Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
FILTR CHART - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Chart (/forumdisplay.php?fid=137)
+---- Wątek: FILTR CHART (/showthread.php?tid=1629)



FILTR CHART - minu07 - 04-09-2011 20:38:20

Witam.
Co sadzicie o filtrze stozkowym w charcie.Mysle ze to dobry pomysl z tego wzgledu ze mozna tez zrobic calkiem spory schowek w miejscu starego filtra. Prosze o porady (mam gaznik 14 mc)
Pozdrawiam


RE: FILTR CHART - bravosport - 04-09-2011 20:47:49

Wiesz z tego co ja wiem to stożkowy w rometach za bardzo nic nie daje ale w charcie to zbytnio nie jestem pewien.Z tym schowiek to dobry pomysł myśle że to dobry pomysł zobaczymy co inni sądzą.Tongue


RE: FILTR CHART - lukasz247___ - 05-09-2011 08:09:11

Ja bez filtra jeżdżę w charcie i jest dobrze (jak założę to odrazu go muli Sad) stożek ma ładny wygląd może coś da w charcie ale na pewno dużo zanieczyszczeń się na niego dostanie i silnik będzie głośniej chodził, a z tym schowkiem dobry pomysł można by było audio wsadzić dam na youtubie coś takiego widziałem Big Grin


RE: FILTR CHART - Paweł94 - 05-09-2011 08:44:28

Stożkowy to badziewie, jak chcesz to możesz założyć na ten gaźnik gumę od komara, i na koniec tej gumy nakleić kawałek czarnej rajstopy, ważne żeby była jakaś ochrona przed pyłkami, a pokrywę możesz wtedy mieć całą da siebieBig Grin


RE: FILTR CHART - Tomasso94 - 05-09-2011 10:03:18

Stożek to gówno nie filtr. Najdroższe stożki sportowe są dobre, a te stożki z Allegro "ROMET SIMSON JAWKA" to szmelc. Podziurkowana blacha owinięta w stożek i wsio. Oryginalny filtr jest najlepszy, wystarczy umieć wyregulować gaźnik, i nie ma opcji żeby nie działało.


RE: FILTR CHART - Paweł4Don - 07-09-2011 19:06:21

Kuzyn mial charta. Zachcialo mu sie filtra stozkowego( robil tuning i stozek byl niezbedny), ale problem byl w regulacji wolnych obrotow. Nie wiem czy dasz rade w ogole wolne wyregulowac.


RE: FILTR CHART - Leszek - 07-09-2011 22:50:43

wystarczy po zmianie filtra zmienić dawkę benzyny w stosunku do powietrza, bo po np. demontażu filtra od razu mój chart dostaje muła bo się się rozregulowywuje, każdy filtra ma mniejszy lub większy ciąg powietrza ( a jego brak to już w ogóle )

PS. badziewia z allegro za 20 zł , to bym nawet za darmo nie brał, fabryczny jest najlepszy i w pełni wykorzystuje moc charta Big Grin


RE: FILTR CHART - papi99 - 08-09-2011 15:14:02

Stożek dużo nie daje. Z tym schowkiem to dobry pomysłSmile


RE: FILTR CHART - minu07 - 11-09-2011 21:06:22

no bo wlasnie to o schowek chodzi a filtr jakis zalozyc trzeba


RE: FILTR CHART - Leszek - 12-09-2011 00:28:58

oj nie kombinuj, to nie jest żaden schowek tylko filtr, żeby to przerabiać musiałbyś niszczyć sporo plastiku w filtrze, poza tym zmieni ci się dźwięk silnika