych w FSM praktycznie nie ma częśći orginalnych. Trzeba będzie dobierać z Rometów. W sumie to to samo Big Grin Nie ma to jak dobrze zachowane części od nowości no ale trudno.
Ale zanim poskładam muszę zrobić polerkę chromów Smile


RE: FSM Flaming 3 - Krystian Colo - 14-07-2013 12:46:45

Czekam na zdjęcia.


RE: FSM Flaming 3 - Semmao - 14-07-2013 13:12:57

Części do tych z FSM bardzo ciężko dostać. Jak nie kupisz innego na dawce to już klapa. Trza będzie szukać w Rometowskich, czy innych. Smile

Gratuluję nabytku!


RE: FSM Flaming 3 - Marwerick - 14-07-2013 15:33:16

ja mam pytanie bo mam też flaminga tyle że rometowskiego i jak z niego odczytać rocznik bo są na przedniej rurze tej pionowej jakieś dziwne cyfry bez podziału na roczniki tak jak to jest w jubilatach


RE: FSM Flaming 3 - buyactivation - 14-07-2013 15:39:53

O czyszczeniu chromow bylo juz wiele razy, chyba napisze o tym wiekszy poradnik. A wiec, mleczko Cif i staliwo/szczotka druciana. Posmaruj chromy grubo mleczkiem, odstaw na 10 minut potem delikatnie czysc szczotka druciana. Potem wymyj ciepla woda i gabka. Co do polerki aluminium to wujek google i forum szosowe rozwiaze Twoj problem.


RE: FSM Flaming 3 - buyactivation - 14-07-2013 17:18:01

(14-07-2013 15:33:16)Marwerick napisał(a):  ja mam pytanie bo mam też flaminga tyle że rometowskiego i jak z niego odczytać rocznik bo są na przedniej rurze tej pionowej jakieś dziwne cyfry bez podziału na roczniki tak jak to jest w jubilatach

Zawsze dwie pierwsze...